Perła Dermatologii Estetycznej dla produktów Cetaphil
Fot: Cetaphil
Produkty Cetaphil przeznaczone do pielęgnacji skóry wrażliwej zostały nagrodzone Perłą Dermatologii Estetycznej przyznawaną przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych.
Produkty Cetaphil przeznaczone są do pielęgnacji skóry problematycznej. Oznacza to, że sprawdzą się idealnie do skóry trądzikowej, z atopowym zapaleniem skóry, przesuszonej czy tłustej. Co więcej produkty Cetaphil można stosować w leczeniu łuszczycy oraz po zabiegach dermatologicznych. Marka jest na rynku już od wielu lat i pomaga polskim lekarzom w codziennych zmaganiach z pielęgnacją skóry ich pacjentów.
Jakość produktów została doceniona przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych, którzy nagrodzili markę Cetaphil Perłą Dermatologii Estetycznej. Wyróżniono serię specjalistycznych dermokosmetyków do skóry suchej i wrażliwej:
Cetaphil EM Emulsja micelarna do mycia
Cetaphil MD Dermoprotektor Balsam do twarzy i ciała
Cetaphil DA Ultra Krem intensywnie nawilżający
Cetaphil PS Lipoaktywny Krem nawilżający
Perły Dermatologii Estetycznej
W roku 2019 Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych organizuje dwudziesty już Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging. Przedstawiamy Perły Dwudziestolecia – sztandarowe produkty stosowane w dermatologii estetycznej od lat, a wśród nich - Cetaphil.
Gama produktów Cetaphil od początku zawładnęła kategorię „skóra wrażliwa” w konkursie na Perły Dermatologii Estetycznej, rokrocznie zdobywając nagrody.
Fot. Cetaphil EM Emulsja micelarna do mycia
Co charakteryzuje produkty marki Cetaphil?
Są one tworzone z myślą o skórze wymagającej. Dermokosmetyki Cetaphil są przeznaczone dla pacjentów, zmagających się z następującymi schorzeniami:
skóra sucha
skóra tłusta/przetłuszczająca się
skóra wrażliwa
skóra dzieci i niemowląt
trądzik różowaty
atopowe zapalenie skóry
skóra normalna
skóra mieszana
skóra po zabiegach dermatologicznych
trądzik młodzieńczy
łuszczyca
skóra bardzo sucha i podrażniona.
Autor:
Redakcja serwisu
Data aktualizacji: 10.01.2019,
Opublikowano: 04.12.2018 r.
Zioła fotouczulające to takie, w składzie których znajdują się substancje reagujące negatywnie na promieniowanie UV. Fotoalergia charakteryzuje się powstaniem dolegliwości skórnych w postaci m.in.: zaczerwienienia, swędzenia, pieczenia, obrzęku, złuszczenia i przebarwienia skóry.
Ugryzienie meszki dosyć łatwo rozpoznać. Charakteryzuje je widoczny i krwawiący ślad, wokół którego kształtuje się bolesny obrzęk. Drobne rany po ukąszeniu meszki dosyć długo się goją, a ból może utrzymywać się przez kilka dni.
Brodawki na twarzy to problem estetyczny niejednego pacjenta, który udaje się do dermatologa. Popularnym preparatem na brodawki na twarzy jest maść z kwasem salicylowym. Oprócz niej istnieje wiele innych metod na brodawki na twarzy.
Promienie słoneczne przynoszą wiele pożytku dla naszego zdrowia i samopoczucia. Z ich działaniem wiążą się jednak również negatywne aspekty. Czy powinnyśmy zatem opierać się pokusie przebywania na zewnątrz? W żadnym wypadku Podpowiadamy, jak mądrze korzystać z letnich dni, aby nie ucierpiała na tym nasza skóra.
Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.
Kolagen rybi stosowany jest nie tylko jako substancja spowalniająca starzenie się skóry czy włosów. Hydrolizat kolagenu z ryb morski może łagodzić bóle i przyspieszać regenerację stawów.
Łysienie plackowate uważa się za najczęstszą przyczynę utraty włosów u dzieci. Ta przewlekła choroba zapalna ma niejasną patogenezę, choć często wymienia się wpływ czynników autoimmunologicznych. Niewiele jest fachowych publikacji na jej temat, zwłaszcza tych dotyczących leczenia.
Modzele to odciski, które powstają w wyniku nierównomiernego obciążenia stopy. Są żółtawe i miękkie, często wywołują ból. Najczęściej tworzą się na podeszwie stopy, np. na pięcie. Wymagają leczenia, ponieważ mogą prowadzić do stanów zapalnych i w konsekwencji znacznie utrudniać poruszanie się.
Optymalne pH skóry człowieka wynosi około 5. Jest niższe u mężczyzn, u młodych osób, a także zależy od higieny, stosowanych kosmetyków i diety. Neutralne bądź zasadowe pH sprzyja namnażaniu się patogenów chorobotwórczych.
Ocet na świerzb stosowano od lat w medycynie ludowej. Ze względu na silne właściwości biobójcze kwasu octowego jest to skuteczny domowy sposób zwalczania zakażenia świerzbowcem. Należy jednak pamiętać, że ocet niszczy także zdrowe komórki skóry i trzeba korzystać z tej metody z dużą ostrożnością.