Henna pudrowa do brwi. Czy taki sposób koloryzacji brwi jest bezpieczny dla zdrowia?

Fot: melenay / gettyimages.com

Henna to naturalny barwnik, który stosowany jest do wykonywania zmywalnych tatuażu oraz farbowania włosów czy brwi. W przypadku koloryzacji tych ostatnich coraz częściej stosuje się tzw. hennę pudrową. Co to takiego i czy zabieg z jej użyciem jest bezpieczny dla zdrowia?

Henna pudrowa w kosmetyce stosowana jest od niedawna. Wykorzystuje się ją do farbowania brwi. Z takich zabiegów korzystają przede wszystkim te kobiety, które nie są zadowolone z kształtu oraz koloru swoich brwi. Dzięki koloryzacji stają się one wyraźniejsze, oczy bardziej wyraźne, a twarz nabiera charakteru i wyrazu.

Henna pudrowa do brwi – co to jest?

Henna pudrowa to alternatywa przede wszystkim dla makijażu permanentnego. W czasie zabiegu kosmetyczka nadaje brwiom właściwy kształt, tak aby pasował do kształtu oczu oraz twarzy. Po zabiegu brwi wyglądają bardzo naturalnie. Na skórze nie ma też odbarwień, które są widoczne przy farbowaniu brwi klasyczną henną.

Naturalny efekt, który bez wątpienia jest największą zaletą tej metody farbowania brwi zapewnia duża gama kolorów. Zazwyczaj solony mają do dyspozycji kilkanaście różnych barw, które można ze sobą dowolnie łączyć i mieszać. Dzięki czemu możliwe jest dobranie odpowiedniego koloru do każdego rodzaju karnacji i koloru włosów.

Henna pudrowa do brwi – jak wygląda zabieg?

Zabieg nakładania henny do brwi powinna poprzedzić rozmowa. W jej trakcie ustala się kolor oraz docelowy kształt brwi. Pierwszym etapem zabiegu jest zmycie makijażu jeśli znajduje się on na twarzy. Bardzo ważne jest także dokładne oczyszczenie skóry wokół brwi. Najczęściej używa się do tego specjalnych szamponów z peelingiem. Kolejny to nadanie brwiom właściwego kształtu. Dzięki specjalnym szablonom i miarkom kosmetyczka dobiera ich kształt tak, aby spełniał oczekiwania klienta, ale przede wszystkim pasował do kształtu twarzy. Po wyznaczeniu właściwego kształtu, kosmetyczka obrysowuje jego zarys specjalną białą pastą. Zabezpiecza ona skórę przed zafarbowaniem i ściekaniem henny. Następnie na brwi nakłada się hennę. Barwnik powinien pozostać na skórze przez około 20-30 minut. Ten czas można wydłużyć jeśli brwi mają być ciemniejsze – wszystko zależy od upodobań osoby, która poddała się zabiegowi. Następnie kosmetyczka zmywa hennę i reguluje brwi, aby nadać im właściwego kształtu. Cena zabiegu waha się od 50 do 80 złotych. Koloryzacja henną pudrową trwa zazwyczaj ok. godziny. Efekt utrzymuje się od 2 do 6 tygodni. Ostateczny kolor brwi klaruje się po 24 godzinach od wykonania zabiegu.

Jak poprawić kształt brwi? Dowiesz się tego z filmu:

Zobacz film: Plastyka powiek i brwi - jak wygląda taki zabieg? Źródło: Klinika urody

Henna pudrowa do brwi – jak dbać o skórę po zabiegu?

Henna pudrowa to znacznie więcej niż barwnik. Henna odżywia włosy, wzmacnia je i przyspiesza ich porost, dzięki czemu robią się one bardziej gęste i wyraźne. Aby efekt utrzymał się jak najdłużej o brwi po zabieg trzeba odpowiednio zadbać. Po farbowaniu brwi nie można dotykać ani pocierać. Przez 48 godzin nie można używać silnych kosmetyków, które mogłyby zmyć barwnik. Przez dobę odradza się korzystanie z sauny czy basenu. Skóry po zabiegu – przez co najmniej 24 godziny - nie można wystawiać na działanie promieniowania słonecznego.

Co zrobić, żeby kolor dłużej się utrzymał? Najlepszym rozwiązaniem będzie stosowanie specjalnych olejków, które nie tylko utrwalą kolor, ale także odżywią i wzmocnią włoski (taki olejek powinien zostać nałożony przez kosmetyczkę na brwi tuż po zakończonej koloryzacji).

Henna pudrowa do brwi – kiedy nie można wykonać zabiegu?

Mimo że henna to zupełnie naturalny barwnik, to jak każdy inny kosmetyk może uczulać. Dlatego przed wizytą w salonie konieczne jest zrobienie tzw. próby uczuleniowej. Jak ją przeprowadzić? Wystarczy nałożyć na skórę – najlepiej w niewidocznym miejscu – niewielką ilość barwnika. Jeśli w przeciągu doby w miejscu nałożenia barwnika nie pojawią się żadne zmiany, skóra nie będzie swędziała, bez obaw można poddać się zabiegowi. W przeciwnym razie z zabiegu trzeba zrezygnować.

Zobacz także: Tatuaż z henny – jak go wykonać i czy jest bezpieczny dla zdrowia?

Pojawienie się reakcji alergicznej to niejedyna sytuacja, kiedy zabieg nie może być wykonany lub trzeba go przełożyć. Farbowanie brwi henną pudrową nie jest wykonywane, gdy wokół oczu lub powiek toczy się stan zapalny, znajdują się otarcia, rany, urazy, opuchlizna. Zabiegu nie wykonuje się u osób, które mają zapalenie spojówek lub zmagają się z chorobą skóry, np. łuszczycą. To samo tyczy się osób, które miały niedawno robiony makijaż permanentny. Osoby, które przechodzą chemioterapię przed wykonaniem takiej koloryzacji obowiązkowo muszą skonsultować się ze swoim lekarzem.

Data aktualizacji: 28.06.2019,
Opublikowano: 17.06.2019 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Sól nie jest taka zła! Jak działają kosmetyki na jej bazie? 

Sól doskonale poprawia smak potraw. Mimo że w kuchni lepiej z nią nie przesadzać, to w łazience można ją stosować do woli. Jak działają kosmetyki na bazie soli i jak je stosować?

Czytaj więcej
Ocet jabłkowy – na odchudzanie i piękne włosy. Przepis, właściwości, efekty 

Ocet jabłkowy – przepis na ten specyfik znany był w medycynie ludowej już od wieków. Wykorzystywano go do nie tylko do leczenia rozmaitych przypadłości, ale także do pielęgnacji ciała i włosów.

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
Peeling kawitacyjny – na czym polega, jakie daje rezultaty i kiedy można go stosować

Peeling kawitacyjny to sposób na dogłębne oczyszczenie skóry twarzy. Jest przy tym delikatny i nie podrażnia skóry. Do zalet peelingu kawitacyjnego należą usunięcie ze skóry zrogowaciałego naskórka i zanieczyszczeń, stymulacja odnowy komórek oraz poprawa nawodnienia skóry.  

Czytaj więcej
Na czy polega lifting rzęs? Opinie, efekty, bezpieczeństwo

Lifting rzęs to zabieg, który pozwala na semipermanentne podniesienie i podkręcenie włosków. Polecany jest on zwłaszcza kobietom o prostych, niesfornych i krótkich rzęsach, odpornych na działanie zalotki i maskary.

Czytaj więcej
Piaskowanie i skaling zębów – zastosowanie, przebieg, otrzymane efekty

Piaskowanie i skaling zębów to zabiegi stomatologiczne, których głównym zadaniem jest usunięcie kamienia nazębnego osadzającego się w okolicach szyjek zębowych. Piaskowanie jest uzupełnieniem skalingu. Zastosowanie tych metod pozwala na zabezpieczenie jamy ustnej przed rozwojem bakterii.

Czytaj więcej
Naturalny krem do twarzy – przykładowe przepisy i zasady tworzenia kremów DIY

Naturalny krem do twarzy, jak sama nazwa wskazuje, oparty jest wyłącznie na naturalnych składnikach. W największym uproszczeniu to połączenie tłuszczu, wody i dodatkowych półproduktów. Odpowiedni ich dobór pozwala uzyskać kremy odpowiednie dla konkretnych typów cery.

Czytaj więcej
Skóra dojrzała – jak ją pielęgnować i jakich kosmetyków używać

Określenie „cera dojrzała” dotyczy skóry z zauważalnymi objawami utraty kolagenu, elastyny i wody. Pojawia się na niej coraz więcej głębokich zmarszczek, nie tylko wokół oczu i ust, ale także na policzkach i czole. Sprawdź, co możesz zrobić, aby poprawić wygląd cery po 40. roku życia.

Czytaj więcej
Popularne sposoby na wrastające włoski. Jakich kosmetyków warto używać?

Wrastające włoski to problem, z którym mają do czynienia przedstawiciele obu płci. Na rynku kosmetycznym i farmaceutycznym dostępnych jest wiele środków przeznaczonych do walki z wrastającymi włoskami.

Czytaj więcej
SPA NA Zdrowie: jak dbać o stopy w domowych warunkach?

Zamknięte gabinety kosmetyczne to wcale nie wyrok dla naszych stóp. Chcesz się cieszyć pięknymi, gładkimi piętami i ładnie przyciętymi paznokciami? Nasz ekspert - kosmetolog Kinga Wagner - zdradziła, jak w domowym zaciszu zadbać o tę część ciała.

Czytaj więcej