Microblading brwi – co to jest i na czym polega ten zabieg?

Getty Images

Piękne, symetryczne brwi to marzenie wielu kobiet. Niestety jednak matka natura nie każdej dziewczynie podarowała takie łuki. Czy można coś temu zaradzić? Jedną z opcji jest microblading. Na czym polega ten zabieg? Szczegóły w naszym artykule!

Microblading to jedna z metod makijażu permanentnego brwi. Jest to zabieg, który sprawi, że malowanie łuków brwiowych odejdzie w zapomnienie. Wykonuje się go w gabinetach kosmetycznych. Efekt utrzymuje się przez kilka lat, pod warunkiem, że regularnie będziemy wykonywać poprawki (zazwyczaj jest to jedna poprawka na rok). Jaka jest cena tego zabiegu? Widełki są oczywiście różne, choć raczej nie jest to koszt większy niż 1000 złotych. Na czym dokładnie polega microblading brwi i kto może sobie na niego pozwolić? Sprawdź.

Przeczytaj też: Henna pudrowa do brwi. Czy taki sposób koloryzacji brwi jest bezpieczny dla zdrowia?

Microblading brwi – na czym polega te zabieg?

Co konkretnie kryje się pod pojęciem microblading brwi? Jest to zabieg, polegający na dorysowywaniu włosków na skórze, w miejscach, gdzie brwi rosną rzadziej. Robi się to za pomocą mikroostrza. Podczas zabiegu wprowadza się pigment do warstwy kolczystej naskórka.

Microblading brwi – jak się przygotować do zabiegu i jak on wygląda?

Około 21 dni przed wykonaniem zabiegu nie powinno się regulować brwi ani farbować ich za pomocą henny. Poza tym przed microbladingiem wraz z kosmetyczką należy wybrać odpowiedni dla siebie barwnik. Kiedy wszystko zostanie już ustalone, na brwi kładzie się specjalną maść o działaniu znieczulającym. Zanim jednak zacznie ona działać specjalistka wyrysuje kredką odpowiedni kształt brwi i stworzy kontur, który wypełni barwnikiem. Co dalej? Dalej stylistka brwi specjalnym piórkiem natnie skórkę i stworzy zarys włoska. W to miejsce aplikuje się też pigment. Zabieg trwa około 60 minut i niestety należy zaliczyć go do bolesnych.

Przeczytaj też: Makijaż permanentny brwi – metody, efekty, pielęgnacja po zabiegu

Microblading brwi – jak się zachować po zabiegu?

Wiesz już, jak przygotować się do zabiegu i jak on przebiega, więc zastanówmy się teraz, jak należy się zachować, po jego wykonaniu. A zatem? Tuż po mictrobladingu brwi nie powinno się dotykać tej części twarzy, ani myć buzi. Należy natomiast po trzech godzinach od zabiegu smarować brwi specjalną maścią – na przykład taką, którą stosuje się po wykonaniu tatuażu. Chodzi o to, by przyspieszyć proces gojenia rany. Warto mieć też na uwadze, że kilka dni po microbladingu nie wolno myć twarzy żadnymi kosmetykami, a także wykonywać makijażu. Z kolei powstałe na brwiach strupki lepiej pozostawić w spokoju (powinny same odpaść). Przez około 14 dni od zabiegu zrezygnuj też z opalania, sauny, basenu czy peelingów.

Microblading brwi – przeciwwskazania

Czy istnieją kobiety, które nie powinny mieć wykonywanego microbladingu brwi? Zdecydowanie tak. Do grupy tej z pewnością można zaliczyć kobiety w ciąży i karmiące matki, a także osoby, które są uczulone na lidokainą czy epinefrynę. Czerwone światło otrzymują też pacjentki z nowotworem, hemofilią, padaczką, opryszczką, łuszczycą, nieustabilizowaną cukrzycą oraz chorą tarczycą.

Przeczytaj też: Jak skutecznie leczyć opryszczkę na ustach? Sprawdzone sposoby

Zobacz też film: Podpowiadamy, jak nadać brwiom idealny kształt

Źródło: Dzień Dobry TVN

Data aktualizacji: 17.06.2020,
Opublikowano: 16.06.2020 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Sól nie jest taka zła! Jak działają kosmetyki na jej bazie? 

Sól doskonale poprawia smak potraw. Mimo że w kuchni lepiej z nią nie przesadzać, to w łazience można ją stosować do woli. Jak działają kosmetyki na bazie soli i jak je stosować?

Czytaj więcej
Ocet jabłkowy – na odchudzanie i piękne włosy. Przepis, właściwości, efekty 

Ocet jabłkowy – przepis na ten specyfik znany był w medycynie ludowej już od wieków. Wykorzystywano go do nie tylko do leczenia rozmaitych przypadłości, ale także do pielęgnacji ciała i włosów.

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
Peeling kawitacyjny – na czym polega, jakie daje rezultaty i kiedy można go stosować

Peeling kawitacyjny to sposób na dogłębne oczyszczenie skóry twarzy. Jest przy tym delikatny i nie podrażnia skóry. Do zalet peelingu kawitacyjnego należą usunięcie ze skóry zrogowaciałego naskórka i zanieczyszczeń, stymulacja odnowy komórek oraz poprawa nawodnienia skóry.  

Czytaj więcej
Na czy polega lifting rzęs? Opinie, efekty, bezpieczeństwo

Lifting rzęs to zabieg, który pozwala na semipermanentne podniesienie i podkręcenie włosków. Polecany jest on zwłaszcza kobietom o prostych, niesfornych i krótkich rzęsach, odpornych na działanie zalotki i maskary.

Czytaj więcej
Piaskowanie i skaling zębów – zastosowanie, przebieg, otrzymane efekty

Piaskowanie i skaling zębów to zabiegi stomatologiczne, których głównym zadaniem jest usunięcie kamienia nazębnego osadzającego się w okolicach szyjek zębowych. Piaskowanie jest uzupełnieniem skalingu. Zastosowanie tych metod pozwala na zabezpieczenie jamy ustnej przed rozwojem bakterii.

Czytaj więcej
Naturalny krem do twarzy – przykładowe przepisy i zasady tworzenia kremów DIY

Naturalny krem do twarzy, jak sama nazwa wskazuje, oparty jest wyłącznie na naturalnych składnikach. W największym uproszczeniu to połączenie tłuszczu, wody i dodatkowych półproduktów. Odpowiedni ich dobór pozwala uzyskać kremy odpowiednie dla konkretnych typów cery.

Czytaj więcej
Skóra dojrzała – jak ją pielęgnować i jakich kosmetyków używać

Określenie „cera dojrzała” dotyczy skóry z zauważalnymi objawami utraty kolagenu, elastyny i wody. Pojawia się na niej coraz więcej głębokich zmarszczek, nie tylko wokół oczu i ust, ale także na policzkach i czole. Sprawdź, co możesz zrobić, aby poprawić wygląd cery po 40. roku życia.

Czytaj więcej
Popularne sposoby na wrastające włoski. Jakich kosmetyków warto używać?

Wrastające włoski to problem, z którym mają do czynienia przedstawiciele obu płci. Na rynku kosmetycznym i farmaceutycznym dostępnych jest wiele środków przeznaczonych do walki z wrastającymi włoskami.

Czytaj więcej
SPA NA Zdrowie: jak dbać o stopy w domowych warunkach?

Zamknięte gabinety kosmetyczne to wcale nie wyrok dla naszych stóp. Chcesz się cieszyć pięknymi, gładkimi piętami i ładnie przyciętymi paznokciami? Nasz ekspert - kosmetolog Kinga Wagner - zdradziła, jak w domowym zaciszu zadbać o tę część ciała.

Czytaj więcej