Vivomixx - jak działa ten preparat i kiedy warto po niego sięgnąć?

Fot: anilakkus / gettyimages.com

Vivomixx to suplement diety. Preparat polecany jest osobom, które mają zaburzoną florę bakteryjną jelit. Jak działa ten suplement i jak stosować go bezpiecznie?

Vivomixx to suplement diety. Preparat zawiera bakterie probiotyczne przywracają i pomagają utrzymać prawidłową florę bakteryjną w jelitach.

W składzie preparatu znajdują się żywe, liofilizowane bakterie probiotyczne z rodzaju Bifidobacterium i Lactobacillus. Szczepy te zostały bardzo dokładnie przebadane, a ich korzystny wpływ na mikrobiotę jelitową został potwierdzony naukowo.

Bakterie kwasu mlekowego naturalnie występują w przewodzie pokarmowym zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Probiotyk - w odpowiednio dobranych proporcjach - może mieć korzystny wpływ na zdrowie. Vivomixx pomaga odtworzyć i, co najważniejsze, utrzymać prawidłową mikroflorę jelit. Dodatkowo preparat zapobiega gromadzeniu się szkodliwych mikroorganizmów.

Preparat może być stosowany przez osoby dorosłe oraz dzieci powyżej trzeciego roku życia. W przypadku kobiet w ciąży oraz tych, które karmią dziecko piersią o tym, czy podanie leku jest zasadne może zdecydować tylko specjalista.

Jedna kapsułka preparatu zawiera 112 mld CFU bakterii: Streptococcus thermophilus DSM24731, Bifidobacterium longum DSM24736, Bifidobacterium breve DSM24732, Bifidobacterium infantis DSM24737, Lactobacillus acidophilus DSM24735, Lactobacillus plantarum DSM24730, Lactobacillus paracasei DSM24733, Lactobacillus delbrueckii ssp. bulgaricus DSM24734. W jednym opakowaniu znajduje się dziesięć kapsułek. Vivimixx dostępny jest także w formie saszetek.

Vivomixx - przeciwwskazania

Mimo że Vivomixx to suplement diety, to rozpoczęciem kuracji należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. W niektórych przypadkach, nawet jeśli istnieją wskazania do podaniu leku, jego przyjmowanie nie jest możliwe. Preparatu nie mogą stosować osoby uczulone lub nadwrażliwe na choćby jeden ze składników leku.

Osoby, które mają jakiekolwiek wątpliwości, co do stosowania leku powinny skonsultować się z lekarzem. Przyjmowanie leku bez porozumienia ze specjalistą może się wiązać wystąpieniem poważnych problemów ze zdrowiem.

Vivomixx - dawkowanie

Dzieci oraz osoby dorosłe powinny przyjmować od 1–4 kapsułek na dobę lub 1–2 saszetek na dobę. Preparat należy połknąć w całości i popić wodą lub innym płynem (np. jogurtem, mlekiem lub sokiem). Kapsułkę można także otworzyć i połączyć z letnim płynem (z wodą, sokiem, jogurtem lub mlekiem). Zawartości kapsułki nie można mieszać z bardzo gorącymi lub bardzo zimnymi pokarmami. Duża różnica temperatur może zniszczyć wszystkie "dobre bakterie", które znajdują się w suplemencie. Preparatu nie można też łączyć z napojami gazowanymi.

Jak działają probiotyki? Dowiesz się tego z filmu:

Zobacz film: Jak bezpiecznie przyjmować probiotyki? Źródło: Dzień Dobry TVN

Podobnie należy postępować w przypadku saszetek. Jej zawartość należy rozpuścić w letniej wodzie lub innym płynie (mleko, sok, jogurt) i spożyć bezpośrednio po przygotowaniu. Proszku nie można łączyć z gorącymi, mrożonymi lub gazowanymi płynami.

Vivomixx - interakcje z innymi lekami

Nie ma żadnych badań, które wskazywałyby, że suplement diety Vivomixx wchodzi w reakcję z innymi lekami. Mimo to osoby, które chcą zacząć stosować preparat i na stałe przyjmują jakieś leki, także te wydawane bez recepty, przed rozpoczęciem kuracji powinny skonsultować się z lekarzem.

Vivomixx - działania niepożądane

Nie ma badań, które potwierdziłyby, że stosowanie preparatu Vivomixx wiąże się z występowaniem działań niepożądanych.

Data aktualizacji: 24.01.2020,
Opublikowano: 24.01.2020 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Czy można przedawkować paracetamol? Jakie są objawy i skutki zatrucia paracetamolem?

Paracetamol jest łatwo dostępnym lekiem wydawanym bez recepty. Ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Znajduje się w wielu powszechnie stosowanych preparatach złożonych, dostępny jest też w formie samodzielnej, dlatego bardzo łatwo go przedawkować.

Czytaj więcej
Farmaceuta: Trzymanie leków w plastikowych opakowaniach to nie najlepszy pomysł

Związki wydzielane przez plastik mogą być niebezpieczne nie tylko w opakowaniach żywności, ale także opakowaniach lekarstw - alarmuje Grzegorz Carowicz, farmaceuta. Specjalista radzi, jak przechowywać leki, by uniknąć ryzyka przedostania się do nich toksycznych substancji. 

Czytaj więcej
Jaka witamina C dla dzieci jest najlepsza?

Organizm dziecka potrzebuje witaminy C, aby prawidłowo się rozwijać i funkcjonować, a także mieć siłę bronić się przed infekcjami. Dlatego warto wiedzieć, w jakich pokarmach i jakiej formie witamina ta jest dostarczana do organizmu oraz kiedy warto ją suplementować.

Czytaj więcej
Antybiotyki dozwolone przy karmieniu piersią. Które są bezpieczne?

Antybiotyki bezpieczne przy karmieniu piersią to przede wszystkim penicyliny. Odpowiednie lekarstwo dobiera lekarz tak, by było ono bezpieczne dla matki i dziecka, a jednocześnie miało właściwe spektrum działania i było skuteczne.

Czytaj więcej
Izotretynoina – wskazania i skutki uboczne stosowania

Izotretynoina to preparat wprowadzony do lecznictwa w pierwszej połowie lat siedemdziesiątych. Jest skuteczna w leczeniu niektórych ciężkich i średniociężkich form trądziku, ale nie jest też lekiem obojętnym dla zdrowia. Szczególnie niebezpieczna może być w okresie ciąży.

Czytaj więcej
Czy Ketonal jest dostępny bez recepty?

Ketonal to środek przeciwbólowy, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Bardzo dobrze radzi sobie z dolegliwościami bólowymi o łagodnym i umiarkowanym nasileniu. Można po niego sięgać, gdy pojawia się ból zęba, głowy lub mięśni. Ketonal jest dostępny także w wersji bez recepty. Zobacz, jak go stosować.

Czytaj więcej
Psychobiotyki – jak działają i kiedy się je stosuje?

Psychobiotyki to bakterie probiotyczne, które wykorzystuje się w terapii chorób psychicznych. Przypisuje się im korzystny wpływ na oś mózgowo-jelitową, a dzięki temu na zdrowie psychiczne. Część badań sugeruje, że będzie można wykorzystywać je również w leczeniu chorób neurodegeneracyjnych.

Czytaj więcej
Metamizol – czym jest i jak działa?

Metamizol jest pochodną pirazolonu. Substancja występuje w postaci krystalicznie białego proszku; działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Po podaniu szybko się wchłania do przewodu pokarmowego i jest metabolizowana w wątrobie. Jednym z przeciwwskazań do jej przyjmowania jest ciąża.

Czytaj więcej
Antybiotyki i witamina C – czy dochodzi do interakcji? Jak bezpiecznie łączyć antybiotyk z suplementem?

Witamina C może obniżać stężenie antybiotyków z grupy aminoglikozydów. Nie jest przeciwwskazana przy stosowaniu innych antybiotyków, jednak należy stosować odpowiednie zasady przyjmowania. Witamina C może wchodzić w interakcje z wieloma związkami.

Czytaj więcej
Grejpfruty wchodzą w interakcje z lekami na nadciśnienie, cholesterol, cukrzycę... Dlaczego? Czym to grozi?

Leki na cholesterol, nadciśnienie czy na cukrzycę to jedne z najczęściej przepisywanych farmaceutyków. U pacjentów leczonych przewlekle odradza się spożywanie grejpfrutów. Dlaczego? Czy wszystkie leki wchodzą w interakcje z grejpfrutami?

Czytaj więcej