Ostrzykiwanie osoczem jako zabieg liftingujący i na blizny

Getty Images/ PeopleImages

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym i wolumetria to dwie metody robienia tzw. liftingu wampirzego. Zabieg pobudza skórę do regeneracji i przywraca jej gęstość i sprężystość. U niektórych mogą wystąpić po wampirzym liftingu skutki uboczne w postaci niewielkich przemijających zasinień.

Mezoterapia igłowa polega na wprowadzeniu w głębsze warstwy skóry lub tkankę podskórną substancji aktywnych. Zabiegi wykonuje się z użyciem igły i strzykawki, specjalnego pistoletu lub rollera, czyli obrotowego dysku z malutkimi igłami. Mezoterapia wampirza, czyli z osoczem bogatopłytkowym wykonywana jest przy użyciu igły i strzykawki.

Przeczytaj też: Spanie na brzuchu przyspiesza powstawanie zmarszczek? Ekspert radzi, jakich nawyków unikać i co jeść, by opóźnić starzenie się skóry

Wampirzy lifting: efekty i wskazania

Nie ma zdrowotnych wskazań, aby wykonać wampirzy lifting. Osocze bogatopłytkowe używane jest w leczeniu m.in. więzadeł i stawów. Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym służy przede wszystkim do wygładzania zmarszczek, przywracania jędrności skórze i przyspieszaniu jej regeneracji. Może być używana także w celu likwidacji blizn. Wampirzy lifting w przeciwieństwie do nastrzykiwania kwasem hialuronowych lub toksyną botulinową (botoksem) nie powoduje uczulenia. Materiał do zabiegu jest pobierany od osoby, która się mu poddaje.

Ostrzykiwanie osoczem efekty daje po od 2 do 3 tygodniach od zabiegu. Skóra jest lepiej ukrwiona, elastyczna, jędrna, wygładzona, wygląda zdrowo i świeżo. Rezultaty po jednorazowej mezoterapii bogatopłytkowej powinny utrzymać się minimum pół roku do nawet półtora roku.

W zależności od kondycji skóry i indywidualnych uwarunkowań organizmu lifting wampirzy może po jednorazowym zabiegu działać przez ten czas, wtedy dla podtrzymania efektów wystarczy przeprowadzić mezoterapię osoczem raz na pół roku lub raz na rok. Jeśli skóra nie jest w najlepszej kondycji i łatwo się odwadnia, dla uzyskania dłuższej utrzymującego się efektu należy poddać się serii zabiegów – od 3 do 5 w odstępach od 1 do 2 miesięcy.

Wampirzy lifting działa dzięki temu, że do skóry wprowadzane są komórki, które stymulują odnowę skóry, tworzenie nowych włókien kolagenowych oraz naczyń włosowatych. Pochodzą one z organizmu osoby poddającej się zabiegowi. Mezoterapia osoczem przyspiesza gojenie ran, także tych po zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, i zapobiega powstawaniu blizn. Zastosowana na już istniejące blizny może je wygładzać i spłycać.

Terapia osoczem bogatopłytkowym bywa używana również w celu hamowania łysienia i pobudzania wzrostu włosów. Odżywiona skóra głowy dzięki poprawie ukrwienia sprawia, że włosy rosną szybciej, w efekcie czego czupryna się zagęszcza.

Ostrzykiwanie osoczem – przebieg zabiegu

Lifting wampirzy przeprowadza się po wykluczeniu przeciwwskazań i znieczuleniu obszaru, na którym będzie przeprowadzany zabieg. Najczęściej mezoterapię z osocza wykonuje się na twarzy, szyi i dekolcie oraz na dłoniach. Znieczulenie miejscowe zmniejsza ból, ale przeważnie mimo to odczuwa się wkłucia igły, co może powodować dyskomfort.

Od osoby poddającej się zabiegowi pobiera się około 10 mililitrów krwi z żyły. Krew ta jest odwirowywana w specjalnym urządzeniu. W ten sposób oddziela się erytrocyty od osocza. Następnie osocze – przezroczysty płyn o żółtym zabarwieniu – przy pomocy igły ze strzykawką wprowadza się w skórę.

Wampirzy lifting wykonuje się jedną z dwóch metod:

  • wprowadzając niewielkie ilości osocza bogatopłytkowego w całą twarz lub dekolt czy szyję – nakłucia wykonuje się co około 1 centymetr lub gęściej,
  • osocze wstrzykuje się liniowo wzdłuż zmarszczek, skupiając się na konkretnych obszarach – to tzw. wolumetria.

Po zakończeniu zabiegu skóra jest podrażniona, może być zaczerwieniona, u niektórych występują też zasinienia. Obszar poddawany mezoterapii jest smarowany preparatem łagodzącym. Po liftingu do końca dnia nie należy nakładać makijażu ani myć twarzy, szyi czy dekoltu.

Przeciwwskazania do zabiegu z osoczem bogatopłytkowym

Zabieg osoczem bogatopłytkowym nie może być przeprowadzany u kobiet w ciąży ani karmiących piersią. Pozostałe przeciwwskazania do mezoterapii wampirzej to:

  • aktywna opryszczka,
  • ropne zmiany skóry w miejscu przeprowadzania zabiegu,
  • rany na twarzy, szyi lub dekolcie,
  • choroby krwi,
  • infekcja ogólnoustrojowa, np. przeziębienie,
  • aktywna choroba nowotworowa.

Wampirzy lifting nie powinien być wykonywany u osób zażywających środki przeciwzakrzepowe. Przed zabiegiem należy je odstawić – minimum 2 tygodnie wcześniej.

Możliwe skutki uboczne wampirzego liftingu

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym skutki uboczne może mieć w postaci krwiaków i siniaków. Tego typu skutki uboczne wampirzy lifting powoduje u osób z płytko unaczynioną cerą i skłonnością do pajączków, czyli teleangiektazji. Inne niepożądane rezultaty zwykle nie występują. Zabieg nie wywołuje uczulenia, a ewentualne opuchnięcia i zasinienia znikają w ciągu 1 do 3 dni.

Cena wampirzego liftingu

Wampirzy lifting można wykonać w gabinetach medycyny estetycznej. Koszt uzależniony jest m.in. od ilości iniekcji oraz od tego, która część ciała poddawana jest zabiegowi. Ceny mogą znacznie różnić się w poszczególnych gabinetach i wynoszą od 450 do nawet 2000 złotych.

Zobacz, jak wygląda wampirzy lifting. 

Źródło: x-news



Data aktualizacji: 28.08.2020,
Opublikowano: 28.08.2020 r.

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Ćwiczenie, które wzmocni całe twoje ciało. Wystarczy mniej niż 10 minut dziennie 

Aktywność fizyczna ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Nie tylko poprawia naszą sylwetkę, ale i samopoczucie. Mimo że form ruchu jest wiele, to zdaniem badaczy wykonywanie ćwiczenia nazywanego "deska" daje nam najwięcej korzyści.  Dlaczego? 

Czytaj więcej
Bieganie i ćwiczenia w czasie upałów? Ekspert radzi, jak trenować bezpiecznie i... kiedy sobie odpuścić

Chociaż ruch jest nam bardzo potrzebny, to w czasie upałów, bez właściwego przygotowania, może przynieść więcej szkody niż pożytku. Czy powinniśmy zrezygnować z aktywności fizycznej, gdy na dworze panuje skwar?  Zapytaliśmy o to dr hab. n. med. Barbarę Joannę Bałan.

Czytaj więcej
Sól nie jest taka zła! Jak działają kosmetyki na jej bazie? 

Sól doskonale poprawia smak potraw. Mimo że w kuchni lepiej z nią nie przesadzać, to w łazience można ją stosować do woli. Jak działają kosmetyki na bazie soli i jak je stosować?

Czytaj więcej
Ocet jabłkowy – na odchudzanie i piękne włosy. Przepis, właściwości, efekty 

Ocet jabłkowy – przepis na ten specyfik znany był w medycynie ludowej już od wieków. Wykorzystywano go do nie tylko do leczenia rozmaitych przypadłości, ale także do pielęgnacji ciała i włosów.

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
Peeling kawitacyjny – na czym polega, jakie daje rezultaty i kiedy można go stosować

Peeling kawitacyjny to sposób na dogłębne oczyszczenie skóry twarzy. Jest przy tym delikatny i nie podrażnia skóry. Do zalet peelingu kawitacyjnego należą usunięcie ze skóry zrogowaciałego naskórka i zanieczyszczeń, stymulacja odnowy komórek oraz poprawa nawodnienia skóry.  

Czytaj więcej
Ćwiczenia na smukłe i obwisłe ramiona: pompki, ćwiczenia z hantlami

Ćwiczenia na smukłe ramiona to m.in. pompki lub unoszenie hantli w bok. Warto wypróbować także ciosy z hantlami. Z kolei obwisłe ramiona zlikwidują ćwiczenia w podporze tyłem i wyciskanie francuskie na ławeczce.

Czytaj więcej
Na czy polega lifting rzęs? Opinie, efekty, bezpieczeństwo

Lifting rzęs to zabieg, który pozwala na semipermanentne podniesienie i podkręcenie włosków. Polecany jest on zwłaszcza kobietom o prostych, niesfornych i krótkich rzęsach, odpornych na działanie zalotki i maskary.

Czytaj więcej
Piaskowanie i skaling zębów – zastosowanie, przebieg, otrzymane efekty

Piaskowanie i skaling zębów to zabiegi stomatologiczne, których głównym zadaniem jest usunięcie kamienia nazębnego osadzającego się w okolicach szyjek zębowych. Piaskowanie jest uzupełnieniem skalingu. Zastosowanie tych metod pozwala na zabezpieczenie jamy ustnej przed rozwojem bakterii.

Czytaj więcej
Naturalny krem do twarzy – przykładowe przepisy i zasady tworzenia kremów DIY

Naturalny krem do twarzy, jak sama nazwa wskazuje, oparty jest wyłącznie na naturalnych składnikach. W największym uproszczeniu to połączenie tłuszczu, wody i dodatkowych półproduktów. Odpowiedni ich dobór pozwala uzyskać kremy odpowiednie dla konkretnych typów cery.

Czytaj więcej