Raport: Trendy urodowe 2020 roku - czym nas zaskoczy świat beauty?

Sarah N./Getty Images

Świat urody i pielęgnacji wkracza w kolejną dekadę i szykuje dla nas wiele nowości. Rok 2020 upłynie nam pod znakiem dwóch wiodących trendów: powrotu do natury oraz technologii niczym z filmu science-fiction. Poznaj wszystkie topowe trendy 2020 roku i zajrzyj w (niedaleką) przyszłość.

1. Domowa pielęgnacja hi-tech

Urządzenia hi-tech do codziennego użytku opanują nasze łazienki. Są małe, poręczne, pięknie zaprojektowane i okazuje się, że niezbędne, by osiągać coraz to lepsze efekty w pielęgnacji. Hitem 2019 roku była szwedzka marka Foreo, która udowodniła, że codziennie oczyszczanie twarzy nie może się odbyć bez ich wibrującej szczoteczki Luna. To okrągła szczoteczka wyposażona w sensory skóry, które mierzą jej kondycję i poziom nawilżenia. Na ich podstawie szczoteczka dobiera specjalnie do twojej skóry program oczyszczania. Z kolei wieczorna pielęgnacja nie ma sensu, bez urządzenia UFO. To krążek (również wykonany  z medycznego silikonu), który służy do aplikowania maseczek w płachcie na twarz. Krążek także sterowany jest przez aplikację mobilną na telefonie, dzięki której włączamy wybrany program. Następnie okrężnymi ruchami masujemy nim twarz. UFO emituje ciepło i czerwone światło LED, które wnika w głąb skóry, stymuluje ją do szybszej odnowy i pomaga wnikać głębiej składnikom maseczki. Możemy być pewni, że 2020 upłynie nam pod znakiem kolejnych modeli urządzeń. Blogerki na swoich instagramowych kontach już promują nakładki wybielające zęby z diodami LED, zasilane telefonem. Za oceanem, furorę robi firma Dr. Dennis Gross Skincare, która stworzyła urządzenie do pielęgnacji twarzy, które zwęża pory i zabija bakterie na jej powierzchni.

Zobacz video: Hit w pielęgnacji - szczoteczki do twarzy

Hit w pielęgnacji - szczoteczki do twarzy. Źródło: Dzień Dobry TVN

2. Proste składy i kosmetyki naturalne

To będzie najlepszy czas na fanek i fanów Matki Natury i filozofii zero waste, bo kosmetyki naturalne to drugi wiodący trend 2020 roku. Im prostszy skład, tym lepiej, a opakowanie obowiązkowo musi nadawać się do recyklingu. Najlepiej, by powstało z już recyklingowego materiału, jak np. opakowania produktów do pielęgnacji włosów Kevin Murphy, które wykonane są z plastiku, wyławianego z dna oceanów. Jedno jest pewne, ekologicznych marek, hołdujących zasobom natury będzie coraz więcej, a demakijaż olejem lnianym i pielęgnacja twarzy kremem z ekstraktem z rabarbaru i malin będzie oczywistym wyborem. Nie będzie mowy o silikonach, parabenach, chemicznych konserwantach i plastikowych opakowaniach.

3. Dla mamy i córki

Pielęgnacja dla dziewczynek w wydaniu premium to kolejny trend 2020 roku.  Dr. Barbara Sturm to prekursorka w tej dziedzinie i zadebiutowała linią dla najmłodszych w 2019 roku, zainspirowana swoją córeczką. W kolekcji jest szampon do mycia włosów i ciała, mleczko do kąpieli i trzy rodzaje kremów. Kosmetyki zdecydowanie wyróżniają się minimalistycznymi, estetycznymi opakowaniami, które nawiązują do kosmetyczki stylowej mamy.

4. Kosmetyki dla wszystkich

Niebinarność to płciowość funkcjonująca poza podziałem na kobiety i mężczyzn. Osoby niebinarne same siebie określają bardzo często, jako właśnie ,,osoby’’- niebędące ani kobietami, ani mężczyznami, funkcjonują one poza schematem dwóch płci. Niebinarne osoby stały się wielką inspiracją dla marek kosmetycznych, które postanowiły stworzyć kosmetyki z myślą o wszystkich. Czyli bez podziału na płeć, dostosowane do każdego typu cery i przede wszystkim, w jak największej gamie kolorystycznej (w przypadku kosmetyków kolorowych), by każdy znalazł produkt dostosowany do swojego odcienia skóry.


5. Korekta zdrowia, nie urody

Medycyna estetyczna odchodzi do lamusa. Trendsetterzy zwiastują odchodzenie od popularnych zabiegów medycyny estetycznej, jak: powiększanie ust, wypełniania policzków i redukcja zmarszczek kwasem hialuronowym, czy botoksem. Teraz na pierwszym miejscu pacjenci i będą stawiać swoje zdrowie i zabiegi, które ułatwią im codzienne funkcjonowanie. Według przewidywań trendsetterów, topowe zabiegi 2020 roku to laserowa korekcja wzoru, korekcja uśmiechu za pomocą aparatu ortodontycznego i ostrzykiwanie kwasem hialuronowym kontuzji kolan i łokci.

6. Healthy Aging

Zdrowe podejście do oznak mijającego czasu to kolejny trend w duchu slow life, czyli życia m.in. w zgodzie z mijającym czasem, sezonowymi zasobami natury, światem przyrody i jego wpływem na nas. Nowy trend polega na stawianiu na silną pielęgnację dojrzałej cery i skóry ciała oraz siwych włosów, a nie ukrywania ich, do czego zdążył przyzwyczaić nas przemysł kosmetyczny. Powstają już specjalne linie kosmetyków do włosów, które mają za zadanie nie tylko odżywiać włosy 40+, ale także podkreślać i wydobywać blask naturalnie siwych włosów. Zamiast wypełniania zmarszczek kwasem, używamy kremów z kwasami, np. z glikolowym, by dokładnie złuszczyć skórę i wydobyć jej promienny blask. Kluczowe w pielęgnacji zgodnej z wiekiem jest silne złuszczanie i nawilżanie skóry, by wyglądać naturalnie i świeżo, nie maskując usilnie swojej metryki.

Przeczytaj także: Joanna Przetakiewicz zdradza tajemnicę swojego pięknego wyglądu

7. A-Beauty

Fanki świata urody doskonale znają trend K-beauty, który zdobył ogromną popularność w Polsce. To nic innego, jak koreańska pielęgnacja, która zawładnęła pielęgnacyjną rutyną Polek. Koreańskie kosmetyki i książki o wieloetapowych rytuałach pielęgnacyjnych Koreanek biły rekordy popularności nad Wisłą, ale muszą zrobić miejsce kolejnemu trendowi. Rok 2020 ma nam upłynąć pod znakiem A-Beauty, czyli pielęgnacji prosto z Australii. Australijki to specjalistki w ochronie przeciwsłonecznej, uzyskiwaniu surferskich fal na głowie i silnym nawilżeniu smaganej słońcem skóry. Australijska pielęgnacja opiera się na prostych składach kosmetyków, pełnych organicznych składników, a także na prostocie ich stosowanie, której brakuje w koreańskiej pielęgnacji. W australijskich kosmetykach  znajdziemy także ich lokalne składniki o silnie pielęgnujących właściwościach, takie jak: olejek z eukaliptusa, ekstrakt z miru cytrynowego, ekstrakt ze śliwki Davidsona, olejek z Niaouli, ekstrakt z owoców Quadong, czy ze śliwki kakadu – to prawdziwy eliksir antyoksydantów o działaniu przeciwstarzeniowym, nawilżającym oraz detoksykującym.

Zobacz video: Najczęstsze błędy Polek w pielęgnacji. Skin coach obala mity

Najczęstsze błędy pielęgnacyjne Polek. Skin Coach obala mity. Źródło: Agencja TVN

Data aktualizacji: 14.01.2020,
Opublikowano: 13.01.2020 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Jakie są przyczyny trądziku różowatego? 

Trądzik różowaty jest powszechną chorobą skórną, która dotyka miliony ludzi na całym świecie. Choć myli się go z tradycyjnym trądzikiem, ma unikalne cechy i objawy. Charakteryzuje się przede wszystkim zaczerwienieniem skóry, wypryskami, a także uczuciem pieczenia i swędzenia. Chociaż nie jest groźny dla zdrowia, może znacząco wpływać na jakość życia i samopoczucie osób dotkniętych tą chorobą. 

Czytaj więcej
Jak czytać skład kosmetyków i na co zwracać uwagę? 

Odpowiednio dobrane produkty kosmetyczne pomagają maskować niedoskonałości skóry, podkreślają jej naturalne piękno, a także chronią przed skutkami negatywnego wpływu środowiska. Zrozumienie składu kosmetyków ma ogromne znaczenie z perspektywy naszego zdrowia i pielęgnacji. Warto dowiedzieć się, co kryje się pod nazwami poszczególnych składników, aby świadomie wybierać produkty, które będą korzystne dla naszej skóry i naszego ciała. 

Czytaj więcej
Jaki kolagen jest najlepszy na skórę i włosy? 

Kolagen, często określany „białkiem młodości”, uznawany jest za kluczowy składnik wspierający zachowanie zdrowej, promiennej skóry oraz lśniących włosów. Mimo że producenci suplementów diety prześcigają się w tworzeniu kolejnych preparatów, wybór najlepszego kolagenu wcale nie jest łatwy. Zatem jak wybrać najlepszy kolagen na skórę? Czy opinie użytkowników powinny być czynnikiem wpływającym na zakup? Czy kolagen pomaga w zachowaniu młodego wyglądu? 

Czytaj więcej
Przykłady ziół fotouczulających. Fotouczulenie – objawy i sposoby leczenia

Zioła fotouczulające to takie, w składzie których znajdują się substancje reagujące negatywnie na promieniowanie UV. Fotoalergia charakteryzuje się powstaniem dolegliwości skórnych w postaci m.in.: zaczerwienienia, swędzenia, pieczenia, obrzęku, złuszczenia i przebarwienia skóry.

Czytaj więcej
Ugryzienie meszki – jakie mogą wystąpić objawy i kiedy należy zgłosić się do lekarza?

Ugryzienie meszki dosyć łatwo rozpoznać. Charakteryzuje je widoczny i krwawiący ślad, wokół którego kształtuje się bolesny obrzęk. Drobne rany po ukąszeniu meszki dosyć długo się goją, a ból może utrzymywać się przez kilka dni.

Czytaj więcej
Brodawki na twarzy – nieestetyczny problem. Jak się ich pozbyć?

Brodawki na twarzy to problem estetyczny niejednego pacjenta, który udaje się do dermatologa. Popularnym preparatem na brodawki na twarzy jest maść z kwasem salicylowym. Oprócz niej istnieje wiele innych metod na brodawki na twarzy.

Czytaj więcej
Zbliżające się lato to czas wyzwań dla skóry – o czym musisz pamiętać

Promienie słoneczne przynoszą wiele pożytku dla naszego zdrowia i samopoczucia. Z ich działaniem wiążą się jednak również negatywne aspekty. Czy powinnyśmy zatem opierać się pokusie przebywania na zewnątrz? W żadnym wypadku Podpowiadamy, jak mądrze korzystać z letnich dni, aby nie ucierpiała na tym nasza skóra.

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
Kolagen rybi – właściwości zdrowotne. Jaki wpływ kolagen rybi ma na stawy, skórę czy włosy

Kolagen rybi stosowany jest nie tylko jako substancja spowalniająca starzenie się skóry czy włosów. Hydrolizat kolagenu z ryb morski może łagodzić bóle i przyspieszać regenerację stawów.

Czytaj więcej
Łysienie plackowate u dzieci – objawy, przyczyny, sposoby leczenia

Łysienie plackowate uważa się za najczęstszą przyczynę utraty włosów u dzieci. Ta przewlekła choroba zapalna ma niejasną patogenezę, choć często wymienia się wpływ czynników autoimmunologicznych. Niewiele jest fachowych publikacji na jej temat, zwłaszcza tych dotyczących leczenia.

Czytaj więcej