Cienie lub worki pod oczami spędzają ci sen z powiek? Poznaj kilka domowych i prostych metod na pozbycie się tego problemu!
Cienie pod oczami, choć w mniejszym lub większym stopniu, pojawiają się na każdej twarzy, mogą skutecznie obniżyć samoocenę. W końcu zasinienia i worki sprawiają, że wyglądamy na zmęczonych, a nasze spojrzenie pozbawione jest blasku. Oczywiście w walce z nimi niezbędne są różnego rodzaju kolorowe kosmetyki – jak na przykład korektory, niemniej jeśli problem jest dużych rozmiarów, nie zakryją one w pełni tej niedoskonałości.
Jak zatem sobie z nimi radzić? Kluczowa jest odpowiednia pielęgnacja. Od czego warto zacząć? Przede wszystkim od regularnych masaży czy okładów – szczególnie jeśli zasinienia pod oczami odziedziczyłaś na przykład po mamie czy babci. Dobrze wiedzieć, że w tym działaniu przydatny okaże się wałek jadeitowy (kamień szlachetny). Jak go używać? Masuj skórę pod oczami przeciągając nim w kierunku od wewnętrznego kącika oka do ucha. Warto również wcześniej delikatnie pobudzić okoliczne węzły chłonne (uciskając okolice ucha czy miejsc pod oczami), bo to właśnie dzięki nim odprowadzimy treść, która zalega i daje ten nieestetyczny efekt. Rezultat zwiększą też systematycznie stosowane uprzednio kremy rozświetlające czy płatki z wyciągami o takim właśnie działaniu.
A czy istnieje możliwość, by w ekspresowym tempie wyeliminować cienie pod oczami? Zdecydowanie tak. Jeśli czeka cię wielkie wyjście, kilka godzin przed zaaplikuj pod oczy schłodzone obierki bądź plastry jabłka czy ziemniaka lub tez wykonaj masaż kostkami lodu czy mleka.
Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz ten film!
Źródło: Dzień Dobry TVN
Autor:
Joanna Andrzejewska
Data aktualizacji: 02.03.2020,
Opublikowano: 02.03.2020 r.
Sól doskonale poprawia smak potraw. Mimo że w kuchni lepiej z nią nie przesadzać, to w łazience można ją stosować do woli. Jak działają kosmetyki na bazie soli i jak je stosować?
Ocet jabłkowy – przepis na ten specyfik znany był w medycynie ludowej już od wieków. Wykorzystywano go do nie tylko do leczenia rozmaitych przypadłości, ale także do pielęgnacji ciała i włosów.
Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.
Peeling kawitacyjny to sposób na dogłębne oczyszczenie skóry twarzy. Jest przy tym delikatny i nie podrażnia skóry. Do zalet peelingu kawitacyjnego należą usunięcie ze skóry zrogowaciałego naskórka i zanieczyszczeń, stymulacja odnowy komórek oraz poprawa nawodnienia skóry.
Lifting rzęs to zabieg, który pozwala na semipermanentne podniesienie i podkręcenie włosków. Polecany jest on zwłaszcza kobietom o prostych, niesfornych i krótkich rzęsach, odpornych na działanie zalotki i maskary.
Piaskowanie i skaling zębów to zabiegi stomatologiczne, których głównym zadaniem jest usunięcie kamienia nazębnego osadzającego się w okolicach szyjek zębowych. Piaskowanie jest uzupełnieniem skalingu. Zastosowanie tych metod pozwala na zabezpieczenie jamy ustnej przed rozwojem bakterii.
Naturalny krem do twarzy, jak sama nazwa wskazuje, oparty jest wyłącznie na naturalnych składnikach. W największym uproszczeniu to połączenie tłuszczu, wody i dodatkowych półproduktów. Odpowiedni ich dobór pozwala uzyskać kremy odpowiednie dla konkretnych typów cery.
Określenie „cera dojrzała” dotyczy skóry z zauważalnymi objawami utraty kolagenu, elastyny i wody. Pojawia się na niej coraz więcej głębokich zmarszczek, nie tylko wokół oczu i ust, ale także na policzkach i czole. Sprawdź, co możesz zrobić, aby poprawić wygląd cery po 40. roku życia.
Wrastające włoski to problem, z którym mają do czynienia przedstawiciele obu płci. Na rynku kosmetycznym i farmaceutycznym dostępnych jest wiele środków przeznaczonych do walki z wrastającymi włoskami.
Zamknięte gabinety kosmetyczne to wcale nie wyrok dla naszych stóp. Chcesz się cieszyć pięknymi, gładkimi piętami i ładnie przyciętymi paznokciami? Nasz ekspert - kosmetolog Kinga Wagner - zdradziła, jak w domowym zaciszu zadbać o tę część ciała.