Oczyszczanie twarzy metodą OCM: co oznacza? Czy każdy może ją stosować?

mat. prasowe 

Oczyszczanie twarzy jest najważniejszym elementem codziennej pielęgnacji. Łagodne, ale skuteczne usuwanie resztek kolorowych kosmetyków oraz innych zanieczyszczeń to pierwszy krok do posiadania młodej, promiennej i pięknej cery. Czy warto stosować metodę OCM? Co wybrać: czysty olej czy olejek do demakijażu? Jak wybrać produkt idealny? Podpowiadamy.

Zalety OCM, czyli oczyszczania skóry olejami

Metoda oczyszczania skóry olejami, zwana OCM (ang. Oil Cleansing Method), w ostatnich latach zyskała wielu zwolenników. Nic dziwnego – oleje doskonale usuwają makijaż i wszelkie zanieczyszczenia bez naruszania naturalnej bariery hydrolipidowej. Metoda ta bazuje na zasadzie: tłuszcz rozpuszcza tłuszcz, a oleje to przecież nic innego jak produkty tłuste.

Oleje pielęgnują cerę – dostarczają jej składników odżywczych, nawilżających i ochronnych. Wykazują także działanie kojące i regenerujące. Regularnie stosowane opóźniają procesy starzenia się skóry, wzmacniają ją i chronią przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Warto wspomnieć, że podczas oczyszczania twarzy olejami zostaje wykonany delikatny masaż, co pozytywnie wpływa na skórę: staje się ona lepiej dotleniona, ujędrniona i wygładzona. Dodatkowo ta przyjemna czynność relaksuje i poprawia nastrój.

Czy oleje i olejki do demakijażu są bezpieczne dla skóry?

Oczyszczanie olejami jest jak najbardziej bezpieczne dla skóry i tego typu produkty mogą stosować osoby z każdym typem i rodzajem cery. Odpowiednio dobrany olej może nie tylko świetnie usuwać wszelkie zabrudzenia, ale również przyczyniać się do poprawy kondycji i wyglądu skóry.

Jeśli nie wiesz, w jakie oleje warto się zaopatrzyć, możesz postawić na olejek do demakijażu, czyli połączenie kilku olejów z dodatkowymi substancjami pielęgnującymi. Należy wówczas zwrócić uwagę, aby produkt zawierał w składzie jak najwięcej substancji naturalnych i był wolny od składników syntetycznych. Przykładem takiego kosmetyku jest olejek do demakijażu polskiej marki Resibo. Odnajdziesz w nim m.in.:

  • olej z awokado - który silnie nawilża i chroni przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych;
  • olej lniany - który redukuje szorstkość skóry i przyspiesza odnowę komórkową;
  • olej z pestek winogron – działający przeciwutleniająco, poprawiający gładkość skóry, zmniejszający drobne zmarszczki;
  • olej manuka - który zmniejsza wydzielanie sebum i łagodzi zmiany trądzikowe oraz podrażnienia.

Olejek do demakijażu Resibo to idealny wybór dla każdego, komu zależy na delikatnym, ale skutecznym oczyszczeniu oraz dostarczeniu skórze wielu drogocennych składników aktywnych pochodzących z natury.

Najpierw olejek do demakijażu, następnie żel lub pianka do mycia

Należy pamiętać, że po usunięciu kosmetyków kolorowych olejem lub olejkiem do demakijażu, skórę trzeba umyć produktem na bazie wody. W tym celu możesz sięgnąć po piankę lub żel myjący do twarzy, zawierający wartościowe ekstrakty naturalne, np. z brzoskwini.

Dwuetapowe oczyszczanie to najlepszy sposób, aby usunąć z twarzy nie tylko makijaż, ale również sebum nagromadzone w trakcie dnia, kurz i inne zanieczyszczenia. Ten sposób oczyszczania warto stosować wieczorem – rano wystarczy umycie twarzy kosmetykiem na bazie wody.

Podsumowując, demakijaż olejami lub olejkiem zawierającym różne oleje i składniki pielęgnacyjne pozwala na skuteczne i jednocześnie delikatne usunięcie makijażu, warstwy sebum oraz innych zanieczyszczeń. Nie wymaga tarcia i naciągania, czyli czynności, których skóra bardzo nie lubi. Bez względu na to, jaki typ i rodzaj cery posiadasz, warto wypróbować metodę OCM. Jeśli zauważysz, że jakiś olej nie służy Twojej cerze, kolejnym razem wypróbuj inny rodzaj. Możesz również sięgnąć po olejek do demakijażu, który nie tylko idealnie oczyści twarz, a także nawilży, ujędrni i wygładzi skórę.

Data aktualizacji: 04.02.2022,
Opublikowano: 03.02.2022 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Jakie są przyczyny trądziku różowatego? 

Trądzik różowaty jest powszechną chorobą skórną, która dotyka miliony ludzi na całym świecie. Choć myli się go z tradycyjnym trądzikiem, ma unikalne cechy i objawy. Charakteryzuje się przede wszystkim zaczerwienieniem skóry, wypryskami, a także uczuciem pieczenia i swędzenia. Chociaż nie jest groźny dla zdrowia, może znacząco wpływać na jakość życia i samopoczucie osób dotkniętych tą chorobą. 

Czytaj więcej
Jak czytać skład kosmetyków i na co zwracać uwagę? 

Odpowiednio dobrane produkty kosmetyczne pomagają maskować niedoskonałości skóry, podkreślają jej naturalne piękno, a także chronią przed skutkami negatywnego wpływu środowiska. Zrozumienie składu kosmetyków ma ogromne znaczenie z perspektywy naszego zdrowia i pielęgnacji. Warto dowiedzieć się, co kryje się pod nazwami poszczególnych składników, aby świadomie wybierać produkty, które będą korzystne dla naszej skóry i naszego ciała. 

Czytaj więcej
Jaki kolagen jest najlepszy na skórę i włosy? 

Kolagen, często określany „białkiem młodości”, uznawany jest za kluczowy składnik wspierający zachowanie zdrowej, promiennej skóry oraz lśniących włosów. Mimo że producenci suplementów diety prześcigają się w tworzeniu kolejnych preparatów, wybór najlepszego kolagenu wcale nie jest łatwy. Zatem jak wybrać najlepszy kolagen na skórę? Czy opinie użytkowników powinny być czynnikiem wpływającym na zakup? Czy kolagen pomaga w zachowaniu młodego wyglądu? 

Czytaj więcej
Przykłady ziół fotouczulających. Fotouczulenie – objawy i sposoby leczenia

Zioła fotouczulające to takie, w składzie których znajdują się substancje reagujące negatywnie na promieniowanie UV. Fotoalergia charakteryzuje się powstaniem dolegliwości skórnych w postaci m.in.: zaczerwienienia, swędzenia, pieczenia, obrzęku, złuszczenia i przebarwienia skóry.

Czytaj więcej
Ugryzienie meszki – jakie mogą wystąpić objawy i kiedy należy zgłosić się do lekarza?

Ugryzienie meszki dosyć łatwo rozpoznać. Charakteryzuje je widoczny i krwawiący ślad, wokół którego kształtuje się bolesny obrzęk. Drobne rany po ukąszeniu meszki dosyć długo się goją, a ból może utrzymywać się przez kilka dni.

Czytaj więcej
Brodawki na twarzy – nieestetyczny problem. Jak się ich pozbyć?

Brodawki na twarzy to problem estetyczny niejednego pacjenta, który udaje się do dermatologa. Popularnym preparatem na brodawki na twarzy jest maść z kwasem salicylowym. Oprócz niej istnieje wiele innych metod na brodawki na twarzy.

Czytaj więcej
Zbliżające się lato to czas wyzwań dla skóry – o czym musisz pamiętać

Promienie słoneczne przynoszą wiele pożytku dla naszego zdrowia i samopoczucia. Z ich działaniem wiążą się jednak również negatywne aspekty. Czy powinnyśmy zatem opierać się pokusie przebywania na zewnątrz? W żadnym wypadku Podpowiadamy, jak mądrze korzystać z letnich dni, aby nie ucierpiała na tym nasza skóra.

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
Kolagen rybi – właściwości zdrowotne. Jaki wpływ kolagen rybi ma na stawy, skórę czy włosy

Kolagen rybi stosowany jest nie tylko jako substancja spowalniająca starzenie się skóry czy włosów. Hydrolizat kolagenu z ryb morski może łagodzić bóle i przyspieszać regenerację stawów.

Czytaj więcej
Łysienie plackowate u dzieci – objawy, przyczyny, sposoby leczenia

Łysienie plackowate uważa się za najczęstszą przyczynę utraty włosów u dzieci. Ta przewlekła choroba zapalna ma niejasną patogenezę, choć często wymienia się wpływ czynników autoimmunologicznych. Niewiele jest fachowych publikacji na jej temat, zwłaszcza tych dotyczących leczenia.

Czytaj więcej