Zabiegi kosmetyczne dla mamy 30+, 40+ i 50+

yulkapopkova/getty images

Co podarować mamie z okazji jej święta? Doskonałym wyborem może okazać się profesjonalny zabieg w gabinecie kosmetycznym. Każda kobieta marzy o pięknej, promiennej cerze, na której nie pojawiają się żadne niedoskonałości czy zmarszczki. Jaki zabieg zaproponować mamie 30-letniej, a jaki 40. i 50-letniej?

Zrozumienie procesów starzenia twarzy to klucz do skutecznego odmładzania. Z każdym rokiem zaczynamy dostrzegać coraz więcej zmian w naszym wyglądzie… Spada liczba fibroblastów, melanocytów i keratynocytów. Zmniejsza się także liczba włókien kolagenu i elastyny. Jednak jak przekonuje kosmetolog Kaja Rapińczyk, istnieją sposoby na to, by zachować młody wygląd jak najdłużej.

Dla mamy 30 +. Podstawa to oczyszczanie

Magiczną datą dla wielu kobiet jest przekroczenie trzydziestki, ponieważ to w tym wieku panie zaczynają dostrzegać pierwsze zmiany pojawiające się na ich twarzy i ciele. Ma to związek z utratą kwasu hialuronowego. Po 25. roku życia mamy go niestety coraz mniej.

Zdaniem ekspertki, kosmetolog Kai Rapińczyk, okolica 30-stki to idealny czas ma to, by skupić się na zapobieganiu przedwczesnemu starzeniu skóry. Jak?

Podstawą jest używanie kosmetyków oczyszczających, dobranych indywidualnie do typu cery. Istotne jest również regularne złuszczanie naskórka i stosowanie preparatów z retinolem. Warto również zacząć stosować kremy z antyoksydantami i zadbać szczególnie o delikatną skórę pod oczami, używając przeznaczonych do tej okolicy kremów.

Najlepszym rozwiązaniem dla osób po 30. roku życia są zabiegi silnie oczyszczające, nawilżające i eliminujące wolne rodniki. Jednym z takich zabiegów jest oczyszczanie wodorowe AQUASURE H2.To innowacyjna, oryginalna metoda wieloetapowego oczyszczania skóry. Polega na dogłębnym oczyszczaniu skóry za pomocą kilku technologii: terapii aktywnym wodorem, hydropeelingu oraz eksfoliacji kwasami. Oczyszczanie wodorowe nie tylko głęboko oczyszcza skórę na poziomie komórkowym, ale też eliminuje wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie się skóry. Dzięki małej masie przenika on w głąb skóry, gdzie łączy się z najbardziej szkodliwymi wolnymi rodnikami tlenowymi, a następnie w postaci wody usuwany jest z organizmu, zatrzymując proces starzenia się skóry

- przekonuje Kaja Rapińczyk.

Dla mamy 40+. Nawilżanie

Skóra kobiety 40-letniej traci jędrność, nawilżenie i sprężystość, ponieważ w organizmie brakuje estrogenu. Jak tłumaczy nasza ekspertka, to właśnie w tym okresie życia możemy zauważyć najwięcej zmian w kondycji skóry. Przesuszenie i widoczne zmarszczki to najczęstsze problemy.

Propozycją dla kobiet po 40. roku życia mogą być zabiegi nawilżające.

Doskonałym wyborem są preparaty, które oprócz kwasu hialuronowego, który nawilża i poprawia gęstość skóry, zawierają kompleks stymulujący proces wytwarzania włókien kolagenu oraz elastyny.

Infuzja tlenowa DermaOXY oparta jest na wtłaczaniu preparatów aktywnych w postaci serum do głębokich warstw skóry za pomocą czystego tlenu. Jest to rewolucyjna metoda odmładzania skóry, nawilżania na poziomie komórkowym oraz redukcji zmarszczek bez przerywania ciągłości naskórka. Zabieg jest bezinwazyjną, kosmetyczną i bezbolesną alternatywą dla botoxu. Spektakularne efekty możemy osiągnąć dzięki silnie skoncentrowanym składnikom aktywnym dobieranym do potrzeb każej z nas, m.in kwas hialuronowy, wyciąg z jadu węża (pseudobotox), peptydy, antyoksydanty, witaminy i minerały oraz ekstrakty z alg. Pierwsze efekty widoczne są natychmiast po zabiegu

-mówi Kaja Rapińczyk.

Mama 50 +.  Właściwa pielęgnacja

Przekroczenie 50-tki znacząco wpływa na proces starzenia. W wyniku zmian hormonalnych, menopauzy, skóra kobiety staje się cieńsza i bardziej wiotka, a wszystkie wcześniejsze niepożądane zmiany stają się jeszcze bardziej widoczne.

Podstawą w tym okresie wiekowym jest właściwa pielęgnacja. Co to znaczy? Przede wszystkim dokładne oczyszczanie oraz stosowanie wysokiej jakości kremów rozjaśniających z antyoksydantami. Krem pod oczy powinien zawierać witaminy, kwas hialuronowy i koenzym Q10. Jak tłumaczy Kaja Rapińczyk, zabiegi silnie liftingujące, które pobudzą fibroblasty do produkcji kolagenu i zagęszczające skórę, to najskuteczniejsze rozwiązanie dla skóry po pięćdziesiątce. Propozycją dla mamy 50-letniej jest zabieg HIFU. Jest to najnowsza technologią liftingu ultradźwiękowego będąca znakomitą alternatywą dla chirurgicznego liftingu twarzy oraz ciała. Zabieg jest w pełni bezpieczny, która nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Technologia HIFU sprawia, że zabieg jest bezinwazyjny nie dochodzi do naruszenia ciągłości naskórka oraz uszkodzeń tkanek przyległych. Zabieg polega na precyzyjnej koncentracji fal ultradźwiękowych pod kontrolą USG na obszarach twarzy i ciała, tam gdzie odczuwamy potrzebę liftingu. Głowice działają na różnej głębokości. Rezultatem zabiegu jest przede wszystkim napięcie skóry. Ultradźwięki pobudzają organizm do naturalnych procesów regeneracji, gojenia, przebudowy tkanek. Efekt zabiegu jest niemal natychmiastowy. Poprawa napięcia skóry następuje w obszarze objętym zabiegiem

- wyjaśnia kosmetolog.

***

Ekspert merytoryczny: Kaja Rapińczyk -Kosmetolog. Absolwentka Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. Specjalizuje się tworzeniu kompleksowych programów zabiegowych zarówno pielęgnacyjnych na twarz i ciało jak równiez tych z zakresu medycyny estetycznej-w współpracy z lekarzem oraz w najnowszych metodach 3D z zakresu makijażu permanentnego, uzyskując jak najbardziej naturalny efekt podkreślający piękno człowieka. Bierze udział w licznych kongresach kosmetologicznych oraz szkoleniach stale poszerzając swoja wiedze. Ceniony ekspert medialny tv oraz radiowy. W swojej pracy zawodowej uważa, że najważniejsze jest holistyczne i indywidualne podejście do każdego pacjenta.

Zobacz film: Jaki zabieg kosmetyczny jest obecnie najpopularniejszy w USA?

Zobacz źródło: TVN


Data aktualizacji: 23.05.2020,
Opublikowano: 22.05.2020 r.

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Duszący kaszel u małego dziecka: jakie są możliwe komplikacje? 

Kaszel jest mechanizmem obronnym organizmu. Kiedy coś podrażnia gardło lub drogi oddechowe, odruch kaszlowy jest sposobem na wydalenie substancji drażniących. Jednak może być też objawem choroby, która przynosi różne komplikacje. Sprawdź, o czym może świadczyć duszący kaszel u małego dziecka. 

Czytaj więcej
Jak nadmierne oglądanie telewizji wpływa na dziecko? Zmienia zachowanie

O tym, że dzieci nie powinny spędzać zbyt dużo czasu przed telewizorem czy innym ekranem badacze informowali już wielokrotnie. Najnowsze badania pokazują, że oglądanie bajek może zaburzać integrację sensoryczną. Co to oznacza w praktyce? 

Czytaj więcej
Odkryto prawdopodobną przyczynę nagłej śmierci łóżeczkowej 

Mimo wielu badań  naukowcy wciąż nie potrafią wskazać przyczyny tzw. nagłej śmierci łóżeczkowej. Jednak najnowsza analiza przeprowadzona przez specjalistów ze Stanów Zjednoczonych może to zmienić. Do jakich wniosków doszli eksperci? 

Czytaj więcej
Tajemniczy wirus dotarł z Chin do Europy? 

Kilka dni temu media informowały o tym, że w Chinach rośnie liczba dzieci z zapaleniem płuc. Podobne przypadki obserwuje się w Europie. Co wywołuje chorobę u małych pacjentów? 

Czytaj więcej
Niepokojące skupiska zapaleń płuc u dzieci. WHO chce wyjaśnień 

W Chinach rośnie liczba dzieci z zapaleniem płuc. Sprawie przygląda się już Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Czy wiadomo, co wywołuje chorobę u małych pacjentów?  

Czytaj więcej
Zespół Aspergera - objawy, przyczyny i leczenie zaburzenia ze spectrum autyzmu

Zespół Aspergera (lub zaburzenie Aspergera) choć znany jest od połowy lat 80. to do rejestru jednostek chorobowych został wpisany stosunkowo niedawno, bo dopiero w 1994 roku. Czym charakteryzuje się to zaburzenie? U kogo diagnozowane jest najczęściej i na czym polega leczenie zespołu Aspergera?

Czytaj więcej
Bezpłatne szczepienia przeciwko HPV dla dzieci od 9. do 18. roku życia 

Resort zdrowia zdecydował się rozszerzyć grupę dzieci, która może skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko HPV. Preparat jest już  dostępny dla młodych ludzi między 9. a 18. rokiem życia. Co zrobić, aby nasza pociecha otrzymała preparat? 

Czytaj więcej
Powstała pierwsza tabletka na depresję poporodową. Kiedy lek trafi na rynek?   

Szacuje się, że z powodu depresji porodowej cierpi 15 proc. kobiet. W walce z tym stanem już niedługo może im pomóc pierwsza na świecie tabletka łagodząca objawy depresji. Co o niej wiadomo i kiedy lek trafi na rynek?

Czytaj więcej
Czerwone policzki u dziecka to objaw choroby? 

Czerwone policzki u dziecka to często spotykane zjawisko, które może wzbudzać niepokój u rodziców. Czy jest to jedynie przejściowy stan skórny, czy może świadczyć o poważniejszej chorobie? W tym artykule przyjrzymy się czerwonym policzkom u dzieci, omówimy potencjalne przyczyny tego objawu oraz podpowiemy, kiedy warto skonsultować się z lekarzem.

Czytaj więcej
Odwodnienie organizmu - rozpoznać oznaki, uprzedzić skutki

Odwodnienie jest stanem chorobowym organizmu, występującym na skutek znacznej utraty wody i elektrolitów. Chociaż objawy odwodnienia kojarzą się głównie z wysokimi temperaturami i nadmiernym poceniem się, mogą pojawić się również na skutek chorób. Stan ten jest szczególnie niebezpieczny dla dzieci i osób starszych.

Czytaj więcej