Okazuje się, że seks wcale nie jest taki zdrowy! Ryzykowne kontakty seksualne mogą skutkować zarażeniem się chorobami wenerycznymi. A tych wcale nie tak łatwo się pozbyć...
Możecie być zaskoczeni, ale w dzisiejszych czasach wcale nie jest trudno zarazić się chorobami wenerycznymi. Wbrew pozorom występują one coraz częściej, także z szalenie groźną kiłą czy wirusem HIV. Niektóre z chorób bardzo długo mogą nie dawać żadnych objawów, a ich nosiciele mogą... zarażać dalej. Wszystkiemu winne są kontakty seksualne z obcymi osobami. A o takie w dzisiejszych czasach bardzo łatwo - wystarczy smartfon i aplikacja randkowa, która podsuwa nam znajomości. W ten sposób łatwo kogoś poznać, łatwo o miły wieczór, ale i łatwo o chorobę, której potem ciężko się pozbyć lub, co gorsza, która pozostanie nam na zawsze. Zobaczcie, co o takich kontaktach sądzą eksperci:
Zobacz film: Trujący seks - co nam grozi podczas seksu. Źródło: Co nas truje
Ryzykowne kontakty seksualne mogą skutkować zarażeniem się wirusem HIV, kiłą, a nawet wirusem HPV, który powoduje raka szyjki macicy. Według oficjalnych danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego w Polsce żyje 15 tys. osób zakażonych HIV, jednak szacuje się, że liczba ta może być większa i wynosić od 30 do 35 tys. chorych. Zobaczcie, jaki jest odpowiedzialny i bezpieczny seks:
Zobacz film: Ryzykowne kontakty seksualne a wirus HIV. Źródło: Co nas truje
Poprzez ryzykowne kontakty seksualne zarazić możemy się także pasożytami! Wcale nie jest to niemożliwe i możemy złapać np. wesz łonową. Co więcej pasożyt ten, choć żyje w okolicach krocza, to może także przenieść się na brwi. Łatwo zauważyć, że mamy problem, jednak to dość wstydliwa przypadłość. Zobacz na filmie jakie są objawy wszawicy:
Zobacz film: Wesz łonowa - rozpoznanie i leczenie. Źródło: Co nas truje
Autor:
Redakcja serwisu
Data aktualizacji: 09.10.2018,
Opublikowano: 05.10.2018 r.
Pieczenie, upławy czy swędzenie to najbardziej charakterystyczne objawy infekcji intymnych. Choć problem może się pojawić praktycznie w dowolnym momencie, to latem dolegliwości zdarzają się wyjątkowo często. Jak sobie poradzić z infekcją w czasie urlopu i co zrobić, aby dolegliwość nie wracała?
Jest wiele przeciwwskazań do stosowania spirali. Skuteczność wkładek domacicznych mierzona wskaźnikiem Pearla wynosi poniżej 1. Niestety ten środek antykoncepcyjny, mimo wysokiej skuteczności, obarczony jest wieloma skutkami ubocznymi.
Naturalne leczenie zakażeń chlamydią najczęściej nie przynosi rezultatów. Bytujące wewnątrz komórek bakterie nie są podatne na czynniki fizyczne ani działanie domowych środków stosowanych zwykle przeciw drobnoustrojom.
Istnieje wiele metod antykoncepcji. Większość z nich ingeruje w organizm kobiety, co może powodować skutki uboczne. Z tego powodu naturalne metody antykoncepcji są nadal stosowane, mimo iż odznaczają się niższą skutecznością.
Z biegiem lat, nie tylko twarz zaczyna wykazywać oznaki starzenia, problem ten dotyczy także innych części ciała, w tym stref intymnych. Zmniejsza się produkcja kolagenu, skóra staje się wiotka, a naskórek coraz cieńszy. Przebyte porody, karmienie piersią, nagłe wahania wagi i zmiany hormonalne nie pomagają w zachowaniu młodego, sprężystego ciała i poczucia atrakcyjności.
Medycyna estetyczna ma ogromne możliwości. Dzięki niej można nie tylko poprawić kształt nosa czy pozbyć się zmarszczek, ale także zatrzymać łysienie! Z takim problemem do kliniki dr. Marcina Ambroziaka zgłosił się Harry Jefferson - makijażysta oraz influencer. Czy specjalistą udało się rozwiązać jego problem?
Luźne związki uznać można za symbol obecnych czasów. Pragnący żyć według własnych zasad ludzie coraz częściej decydują się na niezobowiązujące relacje partnerskie. Dla tradycjonalistów taki układ wydaje się wręcz irracjonalny, gdyż stanowi zaprzeczenie uczuciowości i więzi.
Atrofią jąder nazywamy stan, w którym prawidłowe dotychczas jądra ulegają zmniejszeniu. Do głównych przyczyn anomalii zaliczyć można stosowanie sterydów anabolicznych w celu zwiększenia masy mięśniowej oraz zaburzenia naczyń krwionośnych zaopatrujących jądra w krew.
Zaburzenia erekcji są wstydliwym problemem dotykającym coraz większej liczby mężczyzn. Do ich głównych przyczyn zaliczyć można problemy natury psychicznej, uzależnienia, cukrzycę, miażdżycę oraz stosowanie niektórych leków. Do metod poprawiających erekcję u mężczyzn należą specjalne ćwiczenia i terapie farmakologiczne.