Japoński masaż twarzy poprawia kondycję skóry twarzy dzięki jej mocnemu dotlenieniu. Wykonywany jest w celu łagodzenia zmarszczek, poprawienia owalu twarzy i zrelaksowania się. Masaż japoński przeprowadzić można na skórze suchej, tłustej, mieszanej, normalnej, dojrzałej, a nawet wrażliwej. Japoński masaż twarzy wywodzi się z masażu Anma, czyli tradycyjnego japońskiego systemu masażu. Anma to jedna z najstarszych postaci masażu, na którą składa się An – nacisnąć i Ma – pocierać. Japoński masaż twarzy oznacza drogę do naturalnego piękna.
Na czym polega japoński masaż twarzy?
Japoński masaż twarzy przeprowadza się w następujący sposób:
- Etap 1 to odprężający relaks – wykonuje się masaż szyi, dekoltu i karku w celu zmniejszenia napięcia mięśni, usunięcia stresu, poprawienia krążenia, a razem z tym lepszego dotlenienia i odżywienia. Na tym etapie wykorzystuje się gorące ręczniki do owinięcia twarzy. Masaż pomaga odpocząć, redukuje stres, odpręża, relaksuje.
- Etap 2 to usuwanie toksyn – wykonuje się drenaż i akupresurę w celu usunięcia zastojów limfatycznych, zmniejszenia obrzęków, opuchlizny i worków pod oczami, oczyszczenia organizmu z toksyn.
- Etap 3 to lifting – poprawia elastyczność i wygładza skórę twarzy, wykonujący masaż skupia się zwłaszcza na miejscach newralgicznych.
- Etap 4 to energetyzowanie – wykonuje się akupresurę w celu poprawy samopoczucia, podniesienia witalność, redukcji negatywnych emocji i pobudzenia życiowej energii. Uciskanie odpowiednich punktów akupresurowych twarzy przywraca równowagę poszczególnym narządom, co wpływa nie tylko na stan zdrowia, ale i wygląd skóry.
Intensywność i złożoność technik wchodzących w skład japońskiego masażu twarzy oddziałuje na głęboko położone warstwy skóry i mięśnie. Główny cel japońskiego masażu twarzy stanowi przedłużenie autentycznego i naturalnego piękna, zachowanie zdrowia, zapobieganie chorobom.
Zobacz film i sprawdź jak wykonać masaż twarzy:
Ile kosztuje i jak często wykonywać trzeba japoński masaż twarzy?
Japoński rytuał masażu twarzy znajduje się w ofercie zdecydowanej większości gabinetów kosmetycznych i spa. Koszt jednego zabiegu wynosi około 100 zł. Masaż trwa zazwyczaj 45 minut. Mimo iż pozytywne działanie masażu zauważa się już po pierwszym zabiegu, to żeby osiągnąć bardzo zadowalające efekty, wskazana jest cała seria zabiegów wykonywanych 2–3 razy w tygodni przez miesiąc.
Efekty japońskiego masażu twarzy
Japoński masaż twarzy odpręża i relaksuje nie tylko twarz, ale i całe ciało. Niweluje uczucie zmęczenia. Zapewnia dotlenienie, ujędrnienie oraz promienny i świeży wygląd skóry twarzy. Zwiększa produkcję kolagenu i elastyny, ponieważ odnowa zachodzi na poziomie komórkowym. Dodatkowo niweluje tzw. worki pod oczami i opuchliznę z policzków, gdyż przyczynia się do usunięcia nadmiaru wody. Efektem masażu japońskiego jest podniesienie opadniętych powiek i podbródka oraz wygładzenie zmarszczek. Zabieg zwiększa też przepływ energii Qi na twarzy. Określa się go mianem naturalnej i nieinwazyjnej metody liftingu. Masaż poprawia koloryt skóry i modeluje owal twarzy. To doskonała metoda na dłuższe zachowanie młodszego wyglądu, która pozwala pozbyć pierwszych oznak starzenia. Japoński masaż twarzy to znakomita alternatywa dla inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej.
Przeciwwskazania do masażu japońskiego twarzy
Masaż japoński twarzy pomimo ogromnego, pozytywnego działania nie powinien być przeprowadzany u osób zmagających się z opryszczką, trądzikiem, stanami zapalnymi w jamie ustnej. Dodatkowo przeciwwskazaniami są podwyższona temperatura ciała, wysokie ciśnienie tętnicze krwi, powiększone węzły chłonne, nadczynność tarczycy, zakrzepica, świeże usunięcie zęba, choroby nowotworowe, zmiany ropne okołozębowe, zaawansowana miażdżyca, zapalenie żył, zapalenie migdałków. Z zabiegu nie powinny korzystać osoby o skórze mocno naczyniowej i te, które poddawały się około 3 dni wcześniej mezoterapii, przed 2 tygodniami botoksowi, przed 2 miesiącami zabiegom z kwasem hialuronowym, przed 6 miesiącami zabiegom z użyciem nici liftingujących. Dodatkowo japońskiego masażu twarzy nie wykonuje się u kobiet w ciąży.
Wskazania do japońskiego masażu twarzy
Japoński masaż twarzy wskazany jest zwłaszcza dla osób o szarej, zmęczonej, wiotkiej, mało jędrnej skórze z przebarwieniami. Poleca się go osobom ze zmarszczkami, bruzdami, opuchlizną i obrzękami twarzy oraz napiętym i zestresowanym. Zabieg polecany jest kobietom i mężczyznom w każdym wieku.
Kurs japońskiego masażu twarzy
Ze względu na ogromną popularność japońskiego masażu twarzy organizowane są specjalne kursy dla masażystów, fizjoterapeutów, kosmetyczek i kosmetologów, na których zgłębia się techniki masażu. Kurs kosztuje 500–600 zł i obejmuje część praktyczną oraz teoretyczną. Podczas trwającego przeważnie 2 dni szkolenia uczestnikom przekazywana jest filozofia i historia tradycyjnego masażu japońskiego, zasady akupresury twarzy i wykonywania masażu oraz przeciwwskazania i wskazania do zabiegu.