Program 36,6 °C nagrodzony w kategorii Lider Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – media i PR

Ewa Drzyzga

Kapituła konkursu Sukces Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny wybrała laureatów siedemnastej edycji przedsięwzięcia. Wśród nich znalazła się m. in. Ewa Drzyzga, prowadząca program medyczny 36,6 °C.

Konkurs Sukces Roku 2017 w Ochronie Zdrowia składa się z dziewięciu kategorii: 

  • Menedżer Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – placówki publiczne, 
  • Menedżer Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – placówki prywatne,
  • Lider Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – innowacyjny szpital,
  • Lider Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – zdrowie publiczne, 
  • Lider Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – działalność edukacyjno-szkoleniowa, 
  • Lider Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – działalność charytatywna, 
  • Lider Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – media i public relations, 
  • Osobowość Roku 2017 w Ochronie Zdrowia,
  • Gwiazda - Ambasador Zdrowia (nagroda specjalna konkursu).

Konkurs organizowany jest pod patronatem Ministerstwa Zdrowia. Kandydatów w poszczególnych kategoriach do 31 października br. mogły zgłaszać organizacje społeczne, zawodowe, związki pracodawców, a także indywidualne osoby. Teraz znamy już wyniki - Kapituła złożona ze znanych lekarzy wybrała zwycięzców.

Zdjęcie: Program 36,6 °C

Wśród zwycięzców jest Ewa Drzyzga, prowadząca program 36,6 °C, która zdobyła statuetkę w kategorii Lider Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – media i PR. Drzyzga pokonała dziennikarzy "Natemat.pl", "Dziennika Gazety Prawnej", "Medycyny Praktycznej" oraz "Służby Zdrowia". 

Celem konkursu w kategorii Lider Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – media i public relations jest wyróżnienie Dziennikarza i/lub firmy PR. W przypadku dziennikarzy nagroda przyznawana jest za szczególny wkład w kształtowanie i rozwój dziennikarstwa informacyjnego i/lub edukacyjno-społecznego w dziedzinie ochrony zdrowia. W przypadku firmy PR nagroda przyznawana jest za zasługi oraz zaangażowanie firmy w promowanie i rozwój najwyższych standardów w ochronie zdrowia poprzez zintegrowane działania prozdrowotne przy użyciu narzędzi public relations.




Właśnie za spełnienie tych warunków dziennikarka zwyciężyła w konkursie! 

Ewa Drzyzga o wygranej:

Dziękuję Szanownemu Jury za zauważenie programu 36,6 °C. Jestem wyjątkowo wdzięczna moim wszystkim konsultantom, lekarzom, naukowcom, którzy w tak przystępny i jednocześnie profesjonalny sposób dzielą się swoją wiedzą. Dziękuję także bohaterom, którzy opowiadając o swoim zdrowieniu dają nam wszystkim nadzieję na to, że można skutecznie troszczyć się o swoje Zdrowie także w Polsce.
Gratuluję Wszystkim Nagrodzonym i Wyróżnionym!


Zdjęcie: Program 36,6 °C

Nagrodę zdobyła również Martyna Wojciechowska. Dyrektor programowa Travel Channel, ambasadorka „Przylądka Nadziei” we Wrocławiu, ambasadorka "Świetlikowa" Dziennego Ośrodka dla Nieuleczalnie Chorych Dzieci oraz Hospicjum Stacjonarnego w Tychach otrzymała wyróżnienie w kategorii Gwiazda – Ambasador Zdrowia.

Zobacz listę zwycięzców >>>

Zwieńczeniem konkursu będzie okolicznościowa gala z udziałem znamienitych gości, która odbędzie się 11 stycznia 2018 r. na Zamku Królewskim w Warszawie. W poprzednich edycjach statuetki laureatom wręczali urzędujący ministrowie zdrowia: prof. Zbigniew Religa, Marek Balicki, Leszek Sikorski, czterokrotnie Ewa Kopacz, Bartosz Arłukowicz, Sławomir Neumann, Konstanty Radziwiłł.

O programie 36,6 °C

Ewa Drzyzga od kwietnia 2017 roku prowadzi emitowany na antenie TVN i TVN Style, program 36,6 °C. Jest to medyczny talk-show z aktywnym udziałem publiczności. Głównym zadaniem programu jest przedstawienie zagadnień medycznych w przystępny sposób. Drzyzga w asyście najlepszych lekarzy pokazuje rozwój technologii pomocnych pacjentom, ciekawostki z zakresu zdrowego odżywiania oraz pokazuje, jak ważna w leczeniu jest diagnostyka.

Nowy sezon programu 36,6 °C rusza na wiosnę. Zapraszamy do oglądania!

Zdjęcie: Program 36,6 °C


Data aktualizacji: 08.12.2017,
Opublikowano: 04.12.2017 r.

Komentarze (1)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany

fanka 13.12.2017r.

Bardzo lubię ten program. Czekam na kolejne sezony!

Zobacz wszystkie 1 komentarzy
Zmiana czasu na zimowy. Dlaczego przestawiamy zegarki? Jak zmiana czasu wpływa na organizm?

Zmiana czasu z letniego na zimowy odbywa się zawsze w ostatni weekend października - w 2023 r. dzień zmiany czasu wypada z soboty 28.10 na niedzielę 29.10. W nocy przesuwamy zegarki o godzinę do tyłu, czyli z 3.00 na 2.00.  Zmiana czasu ma wielu zwolenników, ale są i przeciwnicy, którzy podkreślają, że jest niekorzystna dla zdrowia.

Czytaj więcej
Stres maluje się na twarzy. Jak wygląda twarz stresowa? 

Silny stres może zaburzać działanie całego naszego organizmu. Bardzo często zdarza się, że jego nadmiar odbija się na wyglądzie skóry. Co powinni zwrócić naszą uwagę? 

Czytaj więcej
Depresja po rozstaniu z partnerem – jak sobie z nią poradzić?

Depresja po rozstaniu z życiowym partnerem przydarza się wielu osobom. Czas, w którym trzeba pogodzić się z utratą – często nagłą – kogoś, z kim dzieliło się życie, marzenia i plany na przyszłość, przypomina nieco żałobę. To często poważny powód głębokiego kryzysu psychicznego.

Czytaj więcej
Powstała pierwsza tabletka na depresję poporodową. Kiedy lek trafi na rynek?   

Szacuje się, że z powodu depresji porodowej cierpi 15 proc. kobiet. W walce z tym stanem już niedługo może im pomóc pierwsza na świecie tabletka łagodząca objawy depresji. Co o niej wiadomo i kiedy lek trafi na rynek?

Czytaj więcej
Co to jest stres oksydacyjny? Objawy, przyczyny, leczenie i diagnostyka

Stres oksydacyjny powstaje na skutek zaburzonej równowagi pomiędzy występowaniem wolnych rodników oraz przeciwutleniaczy. Przyczyny tego są związane z paleniem papierosów, zanieczyszczeniem środowiska, jedzeniem smażonych i wędzonych potraw oraz przewlekłym stresem. Stres oksydacyjny powoduje takie choroby, jak cukrzyca, nowotwory, miażdżyca czy reumatoidalne zapalenie stawów.

Czytaj więcej
Masz kłopoty z zasypianiem? Poznaj techniki, dzięki którym zaśniesz nawet w 10 sekund!

Oglądasz w łóżku telewizję, a może sprawdzasz coś w telefonie? Takie zachowania mogą utrudnić zasypianie. Na szczęście istnieją techniki, które pozwalają zasnąć nawet w 10 sekund. Sprawdź, jak szybko zasnąć? 

Czytaj więcej
Psychiczne i somatyczne objawy depresji – kryteria diagnostyczne

Depresja jest jednym z najczęstszych zaburzeń psychicznych, a przy tym dolegliwością współcześnie tak powszechną, że uznaje się ją za chorobę cywilizacyjną. Typowe objawy depresji to trwałe obniżenie nastroju, anhedonia i brak energii. Towarzyszą im zwykle różnego typu dolegliwości somatyczne.

Czytaj więcej
Choroba Hashimoto – objawy psychiczne. Jak zapalenie tarczycy wpływa na psychikę?

Objawy psychiczne choroby Hashimoto przypominają zaburzenia depresyjne. Początkowo osoba chora smutku, przygnębienia, niezdolności do radości, problemów ze snem i utraty energii nie wiąże z nieprawidłową pracą tarczycy. Wahania nastroju są wskazaniem do wykonania badań hormonalnych.

Czytaj więcej
Zatrucie alkoholowe – objawy i leczenie. Zatrucie alkoholem etylowym i metylowym

Zatrucie alkoholowe zaczyna się po przekroczeniu stężenia 0,3‰ alkoholu we krwi. Jego skutki mogą być bardzo poważne – w skrajnych przypadkach może skończyć się śmiercią. Osobie z objawami zatrucia alkoholowego trzeba udzielić pierwszej pomocy i bezzwłocznie skontaktować ją z lekarzem.

Czytaj więcej
10 patentów na zdrowe święta

Święta to  okres radości i beztroski. Czasem jednak przygotowania do Bożego Narodzenia bywają bardzo stresujące. Dodatkowo czas obżarstwa nie sprzyja naszemu zdrowiu... Poznajcie 10 patentów na zdrowe i spokojne święta!

Czytaj więcej