Właściwa pielęgnacja skóry twarzy - jak dobrać kosmetyki do rodzaju cery?
Fot. Aneta Suchowierska opowiada, jak właściwie czyścić twarz / x-news.pl
Właściwa pielęgnacja skóry twarzy to najprostsza droga do pięknego wyglądu. Niestety wiele osób robi to niewłaściwie - zaczynając od doboru kosmetyków przez ich użycie do dbania o podstawowe "sprzęty", które stosujemy każdego dnia np. podczas nakładania makijażu.
Każda cera wymaga innej pielęgnacji i tym samym oczyszczania. Jest to kluczowe, aby przygotować skórę pod aplikację kremu, który zawiera różne substancje aktywne, mające poprawić kondycję naszej skóry.
W przypadku skóry suchej powinno się używać mleczka, by przywracać jej płaszcz wodno-lipidowy, który skóra sucha traci. Przy cerze mieszanej powinno się stosować żel myjący spłukiwany wraz z wodą, natomiast w przypadku cery tłustej - zawsze żel bądź pianka, która musi dobrze umyć skórę i oczyścić rozszerzone pory.
Drugi odcinek 5. sezonu programu 36,6 °C już za nami! Co z niego zapamiętałeś? Sprawdź się w naszym quizie!
Osobno powinno się myć skórę wokół oczu i same oczy z makijażu. Najlepiej w tym celu wykorzystywać płyny dwufazowe - nakładać je na wacik, przytrzymywać chwilę przy oku czekając, aż tusz się rozpuści, po czym zmywać oczy. Do każdego oka powinien być osobny wacik, a ruchy myjące muszą być wymiatające. Mało tego - do skóry wokół oczu powinno się stosować zupełnie inne kremy.
Ta okolica jest cienka, nie ma tak wielu otworów. Krem powinno się nakładać tak, jak rosną nam brwi. Chodzi o delikatny masaż skóry - mówi kosmetolog Aneta Suchowierska.
Tonizacja skóry jest bardzo ważna, ponieważ przygotowuje skórę do tego, by przyjęła jak najwięcej z kremu. Jak nakładać krem i co powinien zawierać dobry krem? Dowiecie się tego z filmu:
Zobacz film: Jak pielęgnować skórę twarzy? Właściwy demakijaż. Dbanie o kosmetyki. Źródło: 36,6
Warto także wiedzieć, że kremu nie powinno się nabierać palcami, tylko szpatułką. Ilość stosowanego kosmetyku nie musi wcale być duża!
Zioła fotouczulające to takie, w składzie których znajdują się substancje reagujące negatywnie na promieniowanie UV. Fotoalergia charakteryzuje się powstaniem dolegliwości skórnych w postaci m.in.: zaczerwienienia, swędzenia, pieczenia, obrzęku, złuszczenia i przebarwienia skóry.
Ugryzienie meszki dosyć łatwo rozpoznać. Charakteryzuje je widoczny i krwawiący ślad, wokół którego kształtuje się bolesny obrzęk. Drobne rany po ukąszeniu meszki dosyć długo się goją, a ból może utrzymywać się przez kilka dni.
Brodawki na twarzy to problem estetyczny niejednego pacjenta, który udaje się do dermatologa. Popularnym preparatem na brodawki na twarzy jest maść z kwasem salicylowym. Oprócz niej istnieje wiele innych metod na brodawki na twarzy.
Promienie słoneczne przynoszą wiele pożytku dla naszego zdrowia i samopoczucia. Z ich działaniem wiążą się jednak również negatywne aspekty. Czy powinnyśmy zatem opierać się pokusie przebywania na zewnątrz? W żadnym wypadku Podpowiadamy, jak mądrze korzystać z letnich dni, aby nie ucierpiała na tym nasza skóra.
Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.
Kolagen rybi stosowany jest nie tylko jako substancja spowalniająca starzenie się skóry czy włosów. Hydrolizat kolagenu z ryb morski może łagodzić bóle i przyspieszać regenerację stawów.
Łysienie plackowate uważa się za najczęstszą przyczynę utraty włosów u dzieci. Ta przewlekła choroba zapalna ma niejasną patogenezę, choć często wymienia się wpływ czynników autoimmunologicznych. Niewiele jest fachowych publikacji na jej temat, zwłaszcza tych dotyczących leczenia.
Modzele to odciski, które powstają w wyniku nierównomiernego obciążenia stopy. Są żółtawe i miękkie, często wywołują ból. Najczęściej tworzą się na podeszwie stopy, np. na pięcie. Wymagają leczenia, ponieważ mogą prowadzić do stanów zapalnych i w konsekwencji znacznie utrudniać poruszanie się.
Optymalne pH skóry człowieka wynosi około 5. Jest niższe u mężczyzn, u młodych osób, a także zależy od higieny, stosowanych kosmetyków i diety. Neutralne bądź zasadowe pH sprzyja namnażaniu się patogenów chorobotwórczych.
Ocet na świerzb stosowano od lat w medycynie ludowej. Ze względu na silne właściwości biobójcze kwasu octowego jest to skuteczny domowy sposób zwalczania zakażenia świerzbowcem. Należy jednak pamiętać, że ocet niszczy także zdrowe komórki skóry i trzeba korzystać z tej metody z dużą ostrożnością.