Visaxinum D - skład, dawkowanie, ulotka

Fot: Romario Ien / stock.adobe.com

Visaxinum D jest suplementem diety przeznaczonym dla osób dorosłych, które borykają się z problemami cery trądzikowej. Trądzik kojarzy się z okresem dorastania jednak coraz więcej osób w średnim wieku zmaga się ze zmianami skórnymi. 

Czym jest Visaxinum D dla dorosłych?

Visaxinum D jest preparatem wspierającym leczenie trądziku u osób dorosłych. Zmiany trądzikowe u dorosłego zazwyczaj mają inne podłoże niż u osoby młodej. Visaxinum D w swoim składzie zawiera substancje (np. wyciąg z mniszka lekarskiego, wyciąg z zielonej herbaty, cynk, witamina B6), które pomagają w gojeniu się zmian skórnych, poprawiają odżywienie skóry, a dodatkowo pomagają utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi (wysoki poziom cukru we krwi sprzyja powstawaniu wyprysków), wspierają pracę wątroby oraz pomagają w utrzymaniu dobrego nastroju. Wszystkie składniki zawarte w Visaxinum D wpływają na prawidłowy wygląd skóry, wspierają oczyszczanie organizmu oraz pomagają w walce z wolnymi rodnikami w organizmie.

Zobaczcie, jakie są przyczyny występowania trądziku u osób dorosłych:

Zobacz film: Przyczyny trądziku u osób dorosłych. Źródło: Klinika urody

Visaxinum D – skład

Visaxinum D występuje w formie tabletek, a w swoim składzie zawiera:

Wyciąg z fiołka trójbarwnego (170 mg) - działa odtruwająco, poprawia przemianę materii i oczyszcza organizm z toksyn.

Wyciąg z korzenia mniszka lekarskiego (80 mg) – chroni organizm przed wolnymi rodnikami, pomaga w wydalaniu zbędnych produktów przemiany materii oraz oczyszcza organizm z toksyn.

Wyciąg z liści zielonej herbaty (10 mg) – zwalcza stany zapalne, ogranicza wydzielanie sebum oraz pomaga w walce z wolnymi rodnikami.

Wyciąg z liści Gymnema sylvestre (50 mg) – pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy we krwi.

Wyciąg z kłącza ostryżu długiego (kurkuma) (80 mg) – silny antyoksydant, reguluje pracę gruczołów łojowych, łagodzi stany zapalne i wyrównuje koloryt skóry, rozjaśnia przebarwienia.

Wyciąg z ziela melisy (60 mg) – łagodzi stres, odpręża i uspokaja. Stres jest z czynników wywołujących zmiany trądzikowe.

Laktoferyna (20 mg) – wykazuje działanie bakteriobójcze.

Cynk (15 mg - 150% RWS*) – wspiera równowagę hormonalną, przyspiesza proces obumierania starych i odradzania się nowych komórek skóry, wykazuje właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne.

Niacyna (18 mg - 113% RWS) – zmniajsza utratę wody przez skórę, reguluje procesy odnowy naskórka, stymuluje produkcję kolagenu w komórkach skóry, jest silnym przeciwutleniaczem oraz chroni skórę przed promieniowaniem UV.

Witamina B6 (2 mg - 143% RWS) – wpływa na syntezę kolagenu, łagodzi stany zapalne, stosowany do pielęgnacji skóry tłustej i mieszanej.

*RWS – Procent referencyjnych wartości spożywczych.

Pozostałe składniki to: celuloza, hydroksypropylometyloceluloza, amid kwasu nikotynowego, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu, substancja wypełniająca: sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana, barwnik: dwutlenek tytanu, substancje glazurujące: hydroksypropyloceluloza, chlorowodorek pirydoksyny, wosk pszczeli, wosk carnauba.

Visaxinum D – dawkowanie i przeciwwskazania

Visaxinum D jest suplementem diety i najlepsze efekty leczenia można uzyskać przy systematycznym dawkowaniu preparatu. Suplement diety przeznaczony jest wyłącznie dla osób dorosłych i należny przyjmować 1 tabletkę dziennie. Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia.

Visaxinum D nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety. Dla zachowania zdrowia ważna jest dieta dostarczająca wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz zdrowy tryb życia.

Uwaga! Nie należy stosować Visaxinum D jeśli jest się uczulonym na którykolwiek ze składników produktu. Suplement diety również nie jest wskazany dla kobiet w ciąży i tych, które karmią piersią. 

Data aktualizacji: 28.10.2019,
Opublikowano: 28.10.2019 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Czy można przedawkować paracetamol? Jakie są objawy i skutki zatrucia paracetamolem?

Paracetamol jest łatwo dostępnym lekiem wydawanym bez recepty. Ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Znajduje się w wielu powszechnie stosowanych preparatach złożonych, dostępny jest też w formie samodzielnej, dlatego bardzo łatwo go przedawkować.

Czytaj więcej
Farmaceuta: Trzymanie leków w plastikowych opakowaniach to nie najlepszy pomysł

Związki wydzielane przez plastik mogą być niebezpieczne nie tylko w opakowaniach żywności, ale także opakowaniach lekarstw - alarmuje Grzegorz Carowicz, farmaceuta. Specjalista radzi, jak przechowywać leki, by uniknąć ryzyka przedostania się do nich toksycznych substancji. 

Czytaj więcej
Jaka witamina C dla dzieci jest najlepsza?

Organizm dziecka potrzebuje witaminy C, aby prawidłowo się rozwijać i funkcjonować, a także mieć siłę bronić się przed infekcjami. Dlatego warto wiedzieć, w jakich pokarmach i jakiej formie witamina ta jest dostarczana do organizmu oraz kiedy warto ją suplementować.

Czytaj więcej
Antybiotyki dozwolone przy karmieniu piersią. Które są bezpieczne?

Antybiotyki bezpieczne przy karmieniu piersią to przede wszystkim penicyliny. Odpowiednie lekarstwo dobiera lekarz tak, by było ono bezpieczne dla matki i dziecka, a jednocześnie miało właściwe spektrum działania i było skuteczne.

Czytaj więcej
Izotretynoina – wskazania i skutki uboczne stosowania

Izotretynoina to preparat wprowadzony do lecznictwa w pierwszej połowie lat siedemdziesiątych. Jest skuteczna w leczeniu niektórych ciężkich i średniociężkich form trądziku, ale nie jest też lekiem obojętnym dla zdrowia. Szczególnie niebezpieczna może być w okresie ciąży.

Czytaj więcej
Czy Ketonal jest dostępny bez recepty?

Ketonal to środek przeciwbólowy, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Bardzo dobrze radzi sobie z dolegliwościami bólowymi o łagodnym i umiarkowanym nasileniu. Można po niego sięgać, gdy pojawia się ból zęba, głowy lub mięśni. Ketonal jest dostępny także w wersji bez recepty. Zobacz, jak go stosować.

Czytaj więcej
Psychobiotyki – jak działają i kiedy się je stosuje?

Psychobiotyki to bakterie probiotyczne, które wykorzystuje się w terapii chorób psychicznych. Przypisuje się im korzystny wpływ na oś mózgowo-jelitową, a dzięki temu na zdrowie psychiczne. Część badań sugeruje, że będzie można wykorzystywać je również w leczeniu chorób neurodegeneracyjnych.

Czytaj więcej
Metamizol – czym jest i jak działa?

Metamizol jest pochodną pirazolonu. Substancja występuje w postaci krystalicznie białego proszku; działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Po podaniu szybko się wchłania do przewodu pokarmowego i jest metabolizowana w wątrobie. Jednym z przeciwwskazań do jej przyjmowania jest ciąża.

Czytaj więcej
Antybiotyki i witamina C – czy dochodzi do interakcji? Jak bezpiecznie łączyć antybiotyk z suplementem?

Witamina C może obniżać stężenie antybiotyków z grupy aminoglikozydów. Nie jest przeciwwskazana przy stosowaniu innych antybiotyków, jednak należy stosować odpowiednie zasady przyjmowania. Witamina C może wchodzić w interakcje z wieloma związkami.

Czytaj więcej
Grejpfruty wchodzą w interakcje z lekami na nadciśnienie, cholesterol, cukrzycę... Dlaczego? Czym to grozi?

Leki na cholesterol, nadciśnienie czy na cukrzycę to jedne z najczęściej przepisywanych farmaceutyków. U pacjentów leczonych przewlekle odradza się spożywanie grejpfrutów. Dlaczego? Czy wszystkie leki wchodzą w interakcje z grejpfrutami?

Czytaj więcej