Acidolac baby - probiotyk dla dzieci. Dawkowanie i skład

Fot.Catherine Delahaye / Getty Images

Acidolac Baby to suplement diety, który może być z powodzeniem stosowany u dzieci wtedy, kiedy doszło do zaburzeń mikrobioty jelitowej. Acidolac Baby zawiera szczep bakterii probiotycznych Bifidobacterium BB-12 i fruktooligosacharydy (FOS).

Acidolac Baby – działanie suplementu diety

Acidolac Baby znajdziemy w postaci kropel oraz saszetek dla dzieci. Od postaci suplementu diety zależy jego skład. Działanie jest podobne - oba preparaty polecane są w celu uzupełnienia mikrobioty jelitowej u dzieci na skutek różnych jej zaburzeń.

Acidolac Baby - skład suplementu diety

Acidolac Baby saszetki zawierają: maltodekstryna, fruktooligosacharydy (FOS), liofilizowany szczep bakterii Bifidobacterium BB-12®, substancja przeciwzbrylająca mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych.

Połączenie składników ułatwia zasiedlanie jelit przez bakterie probiotyczne i wydłuża czas ich przeżycia.

Acidolac Baby krople w swoim składzie mają olej kukurydziany, bakterie kwasu mlekowego zawierające Lactobacillus rhamnosus GG ATCC 53103 (białka mleka).

Zobaczcie, jak zadbać o prawidłowe działanie mikrobioty jelitowej:

Zobacz film: Jak dbać o florę bakteryjną jelit? Źródło: Dzień Dobry TVN

Acidolac Baby krople Acidolac Baby saszetki
Bifidobacterium BB-12

x

4 mld

(4 x 109 CFU*) w jednej saszetce

Fruktooligosacharydy (FOS)

x
0,5 g
Lactobacillus rhamnosus GG ATCC 53103 

1 mld (1 x 109 CFU*)

x

* CFU - Colony Forming Unit - jednostka tworzącą kolonię bakterii

Acidolac Baby - dawkowanie suplementu diety

Acidolac Baby w saszetkach należy spożywać od 1 do 2 saszetek dziennie. Zawartość saszetki można spożyć bezpośrednio lub po uprzednim wymieszaniu z wodą, jogurtem lub mlekiem. U niemowląt karmionych piersią należy wymieszać preparat z odciągniętym mlekiem matki. Dzieci, u których istnieje ryzyko zachłyśnięcia nie powinny spożywać preparatu w postaci proszku.

Acidolac Baby w postaci kropli należy spożywać w ilości 5 kropli dzienni. U noworodków lekarz powinien zalecić odpowiednią dawkę jeśli jest taka potrzeba. Suplement diety znajduje się w butelce, którą przed każdym użyciem należy kilkakrotnie wstrząsnąć w celu uzyskania jednorodnej zawiesiny. Po wstrząśnięciu pojawi się naturalne zmętnienie. 

Produkt należy stosować w trakcie posiłków. Krople można podawać bezpośrednio do jamy ustnej lub rozpuścić w zimnym lub ciepłym płynie (np. woda, mleko, sok owocowy) o temperaturze maksymalnie 37°C. 

Acidolac Baby – wskazania do stosowania suplementu diety

Acidolac Baby w postaci kropel jest polecany do stosowania w celu uzupełnienia flory bakteryjnej w czasie antybiotykoterapii oraz przez 2-3 tygodnie po skończeniu stosowania antybiotyków. 

Zarówno Acidolac Baby w postaci kropel, jak i saszetek może być stosowany w celu uzupełnienia mikrobioty jelitowej w czasie podróży oraz przed wyjazdem.

Polecamy: Mikrobiom a zdrowie człowieka. Dlaczego niektóre bakterie są ważne dla zdrowia?

Acidolac Baby - przeciwwskazania do stosowania suplementu diety

Nie wolno zażywać produktu jeśli kiedykolwiek wcześniej wystąpiła nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników.

Acidolac Baby - o czym należy pamiętać?

Suplement diety nie zastąpi odpowiedniego trybu życia i żywienia. 

Dodatkowo należy pamiętać, że suplement diety zawiera żywe komórki bakterii, które są wrażliwe na ciepło. Produkt należy przechowywać z dala od źródeł ciepła, promieni słonecznych i w pokojowej temperaturze.

Acidolac Baby w postaci kropel należy spożyć w ciągu 30 dni od daty otwarcia fiolki.

Acidolac Baby w saszetkach nie zawiera białka mleka krowiego, laktozy, glutenu i może być podawany osobom, które nie tolerują tych składników.

Data aktualizacji: 28.10.2019,
Opublikowano: 25.10.2019 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Czy można przedawkować paracetamol? Jakie są objawy i skutki zatrucia paracetamolem?

Paracetamol jest łatwo dostępnym lekiem wydawanym bez recepty. Ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Znajduje się w wielu powszechnie stosowanych preparatach złożonych, dostępny jest też w formie samodzielnej, dlatego bardzo łatwo go przedawkować.

Czytaj więcej
Farmaceuta: Trzymanie leków w plastikowych opakowaniach to nie najlepszy pomysł

Związki wydzielane przez plastik mogą być niebezpieczne nie tylko w opakowaniach żywności, ale także opakowaniach lekarstw - alarmuje Grzegorz Carowicz, farmaceuta. Specjalista radzi, jak przechowywać leki, by uniknąć ryzyka przedostania się do nich toksycznych substancji. 

Czytaj więcej
Jaka witamina C dla dzieci jest najlepsza?

Organizm dziecka potrzebuje witaminy C, aby prawidłowo się rozwijać i funkcjonować, a także mieć siłę bronić się przed infekcjami. Dlatego warto wiedzieć, w jakich pokarmach i jakiej formie witamina ta jest dostarczana do organizmu oraz kiedy warto ją suplementować.

Czytaj więcej
Antybiotyki dozwolone przy karmieniu piersią. Które są bezpieczne?

Antybiotyki bezpieczne przy karmieniu piersią to przede wszystkim penicyliny. Odpowiednie lekarstwo dobiera lekarz tak, by było ono bezpieczne dla matki i dziecka, a jednocześnie miało właściwe spektrum działania i było skuteczne.

Czytaj więcej
Izotretynoina – wskazania i skutki uboczne stosowania

Izotretynoina to preparat wprowadzony do lecznictwa w pierwszej połowie lat siedemdziesiątych. Jest skuteczna w leczeniu niektórych ciężkich i średniociężkich form trądziku, ale nie jest też lekiem obojętnym dla zdrowia. Szczególnie niebezpieczna może być w okresie ciąży.

Czytaj więcej
Czy Ketonal jest dostępny bez recepty?

Ketonal to środek przeciwbólowy, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Bardzo dobrze radzi sobie z dolegliwościami bólowymi o łagodnym i umiarkowanym nasileniu. Można po niego sięgać, gdy pojawia się ból zęba, głowy lub mięśni. Ketonal jest dostępny także w wersji bez recepty. Zobacz, jak go stosować.

Czytaj więcej
Psychobiotyki – jak działają i kiedy się je stosuje?

Psychobiotyki to bakterie probiotyczne, które wykorzystuje się w terapii chorób psychicznych. Przypisuje się im korzystny wpływ na oś mózgowo-jelitową, a dzięki temu na zdrowie psychiczne. Część badań sugeruje, że będzie można wykorzystywać je również w leczeniu chorób neurodegeneracyjnych.

Czytaj więcej
Metamizol – czym jest i jak działa?

Metamizol jest pochodną pirazolonu. Substancja występuje w postaci krystalicznie białego proszku; działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Po podaniu szybko się wchłania do przewodu pokarmowego i jest metabolizowana w wątrobie. Jednym z przeciwwskazań do jej przyjmowania jest ciąża.

Czytaj więcej
Antybiotyki i witamina C – czy dochodzi do interakcji? Jak bezpiecznie łączyć antybiotyk z suplementem?

Witamina C może obniżać stężenie antybiotyków z grupy aminoglikozydów. Nie jest przeciwwskazana przy stosowaniu innych antybiotyków, jednak należy stosować odpowiednie zasady przyjmowania. Witamina C może wchodzić w interakcje z wieloma związkami.

Czytaj więcej
Grejpfruty wchodzą w interakcje z lekami na nadciśnienie, cholesterol, cukrzycę... Dlaczego? Czym to grozi?

Leki na cholesterol, nadciśnienie czy na cukrzycę to jedne z najczęściej przepisywanych farmaceutyków. U pacjentów leczonych przewlekle odradza się spożywanie grejpfrutów. Dlaczego? Czy wszystkie leki wchodzą w interakcje z grejpfrutami?

Czytaj więcej