Dermafrac to innowacyjny rodzaj mezoterapii mikroigłowej. Aparat, którym wykonuje się zabieg robi na skórze mikronacięcia i jednocześnie wprowadza do skóry odżywcze serum. Trafia ono bezpośrednio do skóry właściwej. Podczas nakłuwania skóra jest delikatnie zasysana, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny.
Dermafrac - jak wygląda zabieg?
Przed wykonaniem mezoterapii mikroigłowej specjalista przeprowadza tzw. mikrodermabrazję korundową (więcej informacji o zabiegu znajdziecie w naszym materiale: Mikrodermabrazja korundowa - jak wygląda zabieg?). Następnie z pomocą specjalnego urządzenia specjalista robi na skórze mikronacięcia (głowica, której używa się do zabiegu ma 650 mikroigiełek), przez które wtłacza się odżywcze serum. Jego skład dobierany jest indywidualnie.
Skora zasysana jest pod ciśnieniem, dzięki czemu jest on bezbolesny i jednocześnie pozwala wykonać drenaż, który poprawia mikrokrążenie, a także pobudza produkcję włókien kolagenowych. W niektórych przypadkach stosuje się także fototerapię światłem LED. Dostarcza ono komórkom energię, co zwiększa absorpcję substancji odżywczych. Zabieg z wykorzystaniem światła LED może być uzupełnieniem mezoterapii mikroigłowej lub odrębnym zabiegiem.
Które zabiegi na twarz są najlepsze? Dowiesz się tego z filmu:
Dermafrac - kiedy go wykonać?
Zabieg polecany jest przede wszystkim tym osobom, które chcą się pozbyć zmarszczek, a także poprawić jędrność skóry. Zabieg doskonale radzi sobie z przebarwieniami, bliznami po trądziku. Redukuje rozstępy. Dodatkowo nawilża i rewitalizuje skórę.
Dermafrac - jak się przygotować?
Sam zabieg nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań. Zaleca się jednak, aby na dwa tygodnie przed planowanym zabieg nie stosować zabiegów, które mogą podrażniać skórę (np. depilacji). Natomiast panowie nie powinni się golić na dzień przed zabiegiem.
Dermafrac- przeciwwskazania
W prawdzie zabieg jest bezpieczny, to są sytuacje, kiedy jego wykonanie nie jest możliwe. Zabieg nie wykonuje się u osób, które mają:
- alergie skórne, choroby autoimmunologiczne, skłonność do bliznowców;
- uszkodzoną skórę;
- zmiany nowotworowe na skórę.
Dodatkowo zabiegu nie wykonuje się u kobiet, które są w ciąży lub karmią piersią. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest także leczenie retinoidami. W przypadku, gdy są stosowane doustnie trzeba odczekać sześć miesięcy, jeśli miejscowo - 3 miesiące. Pół roku muszą odczekać osoby, które przechodziły krioterapię, a 2 miesiące - osoby, które miały wykonywany zabieg chirurgiczny.