Ta kobieta ma 100 lat i nadal pracuje. Jak wygląda jej dieta?
Halfpoint Images/Getty Images
Jak dożyć 100 lat i mieć energię do pracy? Odpowiedzi na te pytania zna Hilda Jaffe. Amerykanka swoją długowieczność zawdzięcza nie tylko genom.
Jak dożyć setki?
Hilda Jaffe długowieczność ma zapisaną w genach. Jej tata dożył prawie 90., a mama ją przekroczyła. Kobieta uważa, że w jej przypadku znaczenie ma również dieta. Seniorka regularnie odwiedza lokalną restaurację, gdzie zamawia tosty oraz frytki. Przepada również za jajkami. Na kolację jada sałatkę warzywną z odrobiną białka. Chętnie sięga po kanapki z serem lub mięsem.
Warto dodać, że kobieta, choć ma 100 lat wciąż jest bardzo aktywna, co więcej - nadal pracuje.
Jej "sposób" na długowieczność zainteresował również lekarzy. Wielokrotnie była zapraszana do udziału w badaniach, które miały odpowiedzieć na pytanie, co jest tajemnicą jej doskonałej formy.
Tajemnice długowieczności
Prof. Luigi Fontana, ekspert w dziedzinie długowieczności uważa, że poza zdrową dietą ogromne znaczenie ma sen. Odpowiednio długi wspomaga układ odpornościowego, a także minimalizuje prawdopodobieństwo wystąpienia demencji.
Specjalista dodał, że ogromne znaczenie mają również relacje z innymi ludźmi. Bliskie kontakty z innymi i przyjaźnie mają korzystny wpływ na nasze zdrowie psychiczne.
Zobacz wideo: Diety roślinne najlepiej wspomagają utratę tkanki tłuszczowej i łagodzą napady głodu
x-news/Cover Video
Źródło: portal.abczdrowie.pl
Autor:
Redakcja
Data aktualizacji: 14.08.2023,
Opublikowano: 14.08.2023 r.
Zdrowie uchodzi za najważniejszą wartość. Mimo to z dbaniem o nie mamy spore problemy. Doskonale pokazuje to badanie przeprowadzone wśród mam. Wynika z niego, że kobiety przedkładają dziecko i obowiązki domowe nad swoje samopoczucie i kondycję.
Wysiłkowe nietrzymanie moczu to przypadłość, która bardzo utrudnia życie – powoduje dyskomfort, kompleksy i wycofanie z kontaktów towarzyskich. Osoby, które zmagają się z tym problemem, poszukują skutecznych sposobów na pozbycie się wstydliwych objawów, aby znów poczuć się swobodnie na co dzień. W leczeniu nietrzymania moczu pomóc mogą zabiegi ginekologii estetycznej.
Zmiana czasu z letniego na zimowy odbywa się zawsze w ostatni weekend października - w 2023 r. dzień zmiany czasu wypada z soboty 28.10 na niedzielę 29.10. W nocy przesuwamy zegarki o godzinę do tyłu, czyli z 3.00 na 2.00. Zmiana czasu ma wielu zwolenników, ale są i przeciwnicy, którzy podkreślają, że jest niekorzystna dla zdrowia.
Na zdrowie kobiecych części intymnych wpływa wiele czynników. Wśród nich są nie tylko właściwa higiena, czy dieta, ale także odpowiednio dobrana bielizna. Jaka jest najbezpieczniejsza?
Każda kobieta, która nie jest zadowolona ze swojego biustu może poddać go operacji. Jednak tylko te panie, którym on utrudnia życie mogą wykonać zabieg na NFZ. Jakie trzeba spełniać warunki, aby za operację zapłacił fundusz? Jak przygotować się do zabiegu i o czym trzeba pamiętać przed i po zabiegu?
Objawy zawału serca u kobiet mogą różnić się od ogólnie uznawanych, typowych symptomów zawału mięśnia sercowego. Częściej pojawiają się objawy nieswoiste zawału serca w postaci duszności, uczucia pieczenia w klatce piersiowej, bólu ramion czy po prostu osłabienia.
Higiena intymna ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Zarówno zbyt częste, jak i za rzadkie mycie części intymnych może być szkodliwe. Zatem, o czym pamiętać i jakich błędów nie popełniać?
Problem występowania pierwszych mdłości w ciąży jest często bagatelizowany. Wiele osób uważa je za „obowiązkowe” dolegliwości w ciąży, o których nie warto nawet informować swojego lekarza. Z tego względu niektóre ciężarne podczas wizyty pomijają temat mdłości i wymiotów w ciąży. To błąd – te objawy mogą niekorzystnie wpłynąć na komfort życia oraz mieć poważne konsekwencje dla zdrowia mamy i maluszka.
Brak snu jest dość powszechnym problemem, z niektórych szacunków wynika, że dotyczy nawet co trzeciego dorosłego człowieka. Jego skutki mogą być bardzo poważne, zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Przeprowadzone na zwierzętach eksperymenty wykazały, że bezsenność prowadzi do śmierci.