Puder bambusowy – makijażowy must have. Cenne właściwości pudru bambusowego

Fot: gilaxia / gettyimages.com

Jeden z najważniejszych kosmetyków w kobiecej kosmetyczce. Puder, niezbędnik, który łączy właściwości pielęgnacyjne i ochronne. Wybór idealnego pudru to nie lada wyzwanie. Kobiety coraz częściej wybierają rozwiązania delikatne i naturalne. Jednym z nich jest puder bambusowy.

Bambusowy puder to kosmetyk, którego właściwości jako pierwsze doceniły kobiety z Indii. Uzyskiwany ze zmielonego ekstraktu z wnętrza łodygi bambusa, jest delikatnym w dotyku, białym proszkiem, który na skórze jest całkowicie transparentny. Puder bambusowy może być stosowany jako wykończenie makijażu lub samodzielnie. Najlepiej wtapia się w skórę nakładany dużym, puchatym pędzlem, ruchem omiatającym, od dołu ku górze. Zwolenniczki aplikowania kosmetyków gąbeczkami powinny pamiętać o zwilżeniu gąbki przed nałożeniem pudru.

Puder z bambusa: dlaczego dobrze go mieć?

Doceniany jest nie tylko za aksamitne wykończenie makijażu, ale również za szereg właściwości pielęgnacyjnych, jakie zapewnia skórze. Jakie właściwości przemawiają za pudrem bambusowym?

  • Ze względu na działanie łagodzące, z powodzeniem może być stosowany bezpośrednio na problematyczną skórę. Polecany jest szczególnie dla posiadaczek skór tłustych i trądzikowych, gdyż łagodzi wszelkie stany zapalne. Jest idealnym pudrem matującym, ale nie tworzy efektu tzw. płaskiej maski. Zachowuje trójwymiarowość twarzy, regulując wydzielanie sebum i przedłużając świeżość makijażu.
  • Złożony prawie w całości z krzemionki, wykazuje silne działanie antybakteryjne, łagodzące, regulujące gruczoły łojowe. Dzięki temu może być składnikiem zamiennym dla talku lub glinek.
  • Działa kojąco i zmiękczająco. Może być z powodzeniem stosowany przez właścicielki skór suchych i przesuszonych, bez obawy o podkreślenie suchości skóry. Ponadto dzięki budowie cząsteczek wykazuje właściwości wiązania wody w skórze, co przekłada się na elastyczność i sprężystość naskórka.
  • Nie jest komedogenny, czyli nie zapycha porów i może być używany również do skór wrażliwych i bardzo delikatnych, narażonych na reakcje uczuleniowe. Jest pudrem hipoalergicznym.
  • Dzięki właściwościom pochłaniającym sebum w czystej postaci może być stosowany jako suchy szampon lub pudrowy zamiennik antyperspirantu.

Kupując puder bambusowy, należy zwrócić uwagę na jego skład. Dobry i naturalny puder, który ma pełnić funkcje pielęgnacyjne i być wykończeniem makijażu, ma niewiele składników. Na pewno należy unikać pudrów, które zawierają talk, nylon, parabeny, substancje zapachowe i koloryzujące. Każdy z dostępnych kosmetyków z dodatkiem pudru bambusowego określa jego stężenie, które zaczyna się od 5%. Warto więc wybierać te o najwyższym współczynniku, sięgającym do 100%.

Jakie kosmetyki wybierać do pielęgnacji skóry? Dowiesz się tego z filmu:

Zobacz film: Jak wybierać kosmetyki do pielęgnacji skóry? Źródło: 36,6.

Puder bambusowy – rodzaje

Puder bambusowy dostępny jest w różnych wersjach, zarówno jako produkt samodzielny, jak i dodatek do kosmetyków kolorowych i pielęgnujących. Można go znaleźć w: pudrach koloryzujących, podkładach, korektorach, bronzerach i różach, balsamach, maseczkach do twarzy i płynach do demakijażu. Samodzielnie występuje w różnej konsystencji, wpisując się w różne gusta kobiet. Puder sypki bambusowy to najpopularniejsza forma dostępna w drogeriach i sklepach eko. Odpowiednio przechowywany, zachowuje przydatność na 3 lata. Puder transparentny bambusowy sypki to najlepszy wybór, jeśli zależy nam na wykorzystaniu go zarówno jako kosmetyku samodzielnego, jak i dodatku do np. masek.

Puder bambusowy prasowany to kompaktowe i wygodne rozwiązanie dla kobiet, które w ciągu dnia chcą mieć możliwość poprawienia makijażu. Obok klasycznej wersji coraz bardziej popularny staje się puder bambusowy z jedwabiem. Nadaje połysk, jedwabistość i optycznie zmniejsza widoczność zmarszczek poprzez wygładzenie cery. Wybierając puder bambusowy sypki lub puder bambusowy w kamieniu, warto sięgać po produkty wzbogacone o dodatkowe witaminy, które dodatkowo wspomogą pielęgnację cery.

Puder ryżowy czy bambusowy?

Decydując się na naturalny puder transparentny, który dodatkowo pielęgnuje skórę, warto wiedzieć, czym się różni puder ryżowy od bambusowego. Oba znane są od wieków i uzyskiwane w wyniku sproszkowania rośliny. Wykańczają makijaż delikatną mgiełką, a jednocześnie wspomagają działanie gruczołów skóry. Oba mogą być stosowane zarówno przez posiadaczki skór suchych, jak i trądzikowych, problematycznych. Czy coś je od siebie różni? Subtelną różnicę zauważają w szczególności kobiety borykające się z nawracającym trądzikiem i bardzo tłustą skórą. Łojotok, rozregulowane gruczoły potowo-łojowe to problem, z którym lepiej poradzi sobie puder bambusowy dzięki silnym właściwościom matującym.

Data aktualizacji: 18.02.2019,
Opublikowano: 18.02.2019 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Jakie są przyczyny trądziku różowatego? 

Trądzik różowaty jest powszechną chorobą skórną, która dotyka miliony ludzi na całym świecie. Choć myli się go z tradycyjnym trądzikiem, ma unikalne cechy i objawy. Charakteryzuje się przede wszystkim zaczerwienieniem skóry, wypryskami, a także uczuciem pieczenia i swędzenia. Chociaż nie jest groźny dla zdrowia, może znacząco wpływać na jakość życia i samopoczucie osób dotkniętych tą chorobą. 

Czytaj więcej
Jak czytać skład kosmetyków i na co zwracać uwagę? 

Odpowiednio dobrane produkty kosmetyczne pomagają maskować niedoskonałości skóry, podkreślają jej naturalne piękno, a także chronią przed skutkami negatywnego wpływu środowiska. Zrozumienie składu kosmetyków ma ogromne znaczenie z perspektywy naszego zdrowia i pielęgnacji. Warto dowiedzieć się, co kryje się pod nazwami poszczególnych składników, aby świadomie wybierać produkty, które będą korzystne dla naszej skóry i naszego ciała. 

Czytaj więcej
Jaki kolagen jest najlepszy na skórę i włosy? 

Kolagen, często określany „białkiem młodości”, uznawany jest za kluczowy składnik wspierający zachowanie zdrowej, promiennej skóry oraz lśniących włosów. Mimo że producenci suplementów diety prześcigają się w tworzeniu kolejnych preparatów, wybór najlepszego kolagenu wcale nie jest łatwy. Zatem jak wybrać najlepszy kolagen na skórę? Czy opinie użytkowników powinny być czynnikiem wpływającym na zakup? Czy kolagen pomaga w zachowaniu młodego wyglądu? 

Czytaj więcej
Przykłady ziół fotouczulających. Fotouczulenie – objawy i sposoby leczenia

Zioła fotouczulające to takie, w składzie których znajdują się substancje reagujące negatywnie na promieniowanie UV. Fotoalergia charakteryzuje się powstaniem dolegliwości skórnych w postaci m.in.: zaczerwienienia, swędzenia, pieczenia, obrzęku, złuszczenia i przebarwienia skóry.

Czytaj więcej
Ugryzienie meszki – jakie mogą wystąpić objawy i kiedy należy zgłosić się do lekarza?

Ugryzienie meszki dosyć łatwo rozpoznać. Charakteryzuje je widoczny i krwawiący ślad, wokół którego kształtuje się bolesny obrzęk. Drobne rany po ukąszeniu meszki dosyć długo się goją, a ból może utrzymywać się przez kilka dni.

Czytaj więcej
Brodawki na twarzy – nieestetyczny problem. Jak się ich pozbyć?

Brodawki na twarzy to problem estetyczny niejednego pacjenta, który udaje się do dermatologa. Popularnym preparatem na brodawki na twarzy jest maść z kwasem salicylowym. Oprócz niej istnieje wiele innych metod na brodawki na twarzy.

Czytaj więcej
Zbliżające się lato to czas wyzwań dla skóry – o czym musisz pamiętać

Promienie słoneczne przynoszą wiele pożytku dla naszego zdrowia i samopoczucia. Z ich działaniem wiążą się jednak również negatywne aspekty. Czy powinnyśmy zatem opierać się pokusie przebywania na zewnątrz? W żadnym wypadku Podpowiadamy, jak mądrze korzystać z letnich dni, aby nie ucierpiała na tym nasza skóra.

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
Kolagen rybi – właściwości zdrowotne. Jaki wpływ kolagen rybi ma na stawy, skórę czy włosy

Kolagen rybi stosowany jest nie tylko jako substancja spowalniająca starzenie się skóry czy włosów. Hydrolizat kolagenu z ryb morski może łagodzić bóle i przyspieszać regenerację stawów.

Czytaj więcej
Łysienie plackowate u dzieci – objawy, przyczyny, sposoby leczenia

Łysienie plackowate uważa się za najczęstszą przyczynę utraty włosów u dzieci. Ta przewlekła choroba zapalna ma niejasną patogenezę, choć często wymienia się wpływ czynników autoimmunologicznych. Niewiele jest fachowych publikacji na jej temat, zwłaszcza tych dotyczących leczenia.

Czytaj więcej