Woda termalna do twarzy - cena, zastosowanie, właściwości, jak używać?

Fot: ~UserGI15966731 / gettyimages.com

Woda termalna do twarzy to kosmetyk w sprayu przeznaczony do pielęgnacji każdego rodzaju cery, a zwłaszcza wrażliwej i skłonnej do alergii. Bogaty w pierwiastki śladowe i minerały produkt łagodzi podrażnienia, zmniejsza zaczerwienienia skóry, chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych oraz działa antyoksydacyjnie i przeciwzapalnie.

Woda termalna jest bogata w cenne mikroelementy i minerały, dlatego wykazuje korzystny wpływ na wygląd cery. Produkt jest hipoalergiczny, zatem mogą go używać osoby z wrażliwą i skłonną do alergii skórą. Woda termalna do twarzy łagodzi podrażnienia na skórze oraz działa antyoksydacyjnie, nawilżająco i ochronnie.

Woda termalna - co to jest?

Wody termalne to rodzaj krystalicznie czystych wód podziemnych. Znajdują się one głęboko pod powierzchnią ziemi, nawet do 6000 m. W chwili wydobycia ich temperatura jest wyższa od średniej temperatury otoczenia. Wody termalne przepływając z kolejnych warstw ziemnych ku powierzchni, nabierają pierwiastków śladowych i składników mineralnych, o cennych właściwościach leczniczych i kosmetycznych, dlatego wykorzystywane są zarówno w medycynie, jak i przemyśle kosmetycznym.

Wody termalne - właściwości

Kosmetyki do twarzy na bazie wód głębinowych dzięki zawartości cennych minerałów i pierwiastków, wykazują silne działanie regenerujące, łagodzące podrażnienia skórne, a także zmniejszające zaczerwienienia, np. powstałe w wyniku nadmiernej ekspozycji na słońce. Woda termalna wykazuje właściwości antyoksydacyjnie, dzięki czemu ochrania skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych a także wolnymi rodnikami, co naturalnie wpływa na hamowanie procesów starzenia się skóry. Kosmetyk zawiera w sobie między innymi: wapń (działający antyalergicznie), krzem (stymulujący naturalne procesy regeneracji skóry), magnez (pobudzający odnowę naskórka), siarkę (o właściwościach detoksykujących) oraz sole mineralne (o właściwościach nawilżających). Woda termalna działa również przeciwzapalnie, koi podrażnienia, zmiękcza skórę oraz poprawia wygląd cery, zwłaszcza delikatnej i wrażliwej.

Woda termalna - zastosowanie w kosmetyce

Cenne właściwości wód termalnych wykorzystuje się w kosmetyce do produkcji delikatnych, hipoalergicznych sprayów do twarzy, które można stosować jako zamiennik toniku czy mgiełkę do odświeżania skóry, np. w upalne dni. Kosmetyk przeznaczony jest do pielęgnacji każdego rodzaju cery. Woda termalna to bezpieczny produkt również dla osób z atopowym zapaleniem skóry, przesuszoną i wrażliwą cerą oraz nadużywających kąpieli słonecznych. Kosmetyk łagodzi podrażnienia i przyspiesza naturalne procesy regeneracji skóry. Produkt wykazuje również właściwości sebostatyczne, dlatego mogą go stosować osoby z tłustą cerą, aby ograniczyć wydzielanie nieestetycznego sebum.

Woda termalna to uniwersalny kosmetyk, który można stosować codziennie, np. do orzeźwienia i ochłodzenia skóry, po depilacji i zabiegach kosmetycznych, takich jak: mikrodermabrazja, złuszczanie kwasami czy do łagodzenia podrażnień po opalaniu. Produkt stosuje się bezpośrednio na twarz lub aplikuje na płatek kosmetyczny, który może posłużyć jako kojący kompres na zmęczone oczy. Woda w sprayu do twarzy idealnie sprawdza się w podróży, w samolocie, po ćwiczeniach fizycznych czy pracy w klimatyzowanym biurze. Dzięki zastosowaniu wygodnego atomizera kosmetyk rozpyla na twarzy bardzo delikatną mgiełkę, którą można również zastosować do odświeżenia makijażu, bez obaw o jego rozmazanie się czy spłynięcie.

Woda termalna do twarzy - jak używać?

Woda termalna do twarzy to głębinowa woda zamknięta w szczelnym pojemniku z wygodnym w użytkowaniu atomizerem. Kosmetyk zachowuje pełną czystość mikrobiologiczną, dlatego jest polecany do stosowania na każdy rodzaj cery. Wody termalne dzielą się na hipotoniczne oraz izotoniczne. Pierwsze z nich wymagają osuszania po ok. 30 sekundach po zastosowaniu kosmetyku. Z kolei wodą termalną izotoniczną spryskuje się twarz i pozostawia do samoistnego wyschnięcia. Po zastosowaniu kosmetyku skóra staje się miękka w dotyku, gładka i odpowiednio zabezpieczona przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Woda termalna - cena

Czysta woda termalna w sprayu do twarzy o pojemności 300 ml to wydatek ok. 22 - 40 zł. Produkt można kupić w aptece, drogerii lub za pośrednictwem internetowych sklepów kosmetycznych. Na rynku istnieje dużo różnych wód termalnych, które zwykle różnią się składem oraz procentową zawartością minerałów i pierwiastków. Woda termalna dodawana jest również do kosmetyków, takich jak: kremy i maseczki do twarzy, serum, płyny do demakijażu, których ceny zależą od konkretnej marki produktu.

Jakie funkcje ma skóra? Dowiesz się tego z filmu

Zobacz film: Budowa i funkcje skóry. Źródło: 36,6.


Data aktualizacji: 24.10.2018,
Opublikowano: 24.10.2018 r.

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Przykłady ziół fotouczulających. Fotouczulenie – objawy i sposoby leczenia

Zioła fotouczulające to takie, w składzie których znajdują się substancje reagujące negatywnie na promieniowanie UV. Fotoalergia charakteryzuje się powstaniem dolegliwości skórnych w postaci m.in.: zaczerwienienia, swędzenia, pieczenia, obrzęku, złuszczenia i przebarwienia skóry.

Czytaj więcej
Ugryzienie meszki – jakie mogą wystąpić objawy i kiedy należy zgłosić się do lekarza?

Ugryzienie meszki dosyć łatwo rozpoznać. Charakteryzuje je widoczny i krwawiący ślad, wokół którego kształtuje się bolesny obrzęk. Drobne rany po ukąszeniu meszki dosyć długo się goją, a ból może utrzymywać się przez kilka dni.

Czytaj więcej
Brodawki na twarzy – nieestetyczny problem. Jak się ich pozbyć?

Brodawki na twarzy to problem estetyczny niejednego pacjenta, który udaje się do dermatologa. Popularnym preparatem na brodawki na twarzy jest maść z kwasem salicylowym. Oprócz niej istnieje wiele innych metod na brodawki na twarzy.

Czytaj więcej
Zbliżające się lato to czas wyzwań dla skóry – o czym musisz pamiętać

Promienie słoneczne przynoszą wiele pożytku dla naszego zdrowia i samopoczucia. Z ich działaniem wiążą się jednak również negatywne aspekty. Czy powinnyśmy zatem opierać się pokusie przebywania na zewnątrz? W żadnym wypadku Podpowiadamy, jak mądrze korzystać z letnich dni, aby nie ucierpiała na tym nasza skóra.

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
Kolagen rybi – właściwości zdrowotne. Jaki wpływ kolagen rybi ma na stawy, skórę czy włosy

Kolagen rybi stosowany jest nie tylko jako substancja spowalniająca starzenie się skóry czy włosów. Hydrolizat kolagenu z ryb morski może łagodzić bóle i przyspieszać regenerację stawów.

Czytaj więcej
Łysienie plackowate u dzieci – objawy, przyczyny, sposoby leczenia

Łysienie plackowate uważa się za najczęstszą przyczynę utraty włosów u dzieci. Ta przewlekła choroba zapalna ma niejasną patogenezę, choć często wymienia się wpływ czynników autoimmunologicznych. Niewiele jest fachowych publikacji na jej temat, zwłaszcza tych dotyczących leczenia.

Czytaj więcej
Czym są modzele na stopie? Jak można je leczyć domowymi sposobami?

Modzele to odciski, które powstają w wyniku nierównomiernego obciążenia stopy. Są żółtawe i miękkie, często wywołują ból. Najczęściej tworzą się na podeszwie stopy, np. na pięcie. Wymagają leczenia, ponieważ mogą prowadzić do stanów zapalnych i w konsekwencji znacznie utrudniać poruszanie się.

Czytaj więcej
Co wpływa na zaburzenia odczynu pH skóry twarzy i ciała?

Optymalne pH skóry człowieka wynosi około 5. Jest niższe u mężczyzn, u młodych osób, a także zależy od higieny, stosowanych kosmetyków i diety. Neutralne bądź zasadowe pH sprzyja namnażaniu się patogenów chorobotwórczych.

Czytaj więcej
Świerzb – ocet i inne metody na zakażenie świerzbowcem

Ocet na świerzb stosowano od lat w medycynie ludowej. Ze względu na silne właściwości biobójcze kwasu octowego jest to skuteczny domowy sposób zwalczania zakażenia świerzbowcem. Należy jednak pamiętać, że ocet niszczy także zdrowe komórki skóry i trzeba korzystać z tej metody z dużą ostrożnością.

Czytaj więcej