Oczyszczacze powietrza Electrolux

mat. prasowe

Oczyszczacze powietrza Electrolux na pierwszy rzut oka prezentują się naprawdę doskonale. Czy jednak wygląd idzie w parze z ich wydajnością i skutecznością? Analizujemy wady i zalety oczyszczaczy Electrolux. Sprawdź, czy warto w nie zainwestować.

Oczyszczacze Electrolux – nowość na rynku

Producent wprowadził na polski rynek 6 modeli oczyszczaczy powietrza. Z tego dwa modele przeznaczone są do bardzo dużych powierzchni (do 70 m2 i 103 m2). Urządzenia te mają odmienną stylistykę w porównaniu do 4 pozostałych modeli, które przeznaczone są do typowo domowego zastosowania. Naszą uwagę poświęcimy w całości tym właśnie czterem modelom:

  • Electrolux Pure A9 PA91-404DG – do 37 m2
  • Electrolux Pure A9 PA91-404GY – do 37 m2
  • Electrolux Pure A9 PA91-604DG – do 52 m2
  • Electrolux Pure A9 PA91-604GY – do 52 m2

Sprawdź ofertę oczyszczaczy Electrolux - https://loveair.pl/oczyszczacze-powietrza/electrolux
Budowa zewnętrzna

To, co zaskakuje i zarazem zwraca uwagę to wygląd zewnętrzny. Urządzenia dostępne są szarej, czarnej i grafitowej kolorystyce, dlatego łatwo wpasowują się do nowoczesnych wnętrz. Bardzo ciekawie, wręcz futurystycznie zaprojektowana została górna obudowa, w której znajdują się wyloty powietrza. Całość wykonana została z wysokiej klasy komponentów. Nie musimy więc obawiać się o tandetnie wyglądający plastik lub o to, że poszczególne elementy obudowy będą mało odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Parametry techniczne oczyszczaczy Electrolux

Tak naprawdę to jednak nie wygląd, a parametry techniczne oczyszczaczy Electrolux potwierdzają ich wysoką klasę. Oczyszczacze Electrolux są wyjątkowo ciche. W przypadku modeli dedykowanych do mniejszych powierzchni, ich głośność rozpoczyna się od 16 dB. Z kolei oczyszczacze dedykowane do powierzchni 52 m2 pracują w trybie cichym, emitując jedynie 17 dB. To naprawdę bardzo dobre wyniki, wręcz nawet możemy określić, że jedne z lepszych na rynku. Z tego względu oczyszczacze powietrza Electrolux mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie chcemy zachować komfortowe warunki do odpoczynku lub pracy (sypialnie, sale szkolne, laboratoria, biura, pokoje dziecięce).

Energooszczędność to także duża zaleta oczyszczaczy powietrza Electrolux. Miesięczne zużycie prądu będzie kształtowało się na poziomie średnio kilku – kilkunastu złotych, zależnie od wybranego modelu oraz od częstotliwości korzystania.

Skuteczna filtracja powietrza w oczyszczaczach Electrolux

O czyste powietrze zadba 3-stopniowy mechanizm filtracji powietrza. Producent zasadniczo rekomenduje wykorzystanie filtrów klasy HEPA E12. Ta klasa zapewnia efektywne usuwanie zanieczyszczeń, z drugiej strony ich korzystanie nie wiąże się z wysokimi kosztami zakupu. Dlatego jest to dobry kompromis pomiędzy jakością a ceną. W ofercie Electrolux posiada także zintegrowane filtry, w skład których wchodzą filtry HEPA H13 oraz EPA E11. Dzięki temu każdy użytkownik może dobrać optymalne dla siebie rozwiązanie.

Zasadniczo system filtracji powietrza składa się z trzech etapów – wstępnej, z wykorzystaniem węgla aktywnego oraz filtrów HEPA. Jest to typowy mechanizm filtracji, który pozwala na usunięcie zarówno większych zanieczyszczeń typu kurz, włosy, sierść, jak i związków lotnych oraz zapachów. Z kolei obecność filtrów HEPA sprawia, że z powietrza usuwane są także filtry o niewielkim rozmiarze typu wirusy, drobnoustroje i bakterie. Korzystając z oczyszczaczy powietrza Electrolux, nie musimy obawiać się o obecność zanieczyszczeń w powietrzu.

Dodatkowo producent zastosował technologię AirSurround, która uruchamia spiralny przepływ powietrza. Dzięki temu powietrze w pomieszczeniu jest równomiernie rozprowadzone. Nie musimy się też obawiać o to, że w kątach i zakamarkach pomieszczenia powietrze nie będzie przefiltrowane.

Wygodne sterowanie z poziomu aplikacji mobilnej

Zarządzanie urządzeniem AGD za pomocą aplikacji mobilnej to bardzo wygodna funkcja dla osób, które chcą mieć cały czas kontrolę nad sprzętem w swoim domu lub biurze. Intuicyjna aplikacja nie tylko umożliwia włączenie odpowiednich trybów oczyszczacza. Dzięki niej, na naszym smartfonie będą wyświetlać się informacje dot. jakości powietrza w pomieszczeniu. Dostęp do dedykowanej aplikacji, która umożliwia sterowanie oczyszczaczem, nie jest standardowym rozwiązaniem. Coraz większa grupa producentów wprowadza taką usługę do swojej oferty. Z pewnością jednak jest to duża przewaga konkurencyjna nad modelami, które nie posiadają jej w ofercie.

Oczyszczacze Electrolux na alergie – kurz, pyłki, roztocza

Urządzenia tej marki polecane są osobom cierpiącym na różnego rodzaju alergie wziewne. Aby ograniczyć skutki alergii, w pierwszej kolejności warto rozprawić się z czynnikami, które je powodują. Dlatego w profilaktyce antyalergicznej warto rozpocząć od zmniejszenia ilości alergenów w powietrzu. O dostosowaniu oczyszczaczy powietrza Electrolux do potrzeb alergików świadczy pozytywna rekomendacja Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP.

Czy oczyszczacze Electrolux są warte polecenia?

Niezaprzeczalną zaletą oczyszczaczy Electrolux, która rzuca się w oczy od samego początku, jest oryginalny design. W przeciwieństwie do klasycznych białych oczyszczaczy powietrza innych producentów, urządzenia marki Electrolux to bardzo designerskie gadżety. Zwolennicy proekologicznych rozwiązań powinni także docenić zabieg ograniczenia ilości plastiku w budowie urządzenia. Kolejna zaleta to naprawdę bardzo dobre parametry dot. wydajności oraz cichej pracy. Te czynniki sprawiają, że oczyszczacze doskonale spełniają swoje zasadnicze zadanie – zapewniają czyste powietrze wolne od zanieczyszczeń.

Data aktualizacji: 26.06.2020,
Opublikowano: 26.06.2020 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Jesteś w trakcie przygotowania do maratonu? Oto wskazówki, które pomogą w biegu długodystansowym

Przebiegnięcie maratonu to dla wielu osób spełnienie marzeń. Ty również szykujesz się do pierwszej trasy o długości 42 km 195 m? Sprawdź kilka wskazówek, dzięki którym będzie ci łatwiej przygotować się do drogi i uzyskać oczekiwany czas. 

Czytaj więcej
Deska SUP – Twój plan na tegoroczne wakacje 

Zima to doskonały moment na planowanie letniego urlopu. Zanim najkorzystniejsze oferty noclegów, wczasów i wycieczek zostaną wykupione, warto stworzyć plan wakacyjnego wyjazdu, aby maksymalnie wykorzystać piękną letnią aurę oraz przerwę od pracy i szkoły. Miłośnicy aktywnego wypoczynku nie muszą szukać atrakcji za granicą. W popularnych polskich ośrodkach turystycznych nad morzem, rzekami czy jeziorami możemy aktywnie trenować, poznawać nowe dyscypliny i szkolić się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Od kilku sezonów miłośnicy sportów wodnych szaleją na punkcie stosunkowo nowego akcesorium pozwalającego pływać na otwartym morzu, rzekach i zamkniętych akwenach – deski SUP. Czym jest deska SUP? Jaką wybrać, aby dobrze rozpocząć przygodę z nową, fascynującą dyscypliną? Jakie akcesoria do deski SUP podniosą jej funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowania? Sprawdź! 

Czytaj więcej
Dlaczego warto mieć materac antyalergiczny? 5 korzyści dla Twojego zdrowia

Jeśli cierpisz na alergię, z pewnością wiesz, jak ważne jest, aby otaczać się przedmiotami, które nie podrażniają Twojej skóry i nie wywołują kichania, kaszlu czy łzawienia oczu. Jednym z takich przedmiotów jest materac antyalergiczny, który zapewnia Ci komfortowy i zdrowy sen. W tym artykule dowiesz się, czym jest materac antyalergiczny, jak go wybrać i jakie ma zalety dla Twojego zdrowia. 

Czytaj więcej
Zmiana czasu na zimowy. Dlaczego przestawiamy zegarki? Jak zmiana czasu wpływa na organizm?

Zmiana czasu z letniego na zimowy odbywa się zawsze w ostatni weekend października - w 2023 r. dzień zmiany czasu wypada z soboty 28.10 na niedzielę 29.10. W nocy przesuwamy zegarki o godzinę do tyłu, czyli z 3.00 na 2.00.  Zmiana czasu ma wielu zwolenników, ale są i przeciwnicy, którzy podkreślają, że jest niekorzystna dla zdrowia.

Czytaj więcej
Jakimi ziołami leczyć popularne dolegliwości? Ekspert radzi

Coraz częściej obserwujemy zainteresowanie pacjentów naturalnymi metodami leczniczymi, profilaktyką lub wspomaganiem terapii. Zioła są z pozoru bezpiecznie, ale źle użyte i nieprawidłowo dobrane, mogą nam zaszkodzić. Pamiętajmy, że oprócz właściwości  leczniczych ziół, to większość trucizn pochodzi ze świata roślin. Przed zastosowaniem ziół, zawsze warto sięgnąć po poradę farmaceuty lub lekarza biegłego w temacie fitoterapii.

Czytaj więcej
Sól nie jest taka zła! Jak działają kosmetyki na jej bazie? 

Sól doskonale poprawia smak potraw. Mimo że w kuchni lepiej z nią nie przesadzać, to w łazience można ją stosować do woli. Jak działają kosmetyki na bazie soli i jak je stosować?

Czytaj więcej
Olej z wiesiołka – właściwości i zastosowanie

Okazuje się, że wszystko, co najlepsze dla naszego organizmu, znajduje się w roślinach. Wśród ogromu gatunków o prozdrowotnych właściwościach znajduje się wiesiołek – rozpowszechniona roślina rosnąca dziko na łąkach, polach i nieużytkach. Olej tłoczony z tej rośliny od wieków wykorzystywany jest w medycynie naturalnej. Jakie właściwości i zastosowanie ma olej z wiesiołka? Dlaczego spośród wielu produktów dostępnych na rynku warto sięgnąć po olej marki Oleofarm? Sprawdź!

Czytaj więcej
Co jeść, aby podkręcić metabolizm?

Prawidłowe trawienie jest kluczem do zachowania dobrego stanu zdrowia, braku uczucia ciężkości i do utrzymania prawidłowej masy ciała. Są produkty, które wspomagają i napędzają układ trawienny. Warto wiedzieć, jak można wspierać organizm i cieszyć się dobrym samopoczuciem cały czas. 

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
5 sygnałów, że siedzący tryb życia zaczyna ci szkodzić i potrzebujesz więcej ruchu

Ciało człowieka nie jest przystosowane do przebywania w pozycji siedzącej, tymczasem większość z nas spędza tak  8-10 godzin dziennie. To odbija się na naszym zdrowiu bardziej, niż się spodziewamy. Siedzący tryb życia przyczynia się zarówno do groźnych chorób cywilizacyjnych, jak i codziennych dolegliwości, takich jak ból głowy czy zaparcia.

Czytaj więcej