Cosmelan – nowoczesny zabieg, który umożliwia likwidację przebarwień cery

Fot.: Robert Przybysz / stock.adobe.com

Cosmelan to innowacyjny zabieg kosmetyczny, dzięki któremu możliwe jest usuwanie przebarwień pigmentacyjnych na twarzy. Jest to bezpieczna metoda, która pozwala poradzić sobie z tym trudnym problemem kosmetycznym.

Zabieg Cosmelan wykonywany jest przez lekarza w gabinetach medycyny estetycznej, ale terapię kremem należy kontynuować przez około 3 miesiące. Efekty następują stopniowo, ale dla większości osób są zadowalające.

Co to jest Cosmelan?

Cosmelan to innowacyjny zabieg kosmetyczny wykonywany przez lekarza, który pozwala na usuwanie przebarwień na twarzy wywołanych zmianami pigmentacyjnymi. Wykonuje się go w gabinecie przy użyciu specjalnej maski, a następnie terapia musi być kontynuowana przez 3 miesiące w domu. U większości osób przynosi bardzo dobre efekty, likwidując nawet do 95% przebarwień. Równocześnie po zabiegu obserwuje się odmłodzenie i rozświetlenie cery oraz zwężenie porów.

Krem Cosmelan – skład

Zabiegi Cosmelan wykonywane są z użyciem dwóch kremów. W ich składzie znajdują się między innymi:

  • kwas kojowy – reguluje proces powstawania melaniny wywołującej przebarwienia,

  • kwas azelainowy – działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie i delikatnie złuszczająco,

  • kwas fitynowy – działa chelatująco, nawilżająco, wybielająco i peelingująco,

  • witamina C – silny przeciwutleniacz działający przeciwzapalnie i odmładzający skórę,

  • arbutyna – wykazuje działanie depigmetyzujące i jest naturalnym filtrem UVA i UVB,

  • dwutlenek tytanu – filtr przeciw promieniowaniu UV,

  • alantoina – przyspiesza regenerację naskórka.

Komu polecany jest Cosmelan?

Zabieg Cosmelan poleca się osobom, które zmagają się z estetycznym problemem, jakim jest nadmierna pigmentacja skóry twarzy, a więc takim z:

  • dużymi i rozległymi piegami,
  • licznymi zmianami barwnikowymi – pieprzykami,
  • przebarwieniami pochodzenia słonecznego,
  • przebarwieniami pochodzenia hormonalnego,
  • melasmą (ostudą) niezwiązaną z ciążą,
  • przebarwieniami pozapalnymi (na przykład powstałymi na skutek trądziku),
  • przebarwieniami starczymi.

Cosmelan – jak wygląda zabieg?

Likwidacja przebarwień skóry przebiega dwuetapowo. Najpierw wykonuje się zabieg w gabinecie. Lekarz ocenia rodzaj skóry, a następnie oczyszcza cerę za pomocą specjalnego preparatu. Po wykluczeniu alergii na składniki w nim zawarte nakłada specjalną maskę z kremu Cosmelan 1. Powinna ona pozostawać na twarzy przez parę godzin, dlatego należy z nią pojechać do domu i w żadnym wypadku nie zmywać przed wyznaczonym przez lekarza czasem. Trwa to około 3–7 godzin, ale nałożona maska dopasowywana jest do koloru make-upu, dlatego nie jest to szczególnie uciążliwe.

Po zdjęciu maski należy codziennie aplikować krem Cosmelan 2, który będzie stopniowo likwidował przebarwienia skórne. W żadnym wypadku nie należy przerywać leczenia, ponieważ nawet jedno pominięcie zalecanej dawki preparatu może źle wpłynąć na proces usuwania przebarwień. W trakcie trwania kuracji powinno się unikać promieniowania UV lub stosować mocne kremy z filtrem, jeżeli nie jest to możliwe.

Przebarwienia posłoneczne - jak się ich pozbyć? Dowiesz się tego z naszego filmu

Zobacz film: Przebarwienia posłoneczne. Źródło: 36,6.

Cosmelan – jak szybko pojawiają się efekty?

Efekty po zastosowaniu zabiegu Cosmelan zależą od rozległości przebarwień i kolorytu skóry. Zauważalne zmiany pojawiają się szybciej u osób z bardzo ciemną karnacją – po 8–10 dniach. Jasna cera wymaga dłuższego czasu złuszczania naskórka i proces ten może zająć do 21 dni. Po około miesiącu u większości osób obserwuje się zadowalające efekty w postaci usunięcia większości przebarwień, terapię należy jednak kontynuować jeszcze przez kolejne 2 miesiące.

Cosmelan – przeciwwskazania

Zabieg Cosmelan może wykonać prawie każdy, choć istnieją pewne przeciwwskazania. Na wiele z nich można mieć wpływ i wystarczy wykonać odpowiednią przerwę w braniu leków, preparatów czy opalaniu się, aby móc bezpiecznie usunąć przebarwienia z użyciem tej metody.

Najczęstsze przeciwwskazania do zabiegu Cosmelan to:

  • ciąża – w jej trakcie nie powinno się wykonywać tego zabiegu, ponieważ nie jest znany wpływ substancji zawartych w kremach na płód; ponadto hiperpigmentacja w ciąży (na przykład w postaci ostudy ciążowej) jest najczęściej wywołana zmianami hormonalnymi i w większości przypadków ustępuje do paru tygodni po porodzie;

  • depilacja – nie powinno się depilować skóry przed zabiegiem i w trakcie stosowania kremów;

  • epilacja laserowa – między zabiegiem Cosmelan a użyciem lasera powinno być minimum 2 tygodnie przerwy;

  • trądzik w fazie aktywnej;

  • ekspozycja na promieniowanie UV – należy zrezygnować z solarium i opalania się przed zabiegiem i w trakcie trwania kuracji;

  • opryszczka w fazie aktywnej;

  • aktywne stany zapalne;

  • peelingi chemiczne – należy z nich zrezygnować na około tydzień przed zabiegiem i nie używać w trakcie trwania kuracji;

  • zewnętrzne pochodne witaminy A – na przykład w kremach przeciwzmarszczkowych, powinny zostać odstawione na około 2 tygodnie przez zabiegiem;

  • Roaccutane – lek stosowany w leczeniu trądziku, należy odstawić go na pół roku przed planowanym zabiegiem.

Cosmelan – ile kosztuje zabieg?

Cena badania przez lekarza, dzięki któremu zostanie ustalony fototyp skóry, zabiegu i pełnego zestawu kosmetyków waha się w granicach 1 500–2 000 zł.

Czy zabieg Cosmelan może być wykonywany tylko na twarzy?

Zabiegi Cosmelan można z powodzeniem stosować innych w innych miejscach ciała, na przykład na rękach, szyi, dekolcie, ramionach i nogach.

Zobacz film: Zabieg laserowego odmładzania skóry. Źródło: Bez skazy

Data aktualizacji: 08.11.2019,
Opublikowano: 11.11.2017 r.

Polecamy

Komentarze (1)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany

Zawiedziona 30.04.2018r.

Mi nie pomógł 1500zl wyrzucone w błoto

Zobacz wszystkie 1 komentarzy
Sól nie jest taka zła! Jak działają kosmetyki na jej bazie? 

Sól doskonale poprawia smak potraw. Mimo że w kuchni lepiej z nią nie przesadzać, to w łazience można ją stosować do woli. Jak działają kosmetyki na bazie soli i jak je stosować?

Czytaj więcej
Ocet jabłkowy – na odchudzanie i piękne włosy. Przepis, właściwości, efekty 

Ocet jabłkowy – przepis na ten specyfik znany był w medycynie ludowej już od wieków. Wykorzystywano go do nie tylko do leczenia rozmaitych przypadłości, ale także do pielęgnacji ciała i włosów.

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
Peeling kawitacyjny – na czym polega, jakie daje rezultaty i kiedy można go stosować

Peeling kawitacyjny to sposób na dogłębne oczyszczenie skóry twarzy. Jest przy tym delikatny i nie podrażnia skóry. Do zalet peelingu kawitacyjnego należą usunięcie ze skóry zrogowaciałego naskórka i zanieczyszczeń, stymulacja odnowy komórek oraz poprawa nawodnienia skóry.  

Czytaj więcej
Na czy polega lifting rzęs? Opinie, efekty, bezpieczeństwo

Lifting rzęs to zabieg, który pozwala na semipermanentne podniesienie i podkręcenie włosków. Polecany jest on zwłaszcza kobietom o prostych, niesfornych i krótkich rzęsach, odpornych na działanie zalotki i maskary.

Czytaj więcej
Piaskowanie i skaling zębów – zastosowanie, przebieg, otrzymane efekty

Piaskowanie i skaling zębów to zabiegi stomatologiczne, których głównym zadaniem jest usunięcie kamienia nazębnego osadzającego się w okolicach szyjek zębowych. Piaskowanie jest uzupełnieniem skalingu. Zastosowanie tych metod pozwala na zabezpieczenie jamy ustnej przed rozwojem bakterii.

Czytaj więcej
Naturalny krem do twarzy – przykładowe przepisy i zasady tworzenia kremów DIY

Naturalny krem do twarzy, jak sama nazwa wskazuje, oparty jest wyłącznie na naturalnych składnikach. W największym uproszczeniu to połączenie tłuszczu, wody i dodatkowych półproduktów. Odpowiedni ich dobór pozwala uzyskać kremy odpowiednie dla konkretnych typów cery.

Czytaj więcej
Skóra dojrzała – jak ją pielęgnować i jakich kosmetyków używać

Określenie „cera dojrzała” dotyczy skóry z zauważalnymi objawami utraty kolagenu, elastyny i wody. Pojawia się na niej coraz więcej głębokich zmarszczek, nie tylko wokół oczu i ust, ale także na policzkach i czole. Sprawdź, co możesz zrobić, aby poprawić wygląd cery po 40. roku życia.

Czytaj więcej
Popularne sposoby na wrastające włoski. Jakich kosmetyków warto używać?

Wrastające włoski to problem, z którym mają do czynienia przedstawiciele obu płci. Na rynku kosmetycznym i farmaceutycznym dostępnych jest wiele środków przeznaczonych do walki z wrastającymi włoskami.

Czytaj więcej
SPA NA Zdrowie: jak dbać o stopy w domowych warunkach?

Zamknięte gabinety kosmetyczne to wcale nie wyrok dla naszych stóp. Chcesz się cieszyć pięknymi, gładkimi piętami i ładnie przyciętymi paznokciami? Nasz ekspert - kosmetolog Kinga Wagner - zdradziła, jak w domowym zaciszu zadbać o tę część ciała.

Czytaj więcej