Krem z jadem węża – alternatywa dla zabiegów chirurgicznych

Fot. CoffeeAndMilk / Getty Images

Mimo że skład tego kosmetyku może przerazić, stał się popularnym preparatem wygładzającym i napinającym skórę. Krem z jadem węża uważa się obecnie za alternatywę dla zabiegów chirurgicznych i medycyny estetycznej. Pierwsze efekty na skórze można zauważyć po kilku tygodniach od rozpoczęcia stosowania. 

Nazwa kremu z jadem węża jest myląca – nie jest on trucizną. Wyciąg z jadu żmii świątynnej lub żmii grzechotnika to cenne peptydy, które zawierają wiele aminokwasów o dobroczynnym działaniu dla skóry. Jak działa ten kosmetyk i kto może go stosować?

Krem z jadem węża – co to za kosmetyk?

Krem z jadem węża nie zawiera czystego jadu. W jego składzie jest peptydowy analog, a dokładnie wyciąg, który ma właściwości blokujące receptory acetylocholiny będącej neuroprzekaźnikiem w ośrodkowym układzie nerwowym. Zablokowanie tego receptora powoduje rozluźnienie mięśni, ponieważ jad węża działa podobnie do toksyny botulinowej, która ma ścisły związek z acetylocholiną. Dzięki temu możliwe jest zmniejszenie napięcia mięśni twarzy, co zapobiega tworzeniu się bruzd i pozwala spłycić już istniejące.

Wyciąg będący składnikiem kremu z jadem węża nie jest trucizną. Wręcz przeciwnie, wykazuje działanie lecznicze, ponieważ zawiera wiele cennych aminokwasów. Chronią one skórę przed przesuszeniem i przedwczesnym starzeniem. Dzięki aminokwasom skóra jest napięta i wygładzona.

Poza tym takie kremy to preparaty złożone. Zawierają nie tylko analog peptydowy, ale i inne substancje odżywcze, takie jak olejki naturalne, wyciągi roślinne i witaminy, które łagodzą podrażnienia.

Polecamy: Krem do twarzy – jak wybrać najlepszy produkt i dopasować go do wieku

Jak wybierać kosmetyki? Dowiesz się tego z filmu:

Zobacz film: Jakie kosmetyki wybierać, aby poprawić wygląd skóry? Źródło: Stylowy Magazyn.

Krem z jadem węża – działanie

Działanie kremu z jadem węża porównuje się do zabiegów medycyny estetycznej z użyciem botoksu. Dzięki spektakularnym efektom i niskiej cenie krem z dnia na dzień zyskuje na popularności.

Oto, jak działa krem z jadem węża:

  • zmniejsza napięcie mięśni twarzy;
  • spłyca istniejące bruzdy i zapobiega tworzeniu się nowych;
  • niweluje zmarszczki mimiczne poprzez blokowanie receptora acetylocholiny;
  • zapobiega procesom starzenia się skóry dzięki właściwościom aminokwasów;
  • działa łagodząco, ponieważ zawiera pantenol;
  • poprawia koloryt skóry;
  • redukuje przebarwienia;
  • głęboko nawilża dzięki zawartości witamin;

Mimo że krem z jadem węża jest postrzegany jako alternatywa dla zabiegów chirurgicznych lub zabiegów medycyny estetycznej, w porównaniu z nimi nie działa od razu. Pierwsze zauważalne efekty można dostrzec dopiero po kilku tygodniach od regularnej aplikacji.

Co ciekawe, krem z wyciągiem z jadu uważa się za świetną bazę pod makijaż tuż przed „wielkim wyjściem”. Wiele pań twierdzi, że aplikacja znakomicie napina skórę i ją wygładza, dzięki czemu makijaż jest o wiele trwalszy.

Polecamy: Domowy peeling do twarzy. Przepisy dla cery wrażliwej i naczynkowej

Krem z jadem węża – rodzaje

Na rynku można kupić kilka rodzajów kremu z jadem węża. Najczęściej kupowane są kremy z jadem żmii świątynnej lub grzechotnika. W ofercie można znaleźć serum, maski odżywcze i przeciwzmarszczkowe oraz krem.

Krem z jadem węża – gdzie kupić i ile kosztuje?

Serum, maski oraz kremy z jadem węża można kupić w niektórych aptekach i sklepach internetowych. Choć cena jest zależna od producenta, koszt tych kosmetyków nie jest wysoki. Krem można kupić już za około 30 zł. Maska jest jeszcze tańsza. Kremy z jadem wężą są znane na całym świecie. Używają ich celebryci i gwiazdy wielkiego formatu.

Czy zastosowałabyś kosmetyk z jadem węża?

Odpowiedz aby zobaczyć wyniki
Zagłosuj


Data aktualizacji: 02.02.2019,
Opublikowano: 31.01.2019 r.

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Sól nie jest taka zła! Jak działają kosmetyki na jej bazie? 

Sól doskonale poprawia smak potraw. Mimo że w kuchni lepiej z nią nie przesadzać, to w łazience można ją stosować do woli. Jak działają kosmetyki na bazie soli i jak je stosować?

Czytaj więcej
Ocet jabłkowy – na odchudzanie i piękne włosy. Przepis, właściwości, efekty 

Ocet jabłkowy – przepis na ten specyfik znany był w medycynie ludowej już od wieków. Wykorzystywano go do nie tylko do leczenia rozmaitych przypadłości, ale także do pielęgnacji ciała i włosów.

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
Peeling kawitacyjny – na czym polega, jakie daje rezultaty i kiedy można go stosować

Peeling kawitacyjny to sposób na dogłębne oczyszczenie skóry twarzy. Jest przy tym delikatny i nie podrażnia skóry. Do zalet peelingu kawitacyjnego należą usunięcie ze skóry zrogowaciałego naskórka i zanieczyszczeń, stymulacja odnowy komórek oraz poprawa nawodnienia skóry.  

Czytaj więcej
Na czy polega lifting rzęs? Opinie, efekty, bezpieczeństwo

Lifting rzęs to zabieg, który pozwala na semipermanentne podniesienie i podkręcenie włosków. Polecany jest on zwłaszcza kobietom o prostych, niesfornych i krótkich rzęsach, odpornych na działanie zalotki i maskary.

Czytaj więcej
Piaskowanie i skaling zębów – zastosowanie, przebieg, otrzymane efekty

Piaskowanie i skaling zębów to zabiegi stomatologiczne, których głównym zadaniem jest usunięcie kamienia nazębnego osadzającego się w okolicach szyjek zębowych. Piaskowanie jest uzupełnieniem skalingu. Zastosowanie tych metod pozwala na zabezpieczenie jamy ustnej przed rozwojem bakterii.

Czytaj więcej
Naturalny krem do twarzy – przykładowe przepisy i zasady tworzenia kremów DIY

Naturalny krem do twarzy, jak sama nazwa wskazuje, oparty jest wyłącznie na naturalnych składnikach. W największym uproszczeniu to połączenie tłuszczu, wody i dodatkowych półproduktów. Odpowiedni ich dobór pozwala uzyskać kremy odpowiednie dla konkretnych typów cery.

Czytaj więcej
Skóra dojrzała – jak ją pielęgnować i jakich kosmetyków używać

Określenie „cera dojrzała” dotyczy skóry z zauważalnymi objawami utraty kolagenu, elastyny i wody. Pojawia się na niej coraz więcej głębokich zmarszczek, nie tylko wokół oczu i ust, ale także na policzkach i czole. Sprawdź, co możesz zrobić, aby poprawić wygląd cery po 40. roku życia.

Czytaj więcej
Popularne sposoby na wrastające włoski. Jakich kosmetyków warto używać?

Wrastające włoski to problem, z którym mają do czynienia przedstawiciele obu płci. Na rynku kosmetycznym i farmaceutycznym dostępnych jest wiele środków przeznaczonych do walki z wrastającymi włoskami.

Czytaj więcej
SPA NA Zdrowie: jak dbać o stopy w domowych warunkach?

Zamknięte gabinety kosmetyczne to wcale nie wyrok dla naszych stóp. Chcesz się cieszyć pięknymi, gładkimi piętami i ładnie przyciętymi paznokciami? Nasz ekspert - kosmetolog Kinga Wagner - zdradziła, jak w domowym zaciszu zadbać o tę część ciała.

Czytaj więcej