Krem do cery naczynkowej – jaki będzie najlepszy?

Fot. LightFieldStudios / Getty Images

Cera naczynkowa jest cerą z problemami. Pękające na jej powierzchni naczynia wyglądają mało estetycznie, dlatego potrzebna jest ich odpowiednia pielęgnacja i zabiegi regenerujące, które pomogą je uszczelnić. Codziennym rytuałem powinno stać się smarowanie skóry kremem do cery naczynkowej, który stworzy barierę ochronną przed szkodliwymi czynnikami.

Celem osób z cerą naczynkową jest maskowanie i wzmacnianie ścian naczyń. Istotne jest to szczególnie dla pań, które chciałyby ukryć defekty pod makijażem. Rozwiązaniem dla nich są zielone kremy maskujące brzydkie naczynka krwionośne. Takie kosmetyki nie są przeznaczone jedynie dla kobiet. Coraz większą popularność zyskują kremy do cery naczynkowej dla mężczyzn.

Pielęgnacja cery naczynkowej

Bycie posiadaczem cery naczynkowej wiąże się z mało estetycznymi pajączkami, które tworzą się na skórze z powodu pękania naczyń krwionośnych. Jest to związane z ich kruchością, która może być skutkiem różnych czynników. Przyczyną pękania naczyń krwionośnych są w dużej mierze zmiany hormonalne lub uszkodzenia naskórka powstałe w wyniku urazów mechanicznych. Czasami jest to również skutek chorób układu sercowo-naczyniowego albo predyspozycje genetyczne.

Ponieważ cera naczynkowa wiąże się z uszkodzeniem struktury naskórka, wymaga odpowiedniej pielęgnacji kosmetykami o właściwościach maskujących i uszczelniających naczynia krwionośne. Krem do cery naczynkowej powinien być stosowany codziennie na suchą i czystą skórę. Nie wolno myć jej mydłem, ponieważ ma ono działanie drażniące. Preparaty do cery naczynkowej muszą być delikatne, żeby nie pogłębiać widocznego na skórze zaczerwienienia. Krem do skóry naczynkowej na noc i na dzień to właściwy krok do prawidłowej pielęgnacji. Niektóre kosmetyki przeznaczone do użytku w ciągu dnia zawierają zielony pigment łagodzący zaczerwienienia.

Polecamy: Jak skutecznie walczyć ze skórą naczynkową? Jakie zabiegi są wskazane i jak często trzeba je powtarzać?

Czy istnieją kremy odmładzające? Zobaczcie:

Zobacz film: Czy istnieją kremy o działaniu odmładzającym? Źródło: Bez skazy

Jaki krem do cery naczynkowej będzie najlepszy?

Najlepszy krem do cery naczynkowej to kosmetyk zawierający substancje o właściwościach obkurczających naczynia krwionośne. Dzięki aktywnym składnikom w nim zawartym rumień towarzyszący pękniętym naczynkom będzie mniejszy, podobnie jak ogólna podatność skóry na pękanie.

Zadaniem kosmetyków o kremowej konsystencji jest również ochrona naskórka przed działaniem szkodliwych czynników, np. promieni słonecznych. Nadmiar słońca sprzyja powstawaniu kolejnych pajączków, dlatego dobrym wyborem w okresie letnim będzie krem do cery naczynkowej z filtrem. 50 sprawdzi się doskonale przy kłopotach z naczyniami. U osób o ciemnej karnacji wystarczający będzie krem do cery naczynkowej z filtrem 30.

Cerę naczynkową powinno się pielęgnować również w okresie zimowym. Mróz, podobnie jak słońce, może mieć szkodliwy wpływ na skórę. W sklepach drogeryjnych lub aptekach można znaleźć krem do cery naczynkowej na zimę, który będzie miał działanie ochronne, gdy nadejdzie fala mrozów.

Kremy pielęgnacyjne do twarzy nie są używane jedynie przez kobiety. Obecnie po kosmetyki sięga coraz więcej panów, dla których wygląd ma bardzo duże znaczenie. Na rynku kosmetycznym istnieje krem do cery naczynkowej dla mężczyzn. Zawiera on witaminę C, która ma właściwości uszczelniające naczynia krwionośne.

Polecamy: Domowy peeling do twarzy. Przepisy dla cery wrażliwej i naczynkowej

Zobacz, kiedy warto stosować kosmetyki z witaminą C na skórę:

Zobacz film: Kosmetyki z witaminą C - kiedy warto stosować? Źródło: Dzień Dobry TVN

Jakie składniki powinien zawierać krem do cery naczynkowej?

Dobry krem do cery naczynkowej to nie tylko marka. Bardzo ważny jest jego skład. Przed zakupem warto dokładnie czytać etykiety na opakowaniu. Najlepszy krem do cery naczynkowej powinien zawierać:

  • Witaminę C – jej właściwości uszczelniające kruche naczynia krwionośne były znane już w medycynie ludowej. Działa jeszcze skuteczniej, gdy występuje w połączeniu z witaminą K i E. Skuteczne kosmetyki do pielęgnacji cery naczyniowej powinny zawierać te witaminy.
  • Wyciąg z kasztanowca – ma właściwości przeciwzapalne i ściągające. Wzmacnia kruche naczynia krwionośne.
  • Miłorząb japoński – wykazuje działanie uelastyczniające i ujędrniające skórę.
  • Oczar wirginijski – zadaniem tego surowca jest złagodzenie podrażnień.
  • Kwiat nagietka – o właściwościach przeciwzapalnych i antybakteryjnych. Działa również łagodząco na skórę.
  • Arnikę – wykazuje działanie uszczelniające naczynia krwionośne i przeciwobrzękowe. Jest jednym z głównych składników maści na siniaki i obrzmienia.

Kruche naczynia krwionośne, które są podatne na pękanie, można wzmocnić od wewnątrz, łykając tabletki z witaminą C lub diosminą. Kurację tymi preparatami można potraktować jako leczenie wspomagające po zabiegach pielęgnacyjnych przeznaczonych do cery naczynkowej. Pierwsze efekty lecznicze można dostrzec po około 3 miesiącach od momentu rozpoczęcia terapii. Tabletki uszczelniające naczynia krwionośne są dostępne bez recepty. Ich koszt to wydatek rzędu kilku do kilkudziesięciu złotych.

Bibliografia:

  1. Janda K. Lach O. Cera naczyniowa - przyczyny, pielęgnacja, leczenie, Polski Przegląd Nauk o Zdrowiu 1 (38) 2014.
Data aktualizacji: 30.01.2019,
Opublikowano: 30.01.2019 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Sól nie jest taka zła! Jak działają kosmetyki na jej bazie? 

Sól doskonale poprawia smak potraw. Mimo że w kuchni lepiej z nią nie przesadzać, to w łazience można ją stosować do woli. Jak działają kosmetyki na bazie soli i jak je stosować?

Czytaj więcej
Ocet jabłkowy – na odchudzanie i piękne włosy. Przepis, właściwości, efekty 

Ocet jabłkowy – przepis na ten specyfik znany był w medycynie ludowej już od wieków. Wykorzystywano go do nie tylko do leczenia rozmaitych przypadłości, ale także do pielęgnacji ciała i włosów.

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
Peeling kawitacyjny – na czym polega, jakie daje rezultaty i kiedy można go stosować

Peeling kawitacyjny to sposób na dogłębne oczyszczenie skóry twarzy. Jest przy tym delikatny i nie podrażnia skóry. Do zalet peelingu kawitacyjnego należą usunięcie ze skóry zrogowaciałego naskórka i zanieczyszczeń, stymulacja odnowy komórek oraz poprawa nawodnienia skóry.  

Czytaj więcej
Na czy polega lifting rzęs? Opinie, efekty, bezpieczeństwo

Lifting rzęs to zabieg, który pozwala na semipermanentne podniesienie i podkręcenie włosków. Polecany jest on zwłaszcza kobietom o prostych, niesfornych i krótkich rzęsach, odpornych na działanie zalotki i maskary.

Czytaj więcej
Piaskowanie i skaling zębów – zastosowanie, przebieg, otrzymane efekty

Piaskowanie i skaling zębów to zabiegi stomatologiczne, których głównym zadaniem jest usunięcie kamienia nazębnego osadzającego się w okolicach szyjek zębowych. Piaskowanie jest uzupełnieniem skalingu. Zastosowanie tych metod pozwala na zabezpieczenie jamy ustnej przed rozwojem bakterii.

Czytaj więcej
Naturalny krem do twarzy – przykładowe przepisy i zasady tworzenia kremów DIY

Naturalny krem do twarzy, jak sama nazwa wskazuje, oparty jest wyłącznie na naturalnych składnikach. W największym uproszczeniu to połączenie tłuszczu, wody i dodatkowych półproduktów. Odpowiedni ich dobór pozwala uzyskać kremy odpowiednie dla konkretnych typów cery.

Czytaj więcej
Skóra dojrzała – jak ją pielęgnować i jakich kosmetyków używać

Określenie „cera dojrzała” dotyczy skóry z zauważalnymi objawami utraty kolagenu, elastyny i wody. Pojawia się na niej coraz więcej głębokich zmarszczek, nie tylko wokół oczu i ust, ale także na policzkach i czole. Sprawdź, co możesz zrobić, aby poprawić wygląd cery po 40. roku życia.

Czytaj więcej
Popularne sposoby na wrastające włoski. Jakich kosmetyków warto używać?

Wrastające włoski to problem, z którym mają do czynienia przedstawiciele obu płci. Na rynku kosmetycznym i farmaceutycznym dostępnych jest wiele środków przeznaczonych do walki z wrastającymi włoskami.

Czytaj więcej
SPA NA Zdrowie: jak dbać o stopy w domowych warunkach?

Zamknięte gabinety kosmetyczne to wcale nie wyrok dla naszych stóp. Chcesz się cieszyć pięknymi, gładkimi piętami i ładnie przyciętymi paznokciami? Nasz ekspert - kosmetolog Kinga Wagner - zdradziła, jak w domowym zaciszu zadbać o tę część ciała.

Czytaj więcej