Łupież mokry i suchy oraz problemy z przesuszonymi włosami - co robić?

Fot. Kadr z programu 36,6, sezon 4., odcinek 12.

Włosy, podobnie jak i paznokcie, są naszą wizytówką. Każdy chce dobrze wyglądać, a właśnie fryzura jest tym, czego nie możemy ukrywać pod czapką przez cały czas. Jak poradzić sobie z problemem łupieżu czy przesuszonych włosów? Czy suplementy diety pomogą w walce o zdrowe i mocne włosy? Zobaczcie, czego dowiedzieliśmy się w programie 36,6 °C.

Z problemem łupieżu spotkał się każdy z nas. Przesuszona skóra głowy, często swędząca, biały "pył" sypiący się z włosów lub brzydko przylegający do skóry głowy. Z tego typu schorzeniem nie warto walczyć na własną rękę, gdyż najpierw musi zapaść diagnoza - łupież mokry czy suchy? W zależności od rodzaju dobierane jest odpowiednie leczenie. Jak zatem szybko pozbyć się łupieżu i jak rozpoznać jego rodzaj? O tym dowiecie się więcej z filmu:

Zobacz film: Łupież - z czego wynika i jak sobie z nim poradzić? Źródło: 36,6

Problem przesuszonych włosów może nas spotkać o każdej porze roku. Będąc w takiej sytuacji należy ruszyć do walki przy użyciu odpowiednich kosmetyków. Ważne jest jednak, aby umiejętnie je aplikować. Jak? Odpowiedź jest prosta - w przypadku długich włosów - odżywki nakłada się na długość włosów unikając kontaktu ze skórą. Dlaczego? Odpowiedź znajdziecie na filmie:

Zobacz film: Sposoby na przesuszone włosy. Źródło: 36,6

Suplementy diety a włosy

Zanim zdecydujemy się na przyjmowanie suplementów diety należy wykonać badania krwi, aby wiedzieć, czego nam brakuje. Wtedy powinniśmy wybrać preparaty odpowiadające niedoborom, a nie kupować specyfiki 10w1. 

Polecamy: Czym są suplementy diety i czy warto je przyjmować?

Dla naszych włosów najważniejsze są: cynk, żelazo, miedź, D3 i witaminy z grupy B (B3, B5, B7, czyli biotyna i B12). W przypadku dużych niedoborów warto skonsultować się z lekarzem. Zobaczcie, co o wpływie suplementów na włosy mówi ekspert programu 36,6 °C:

Zobacz film: Wpływ suplementów diety na wygląd włosa. Źródło: 36,6


Data aktualizacji: 28.05.2019,
Opublikowano: 30.11.2018 r.

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
Kolagen rybi – właściwości zdrowotne. Jaki wpływ kolagen rybi ma na stawy, skórę czy włosy

Kolagen rybi stosowany jest nie tylko jako substancja spowalniająca starzenie się skóry czy włosów. Hydrolizat kolagenu z ryb morski może łagodzić bóle i przyspieszać regenerację stawów.

Czytaj więcej
Łysienie plackowate u dzieci – objawy, przyczyny, sposoby leczenia

Łysienie plackowate uważa się za najczęstszą przyczynę utraty włosów u dzieci. Ta przewlekła choroba zapalna ma niejasną patogenezę, choć często wymienia się wpływ czynników autoimmunologicznych. Niewiele jest fachowych publikacji na jej temat, zwłaszcza tych dotyczących leczenia.

Czytaj więcej
Kosmetyki na lato dla każdej kobiety! O nich pamiętaj!

Mogłoby się wydawać, że w letniej kosmetyczce nie ma konieczności gromadzenia zbyt wielu kosmetyków dla kobiet. Tymczasem i w praktyce okazuje się, że każda z nas, także i o tej porze roku powinna o siebie dbać i stosować produkty do pielęgnacji ciała. Upały i słońce nie działają bowiem korzystnie na naszą cerę, włosy i paznokcie. Co zatem warto umieścić na swojej obowiązkowej liście kosmetyków na lato? Sprawdź koniecznie!

Czytaj więcej
Łupież czy sucha skóra głowy - różnice, objawy, leczenie

Zarówno łupież, jak i sucha skóra głowy powodują łuszczenie się i swędzenie, co sprawia, że może być trudno je od siebie odróżnić. Jednak mimo podobnych objawów są to dwa różne schorzenia, które warto prawidłowo rozpoznać. Wiedza o tym, który z problemów dotyczy twojej skóry głowy, może pomóc w uzyskaniu odpowiedniego leczenia i pozbyciu się spadających białych płatków na dobre.

Czytaj więcej
Puszące się włosy – przyczyny, rozwiązania, pielęgnacja i kosmetyki do puszących się włosów

Chyba każdy, kto ma nieco dłuższe włosy, doświadczył kiedyś w mniejszym lub większym stopniu ich puszenia się. Szczególnie łatwo odczuć to w deszczowe dni, kiedy powietrze jest wilgotne. Sporadyczne puszenie się włosów można szybko okiełznać, jednak są osoby, które zmagają się z tym problemem na co dzień.

Czytaj więcej
Wypadanie włosów – skuteczne konsultacje on-line

Nadmierne wypadanie włosów oraz łysienie stanowią poważny problem zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Włosy wypadają nam codziennie, co jest normalnym zjawiskiem, ponieważ w ich miejsce ciągle wyrastają nowe. Nie każdy wie, że dziennie gubimy około 100 włosów. Jeśli jednak ubytek ten jest znacznie większy, oznacza to, że występuje problem natury zdrowotnej. Czasami proces ten cofa się samoistnie, jeśli jednak postępuje, dochodzi do szpecącego łysienia skóry głowy.

Czytaj więcej
Jak wzmocnić włosy – witaminy, domowe i naturalne sposoby leczenia

Wiele osób marzy o gęstych i mocnych włosach, gdyż zdecydowanie wpływa to na ogólną aparycję. Próżno jest szukać sposobów na natychmiastowe zagęszczenie i pogrubienie włosów, jednak zbilansowana dieta i systematyczna pielęgnacja wzmacniająca znacząco wpływają na ich kondycję.

Czytaj więcej
Jakie właściwości ma olej tamanu? Efekty stosowania na skórę i włosy. 

Olej tamanu najczęściej wykorzystuje się w pielęgnacji skóry problematycznej, w leczeniu zmian trądzikowych, blizn, rozstępów, przebarwień czy opryszczki. Używa się go również do odżywienia skóry głowy i łagodzenia oznak łupieżu. 

Czytaj więcej
Przetłuszczające się włosy - jak sobie z nimi poradzić, co robić, by dłużej wyglądały świeżo?

Przyklapnięte, płaskie, często posklejane włosy. Brzmi znajomo? Dla właścicielek przetłuszczających się włosów na pewno. Jak pielęgnować włosy, które się przetłuszczają, i co robić, by wyglądały  świeżo i ładnie przed dłuższy czas? Oto kilka sprawdzonych, domowych metod.

Czytaj więcej