Kosmetyki mineralne do makijażu: puder mineralny w kamieniu i sypki - jak nakładać?

Fot. Phoenixns / Getty Images

Puder mineralny to kosmetyk, który można otrzymać w kamieniu bądź w wersji sypkiej. Sypkie produkty do makijażu nakłada się na sucho lub na mokro, w zależności od potrzeb, najlepiej miękkim pędzlem z włosia syntetycznego. Puder mineralny to idealny kosmetyk dla cer wrażliwych, alergicznych i skłonnych do podrażnień. 

Kosmetyki mineralne, takie jak pudry do twarzy, zawierają w sobie naturalne filtry UV, co czyni z nich idealne produkty do stosowania latem, w bardzo nasłonecznione dni. Preparaty do makijażu są najczęściej wodoodporne, a także bardzo wydajne w użytkowaniu. Cenny skład kosmetyków mineralnych powoduje, że są one polecane do stosowania również dla osób po zabiegach kosmetycznych i dermatologicznych, ponieważ działają kojąco na skórę, wyciszają zmiany skórne i łagodzą wszelkie podrażnienia.

Czym są kosmetyki mineralne?

Kosmetyki mineralne tworzone są na bazie leczniczych i naturalnych minerałów, takich, jak: cynk, krzem, wapń, potas. Dzięki temu działają antybakteryjnie i łagodząco na cerę. Mineralne kosmetyki dodatkowo przyspieszają proces gojenia się ran, skutecznie nawilżają a także mają zdolność regulowania nadmiernego wydzielania sebum przez skórę. Ze względu na właściwości kosmetyków, stosowanie produktów do makijażu, takich jak: pudry mineralne, są szczególnie polecane dla osób z cerą wrażliwą, skłonną do podrażnień, alergiczną lub trądzikową.

Naturalny puder mineralny - czym się charakteryzuje?

Puder mineralny to kosmetyk o bardzo lekkiej i sypkiej konsystencji, przez co nie zaostrza ewentualnych zmian trądzikowych na skórze. Produkt jest delikatny w działaniu i zapewnia naturalny efekt wykończenia makijażu. Pudry mineralne mają sypką konsystencję, jednak odpowiednio nakładane zapewniają krycie, jak w przypadku klasycznych fluidów i podkładów. Kosmetyk przeznaczony jest do każdego rodzaju cery, ze szczególnym uwzględnieniem cer trądzikowych, wrażliwych i alergicznych.

Naturalny puder mineralny nie będzie zawierał w swoim składzie, takich substancji, jak: konserwanty, sztuczne barwniki, wypełniacze i środki chemiczne. Na rynku kosmetycznym znajdują się również kosmetyki, które zawierają substancje syntetyczne. Mają one za zadanie zwykle ułatwić aplikację pudru lub wzmocnienie jego właściwości pielęgnacyjne.

Jak nakładać puder mineralny?

Puder mineralny można nakładać na kilka sposobów, a nawet dodać do ulubionego kremu nawilżającego, co szczególnie sprawdza się u osób z cerą suchą. Dodanie pudru do kremowego kosmetyku, delikatnie wyrówna koloryt skóry, jak również odżywi ją oraz zapewni odpowiedni poziom nawilżenia.

  • Puder mineralny w kamieniu

Puder mineralny w kamieniu jest łatwy w aplikacji i nie osypuje się. Delikatne pigmenty kosmetyku pomagają utrwalić nałożony wcześniej na twarz podkład i korektor oraz zapewniają matowe wykończenie makijażu. Na rynku kosmetycznym dostępne są także pudry, które zawierają w sobie połyskujące drobinki odbijające światło, dzięki którym cera odzyskuje promienny i zdrowy wygląd. Do aplikacji kosmetyku sprawdzają się duże, puchate pędzle z włosia syntetycznego, np. o zaokrąglonym kształcie. Niewielką ilość pudru wystarczy nałożyć na pędzel i delikatnie muskać nim twarz, pamiętając, że kosmetyk nakłada się zawsze na suchą skórę.

  • Puder sypki mineralny - aplikacja na sucho

Sypki puder mineralny w kompakcie najczęściej sprzedawany jest praktycznych opakowaniach, ze specjalną kratką dozującą, dzięki czemu można kontorolować ilość używanego kosmetyku. Produkt do makijażu nakłada się na dwa sposoby: na sucho oraz na mokro. Do aplikacji pudru mineralnego pierwszym sposobem można użyć podobnego pędzla, jak w przypadku nakładania pudru w kamieniu. Wystarczy odrobinę kosmetyku wysypać, najlepiej na nakrętkę produktu i aplikować na twarz, delikatnymi masującymi ruchami.

  • Puder sypki mineralny - aplikacja na mokro

Puder sypki mineralny na morko nakłada się na cerę, po wcześniejszym zwilżeniu pędzla, np. wodą termalną lub delikatnym hydrolatem do twarzy. Skóra twarzy powinna być sucha, dlatego w przypadku, gdy przed malowaniem się nałożyło się krem, należy poczekać, aż kosmetyk całkowicie się wchłonie w skórę. Do aplikacji kosmetyków mineralnych na mokro sprawdza się ścięty pędzel z włosia syntetycznego, np. typu flat top. Taki rodzaj pędzla pozwala na nakładanie pudru metodą wkręcająco-stemplującą, czyli poprzez wykonywanie okrężnych ruchów na twarzy. Podczas makijażu można nałożyć jedną warstwę pudru lub kilka - w razie, gdy nie uzyska się satysfakcjonującego efektu krycia po pierwszej warstwie. 

Zobaczcie także, w jaki sposób zrobić podkład samemu, z naturalnych składników:

Zobacz film: Jak zrobić podkład z naturalnych składników? Źródło: Klinika urody


Data aktualizacji: 04.10.2018,
Opublikowano: 04.10.2018 r.

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Sól nie jest taka zła! Jak działają kosmetyki na jej bazie? 

Sól doskonale poprawia smak potraw. Mimo że w kuchni lepiej z nią nie przesadzać, to w łazience można ją stosować do woli. Jak działają kosmetyki na bazie soli i jak je stosować?

Czytaj więcej
Ocet jabłkowy – na odchudzanie i piękne włosy. Przepis, właściwości, efekty 

Ocet jabłkowy – przepis na ten specyfik znany był w medycynie ludowej już od wieków. Wykorzystywano go do nie tylko do leczenia rozmaitych przypadłości, ale także do pielęgnacji ciała i włosów.

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
Peeling kawitacyjny – na czym polega, jakie daje rezultaty i kiedy można go stosować

Peeling kawitacyjny to sposób na dogłębne oczyszczenie skóry twarzy. Jest przy tym delikatny i nie podrażnia skóry. Do zalet peelingu kawitacyjnego należą usunięcie ze skóry zrogowaciałego naskórka i zanieczyszczeń, stymulacja odnowy komórek oraz poprawa nawodnienia skóry.  

Czytaj więcej
Na czy polega lifting rzęs? Opinie, efekty, bezpieczeństwo

Lifting rzęs to zabieg, który pozwala na semipermanentne podniesienie i podkręcenie włosków. Polecany jest on zwłaszcza kobietom o prostych, niesfornych i krótkich rzęsach, odpornych na działanie zalotki i maskary.

Czytaj więcej
Piaskowanie i skaling zębów – zastosowanie, przebieg, otrzymane efekty

Piaskowanie i skaling zębów to zabiegi stomatologiczne, których głównym zadaniem jest usunięcie kamienia nazębnego osadzającego się w okolicach szyjek zębowych. Piaskowanie jest uzupełnieniem skalingu. Zastosowanie tych metod pozwala na zabezpieczenie jamy ustnej przed rozwojem bakterii.

Czytaj więcej
Naturalny krem do twarzy – przykładowe przepisy i zasady tworzenia kremów DIY

Naturalny krem do twarzy, jak sama nazwa wskazuje, oparty jest wyłącznie na naturalnych składnikach. W największym uproszczeniu to połączenie tłuszczu, wody i dodatkowych półproduktów. Odpowiedni ich dobór pozwala uzyskać kremy odpowiednie dla konkretnych typów cery.

Czytaj więcej
Skóra dojrzała – jak ją pielęgnować i jakich kosmetyków używać

Określenie „cera dojrzała” dotyczy skóry z zauważalnymi objawami utraty kolagenu, elastyny i wody. Pojawia się na niej coraz więcej głębokich zmarszczek, nie tylko wokół oczu i ust, ale także na policzkach i czole. Sprawdź, co możesz zrobić, aby poprawić wygląd cery po 40. roku życia.

Czytaj więcej
Popularne sposoby na wrastające włoski. Jakich kosmetyków warto używać?

Wrastające włoski to problem, z którym mają do czynienia przedstawiciele obu płci. Na rynku kosmetycznym i farmaceutycznym dostępnych jest wiele środków przeznaczonych do walki z wrastającymi włoskami.

Czytaj więcej
SPA NA Zdrowie: jak dbać o stopy w domowych warunkach?

Zamknięte gabinety kosmetyczne to wcale nie wyrok dla naszych stóp. Chcesz się cieszyć pięknymi, gładkimi piętami i ładnie przyciętymi paznokciami? Nasz ekspert - kosmetolog Kinga Wagner - zdradziła, jak w domowym zaciszu zadbać o tę część ciała.

Czytaj więcej