7 nawyków, które odbierają ci młody wygląd 

Getty Images

Młoda i świetlista skóra to marzenie każdej kobiety. I choć wszystkie otrzymujemy ją w prezencie od matki natury, nie zawsze wiemy, w jaki sposób dbać o swoją cerę, by jak najdłużej cieszyć się młodym wyglądem. Co gorsza, nierzadko w mniej lub bardziej świadomy sposób, przyczyniamy się do powstawania nowych zmarszczek. Jak to możliwe? Oto 7 najczęstszych błędów pielęgnacji skóry. 

1. Omijasz demakijaż szerokim łukiem

Listę głównych grzechów pielęgnacji zdecydowanie otwiera chodzenie spać w makijażu. Długi dzień w pracy? Impreza do białego rana? A może zwykły leń? Niestety, żadna wymówka nie jest dobra. Pamiętaj, że gdy regularnie nie będziesz zmywać make up’u, staniesz o krok bliżej od nowych zmarszczek, przesuszonej skóry, a także pryszczy i przebarwień.

2. Myjesz buzię samą wodą

A skoro o czyszczeniu twarzy mowa… używasz wyłącznie wody? Błąd. W taki sposób fundujesz sobie przesuszenie cery, a co za tym idzie, w wielu przypadkach zwiększoną produkcję sebum (świecąca strefa T może skutecznie odebrać pewność siebie). Co więc używać, kiedy H2O należy unikać szerokim łukiem? Płyny micelarne, mleczka i żele do mycia twarzy oraz toniki.

3. Używasz źle dobranych kosmetyków

Na jakiej zasadzie dobieramy kosmetyki? Bardzo często jest to historia oparta na poleceniu koleżanek. I nie ma w tym oczywiście nic złego, pod warunkiem, że twoja przyjaciółka, ma cerę dokładnie taką, jak twoja. Pamiętaj, że źle dobrane preparaty kosmetyczne mogą wyrządzić ci dużą szkodę i jeszcze bardziej uwypuklić mankamenty twojej urody.

4. Nie czyścisz pędzli i gąbek do makijażu

Czy wiesz, jak często powinno się czyścić akcesoria do makijażu? Przynajmniej dwa razy w tygodniu. Zaskoczona? Jeśli do tej pory pomijałaś ten krok, wiedź, że mogłaś w ten sposób nabawić się wyprysków. Na pędzlach i gąbkach znajduje się bowiem wiele bakterii, które mogą przyczynić się nawet do powstawania stanów zapalnych skóry. W jaki sposób czyścić te akcesoria? Wystarczy ciepła woda i szampon.

5. Zapominasz o kremie z filtrem

Każda kobieta kocha słońce i piękną opaleniznę. Jednak do grona fanów tego typu kąpieli z pewnością nie możemy zaliczyć naszej skóry. Nadmierna ilość promieniowania UVA i UVB niestety skutkuje przyspieszeniem procesu starzenia. Kremy z filtrem (najlepiej nie mniejszym niż SPF30) należy stosować przy każdym kontakcie ze słońcem (nawet zimą!). A jak można uzyskać opaleniznę w bezpieczny sposób? Pomocne okażą się balsamy brązujące.

6. Pijesz za mało wody

Odpowiednie nawodnienie organizmu to kluczowa kwestia w walce nie tylko o młody, ale i piękny wygląd. Pamiętaj, że ma ona właściwości oczyszczające i pomaga usunąć z organizmu zbędne substancje oraz toksyny. Borykasz się z opuchnięciami na twarzy czy pod oczami? Ten problem może zniknąć wraz z kolejnymi szklankami wody.

7. Źle się odżywiasz

Jesteś tym, co jesz. To powiedzenie nie tylko znane, ale i prawdziwe. A zatem… gdy będziesz przygotowywać posiłek, miej na uwadze, że źle ułożony jadłospis prędzej czy później „odbije się” nie tylko na wadze, ale i cerze. Tłuste i niewłaściwie zbilansowane dania to największy przyjaciel pryszczy, a także zmarszczek! 

Zobacz też wideo: jak pielęgnować skórę twarzy?

Pielęgnacja skóry twarzy. Źródło: Dzień Dobry TVN

Data aktualizacji: 03.01.2020,
Opublikowano: 03.01.2020 r.

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Przykłady ziół fotouczulających. Fotouczulenie – objawy i sposoby leczenia

Zioła fotouczulające to takie, w składzie których znajdują się substancje reagujące negatywnie na promieniowanie UV. Fotoalergia charakteryzuje się powstaniem dolegliwości skórnych w postaci m.in.: zaczerwienienia, swędzenia, pieczenia, obrzęku, złuszczenia i przebarwienia skóry.

Czytaj więcej
Ugryzienie meszki – jakie mogą wystąpić objawy i kiedy należy zgłosić się do lekarza?

Ugryzienie meszki dosyć łatwo rozpoznać. Charakteryzuje je widoczny i krwawiący ślad, wokół którego kształtuje się bolesny obrzęk. Drobne rany po ukąszeniu meszki dosyć długo się goją, a ból może utrzymywać się przez kilka dni.

Czytaj więcej
Brodawki na twarzy – nieestetyczny problem. Jak się ich pozbyć?

Brodawki na twarzy to problem estetyczny niejednego pacjenta, który udaje się do dermatologa. Popularnym preparatem na brodawki na twarzy jest maść z kwasem salicylowym. Oprócz niej istnieje wiele innych metod na brodawki na twarzy.

Czytaj więcej
Zbliżające się lato to czas wyzwań dla skóry – o czym musisz pamiętać

Promienie słoneczne przynoszą wiele pożytku dla naszego zdrowia i samopoczucia. Z ich działaniem wiążą się jednak również negatywne aspekty. Czy powinnyśmy zatem opierać się pokusie przebywania na zewnątrz? W żadnym wypadku Podpowiadamy, jak mądrze korzystać z letnich dni, aby nie ucierpiała na tym nasza skóra.

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
Kolagen rybi – właściwości zdrowotne. Jaki wpływ kolagen rybi ma na stawy, skórę czy włosy

Kolagen rybi stosowany jest nie tylko jako substancja spowalniająca starzenie się skóry czy włosów. Hydrolizat kolagenu z ryb morski może łagodzić bóle i przyspieszać regenerację stawów.

Czytaj więcej
Łysienie plackowate u dzieci – objawy, przyczyny, sposoby leczenia

Łysienie plackowate uważa się za najczęstszą przyczynę utraty włosów u dzieci. Ta przewlekła choroba zapalna ma niejasną patogenezę, choć często wymienia się wpływ czynników autoimmunologicznych. Niewiele jest fachowych publikacji na jej temat, zwłaszcza tych dotyczących leczenia.

Czytaj więcej
Czym są modzele na stopie? Jak można je leczyć domowymi sposobami?

Modzele to odciski, które powstają w wyniku nierównomiernego obciążenia stopy. Są żółtawe i miękkie, często wywołują ból. Najczęściej tworzą się na podeszwie stopy, np. na pięcie. Wymagają leczenia, ponieważ mogą prowadzić do stanów zapalnych i w konsekwencji znacznie utrudniać poruszanie się.

Czytaj więcej
Co wpływa na zaburzenia odczynu pH skóry twarzy i ciała?

Optymalne pH skóry człowieka wynosi około 5. Jest niższe u mężczyzn, u młodych osób, a także zależy od higieny, stosowanych kosmetyków i diety. Neutralne bądź zasadowe pH sprzyja namnażaniu się patogenów chorobotwórczych.

Czytaj więcej
Świerzb – ocet i inne metody na zakażenie świerzbowcem

Ocet na świerzb stosowano od lat w medycynie ludowej. Ze względu na silne właściwości biobójcze kwasu octowego jest to skuteczny domowy sposób zwalczania zakażenia świerzbowcem. Należy jednak pamiętać, że ocet niszczy także zdrowe komórki skóry i trzeba korzystać z tej metody z dużą ostrożnością.

Czytaj więcej