Trądzik - cicha tragedia milionów ludzi

mat. prasowe 

Choroby skóry pozostają poważnym problemem medycznym i społecznym na całym świecie. Do najczęstszych, a tym samym najbardziej znaczących chorób skóry należą trądzik pospolity, trądzik różowaty, łojotokowe zapalenie skóry, egzema (atopowe zapalenie skóry), łuszczyca, fotostarzenie i rogowacenie słoneczne. 

Około 80 procent populacji doświadcza trądziku, na którymś z etapów swojego życia. Co więcej, oprócz tego, że jest poważnym schorzeniem, trądzik stanowi duże obciążenie emocjonalne i psychiczne dla swoich ofiar. Marion Sulzberger, jedna z twórczyń współczesnej dermatologii, napisała w 1948 roku: "nie ma jednej choroby, która powoduje więcej urazów psychicznych, ani nieprzystosowania między rodzicami a dziećmi, więcej ogólnej niepewności i poczucia niższości oraz ogólnych sum cierpienia psychicznego niż czy trądzik pospolity".

Skutek może być druzgocący, prowadząc do depresji, a nawet myśli samobójczych. Badanie przeprowadzone przez ASG wśród 1985 osób wykazało, że trzy na cztery osoby z trądzikiem odczuwa depresję, a prawie połowa odczuwa stały lęk. Badania przeprowadzone przez dr med. Williama Cunliffe w Wielkiej Brytanii wykazały, że pacjenci z trądzikiem mieli wyższą stopę bezrobocia niż grupa kontrolna dobrana pod względem wieku i płci. Ankieta ujawniła, że ponad jedna trzecia uważała, że miałaby lepszą pracę, gdyby nie miała trądziku.

Dlatego pilnie potrzebne są alternatywne metody leczenia schorzeń skóry, które są bezpieczne, skuteczne i łatwe w użyciu jak całkowicie organiczny preparat Nano-Needles produkowany przez znaną w Europie firmę kosmetyczną Aurumaris stanowiący wyjątkowo skuteczną alternatywę dla terapii farmakologicznych i chemicznych, które znacząco obciążają organizm pacjenta i wymagają ścisłej kontroli stosowania.

Trądzik jest przewlekłą chorobą obejmującą mieszki włosowo-łojowe. Gruczoły łojowe występują najobficiej na twarzy i skórze głowy, chociaż są obecne na każdej części skóry, z wyjątkiem dłoni i podeszew stóp. Zaburzenia skórne przypisywane gruczołowi łojowemu są tak naprawdę zaburzeniami całej jednostki włosowo-łojowej. Obszary najczęściej zaangażowane w trądzik to twarz, górna część klatki piersiowej i plecy. Inne, mniej powszechne obszary obejmują ramiona, pośladki i uda.

Czym jest i jak powstaje trądzik?

Trądzik jest przewlekłą chorobą obejmującą mieszki włosowo-łojowe. Gruczoły łojowe występują najobficiej na twarzy i skórze głowy, chociaż są obecne na każdej części skóry, z wyjątkiem dłoni i podeszew stóp. Zaburzenia skórne przypisywane gruczołowi łojowemu są tak naprawdę zaburzeniami całej jednostki włosowo-łojowej. Obszary najczęściej zaangażowane w trądzik to twarz, górna część klatki piersiowej i plecy. Inne, mniej powszechne obszary obejmują ramiona, pośladki i uda.

Niedrożność pęcherzyka łojowego, pierwotne zdarzenie patologiczne w trądziku, powoduje powstanie mikro-zaskórnika, który jest prekursorem wszystkich zmian trądzikowych. Jest to mikroskopijna, wybrzuszona masa, która powstaje w wyniku połączenia hiperproliferacyjnych korneocytów i łoju i prowadzi do zatykania mieszków włosowych.

mat. prasowe 

Naturalne, bezpieczne i skuteczne metody eliminacji trądziku w domu

Nano-Needles to handlowa nazwa opatentowanego preparatu zabiegowego opartego o terapeutyczne działanie zestawu substancji organicznych naturalnego pochodzenia i kwarcowych nano-igiełek będących wynikiem laboratoryjnie przeprowadzanej hydrolizy koralowców miękkich, opracowanego w 1959 roku przez Izraelskich naukowców. Preparat ten przez dziesiątki lat stanowił wyjątkowo skuteczna formę terapii trądziku i hiperpigmentacji stosowaną przez specjalistów dermatologów w swoich praktykach.

Zabiegi Nano-Needles są skuteczną metodą odnawiania skóry i stanowią naturalną alternatywę dla mikrodermabrazji i dermabrazji, peelingów chemicznych (peelingi z kwasem glikolowym, Jessnera, fenolu i kwasu trichlorooctowego), resurfacingu laserowego CO2 oraz peelingów laserowych i chemicznych.

Niezaprzeczalną korzyścią, którą oferują zabiegi zaproponowane rynkowi kosmetologicznymu przez firmę Aurumaris jest łatwość ich stosowania poza wyspecjalizowanymi jednostkami jak gabinety dermatologiczne i kosmetologiczne.

Pacjenci z powodzeniem wykonują zabiegi Nano-Needles w domu, bez specjalistycznego nadzoru, stosując się do prostych zaleceń, co jest wielką korzyścią w czasie ograniczonego dostępu do lekarzy dermatologów oraz specjalistów kosmetologów.

Data aktualizacji: 07.05.2021,
Opublikowano: 07.05.2021 r.

Komentarze (11)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany

Zzz 05.05.2022r.

Polecam również ☺️

Klient 18.05.2021r.

Miałam wypryski od codziennego noszenia maseczek... dzięki tym produktom już nie mam tego problemu! Polecam też te maski po zabiegach.. doradziła mi je Pani na czacie i pomogły ... ;)

Kate78 12.05.2021r.

Szczerze polecam! Blizny wypłacają się szybko, chyba po 3 zabiegu już miałam odczuwalna poprawę. Teraz jestem po 7 i dokupiłam ładny olejek ! Polecam :)

sfkdjns 11.05.2021r.

A co z tradzikiejm po okresie dojrzewania? U osoby 30+
Znam duzo takich ludzi czy dla nich tez cos mozna wymyslic?

te igly uzywam i bardzo skuteczne c 11.05.2021r.

analinaa

Monia.Kalia 10.05.2021r.

Znam ich Nano! Działa naprawdę, polecam!

Ania76 10.05.2021r.

Zamówiłem! Czekamy :)

Aga 10.05.2021r.

Tradzik to porazka!

nie lubie tradzika 10.05.2021r.

OK

Katarzyna W. 10.05.2021r.

Stosuje produkty ten marki i jestem bardzo zadowolona z efektów ;)

Marion 10.05.2021r.

Bardzo dobre te igielki stosowalam w lutym i nie wiem chyba najlepsze kosmetyki dla mnie od zawsze

Zobacz wszystkie 11 komentarzy
Przykłady ziół fotouczulających. Fotouczulenie – objawy i sposoby leczenia

Zioła fotouczulające to takie, w składzie których znajdują się substancje reagujące negatywnie na promieniowanie UV. Fotoalergia charakteryzuje się powstaniem dolegliwości skórnych w postaci m.in.: zaczerwienienia, swędzenia, pieczenia, obrzęku, złuszczenia i przebarwienia skóry.

Czytaj więcej
Ugryzienie meszki – jakie mogą wystąpić objawy i kiedy należy zgłosić się do lekarza?

Ugryzienie meszki dosyć łatwo rozpoznać. Charakteryzuje je widoczny i krwawiący ślad, wokół którego kształtuje się bolesny obrzęk. Drobne rany po ukąszeniu meszki dosyć długo się goją, a ból może utrzymywać się przez kilka dni.

Czytaj więcej
Brodawki na twarzy – nieestetyczny problem. Jak się ich pozbyć?

Brodawki na twarzy to problem estetyczny niejednego pacjenta, który udaje się do dermatologa. Popularnym preparatem na brodawki na twarzy jest maść z kwasem salicylowym. Oprócz niej istnieje wiele innych metod na brodawki na twarzy.

Czytaj więcej
Zbliżające się lato to czas wyzwań dla skóry – o czym musisz pamiętać

Promienie słoneczne przynoszą wiele pożytku dla naszego zdrowia i samopoczucia. Z ich działaniem wiążą się jednak również negatywne aspekty. Czy powinnyśmy zatem opierać się pokusie przebywania na zewnątrz? W żadnym wypadku Podpowiadamy, jak mądrze korzystać z letnich dni, aby nie ucierpiała na tym nasza skóra.

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
Kolagen rybi – właściwości zdrowotne. Jaki wpływ kolagen rybi ma na stawy, skórę czy włosy

Kolagen rybi stosowany jest nie tylko jako substancja spowalniająca starzenie się skóry czy włosów. Hydrolizat kolagenu z ryb morski może łagodzić bóle i przyspieszać regenerację stawów.

Czytaj więcej
Łysienie plackowate u dzieci – objawy, przyczyny, sposoby leczenia

Łysienie plackowate uważa się za najczęstszą przyczynę utraty włosów u dzieci. Ta przewlekła choroba zapalna ma niejasną patogenezę, choć często wymienia się wpływ czynników autoimmunologicznych. Niewiele jest fachowych publikacji na jej temat, zwłaszcza tych dotyczących leczenia.

Czytaj więcej
Czym są modzele na stopie? Jak można je leczyć domowymi sposobami?

Modzele to odciski, które powstają w wyniku nierównomiernego obciążenia stopy. Są żółtawe i miękkie, często wywołują ból. Najczęściej tworzą się na podeszwie stopy, np. na pięcie. Wymagają leczenia, ponieważ mogą prowadzić do stanów zapalnych i w konsekwencji znacznie utrudniać poruszanie się.

Czytaj więcej
Co wpływa na zaburzenia odczynu pH skóry twarzy i ciała?

Optymalne pH skóry człowieka wynosi około 5. Jest niższe u mężczyzn, u młodych osób, a także zależy od higieny, stosowanych kosmetyków i diety. Neutralne bądź zasadowe pH sprzyja namnażaniu się patogenów chorobotwórczych.

Czytaj więcej
Świerzb – ocet i inne metody na zakażenie świerzbowcem

Ocet na świerzb stosowano od lat w medycynie ludowej. Ze względu na silne właściwości biobójcze kwasu octowego jest to skuteczny domowy sposób zwalczania zakażenia świerzbowcem. Należy jednak pamiętać, że ocet niszczy także zdrowe komórki skóry i trzeba korzystać z tej metody z dużą ostrożnością.

Czytaj więcej