Na czy polega lifting rzęs? Opinie, efekty, bezpieczeństwo

Fot: deagreez / fotolia.com

Lifting rzęs to zabieg, który pozwala na semipermanentne podniesienie i podkręcenie włosków. Polecany jest on zwłaszcza kobietom o prostych, niesfornych i krótkich rzęsach, odpornych na działanie zalotki i maskary.

Lifting rzęs LVL to metoda opracowana przez brytyjską firmę specjalizującą się w zabiegach kosmetycznych na rzęsy. Pod skrótem LVL kryją się trzy efekty, których można oczekiwać po liftingu rzęs:

  • Lenght – wydłużenie;
  • Volume – zagęszczenie;
  • Lift – uniesienie.

Zabieg liftingu rzęs został stworzony z myślą o osobach, które chcą podkreślić oprawę oczu w sposób subtelny i naturalny. Pozwala on na optyczne wydłużenie i zagęszczenie naturalnych rzęs bez konieczności przedłużania ich przy pomocy sztucznych włosków czy kępek.

Lifting rzęs – na czym polega?

Lifting rzęs LVL to zabieg, który wykonuje się w gabinetach kosmetycznych. Polega on na trwałym nadaniu rzęsom nowego kształtu, przy pomocy preparatów nanoszonych na włoski oraz przy użyciu specjalnej formy do modelowania rzęs.

Zobacz też: Lifting twarzy

Na czym polega przedłużanie rzęs? Jak powinien wyglądać zabieg? Odpowiedź na filmie:

Zobacz film: Na czym polega przedłużanie rzęs? Źródło: Dzień Dobry TVN

Jakie efekty daje lifting rzęs – opinie

Zabieg liftingu rzęs zbiera raczej pozytywne recenzje klientek salonów kosmetycznych – na swoim kanale na YouTube poleca go między innymi Lisa Eldridge, czy jedna z najpopularniejszych kosmetycznych vlogerek na świecie. LVL sprawia, że rzęsy są zdyscyplinowane, uniesione, podkręcone przy nasadzie, wyglądają na dłuższe i gęstsze. Sprawdza się on więc u kobiet, których rzęsy są proste, nieregularne, skierowane do dołu. Stopień podkreślenia i ostateczny kształt rzęs może zostać dostosowany do indywidualnych oczekiwań i predyspozycji. Dzięki temu lifting można wykonać zarówno na krótkich, jak i na długich rzęsach.

Mimo wielu pozytywnych opinii subtelny efekt liftingu może nie być wystarczający dla osób, które oczekują spektakularnego podkreślenia oprawy oczu, porównywalnego np. do przedłużania rzęs sztucznymi włoskami. W większości przypadków, rzęsy podane liftingowi będą wymagały codziennego używania maskary, dla uzyskania najlepszego rezultatu. Pod tym względem jest to więc metoda mniej wygodna od przedłużania 1:1, po którym na kilka tygodni można zapomnieć o konieczności wykonywania makijażu oczu.

Zobacz też:  Nici liftingujące - zabieg kosmetyczny

Lifting rzęs – krok po kroku

  1. Kosmetyczka nakłada na rzęsy preparat, umożliwiający zmianę umiejscowienia związków cysteinowych we włosach (czyli związków, które odpowiadają za to, jaki kształt posiadają rzęsy).
  2. Na górną powiekę, przy linii rzęs nakładana jest sylikonowa forma w kształcie wałka, pokryta delikatnym klejem (do wyboru są 3 wielkości formy w rozmiarach S, M i L – im większy wałek, tym subtelniejszy efekt).
  3. Rzęsy zostają uniesione i przyklejone do powierzchni formy.
  4. Kosmetyczka nanosi na rzęsy preparat mający utrwalić kształt uzyskany na formie.
  5. Na rzęsy nakładane jest serum nawilżające.
  6. Kosmetyczka usuwa sylikonową formę z powieki.
  7. Dla pogłębienia efektu, na koniec zabiegu można wykonać przyciemniającą hennę do rzęs.

Jak długo utrzymuje się efekt liftingu rzęs?

Efekt liftingu powinien utrzymywać się tak długo, jak długo naturalnie żyją rzęsy. Kiedy rzęsa, która została poddana zabiegowi, wypada, na jej miejsce wyrasta nowa – już zgodnie z naturalnym ułożeniem i uniesieniem włosków. W momencie, gdy większość rzęs wymieni się na nowe, efekt przestaje być widoczny – zazwyczaj dzieje się tak po 4-6 tygodniach od wykonania zabiegu. Aby utrzymać pełen efekt liftingu, najlepiej byłoby wykonywać taki zabieg raz na 3 tygodnie.

Czy lifting rzęs jest bezpieczny?

LVL to bezbolesny i nieinwazyjny zabieg. Preparaty, które kosmetyczka nakłada na rzęsy, nie wywołują podrażnień, niemniej jednak osoby o wyjątkowo wrażliwych oczach oraz osoby noszące soczewki kontaktowe, powinny zachować wyjątkową ostrożność, decydując się na zabieg (najlepiej, jeżeli skonsultują się w tej sprawie z okulistą).

Jak dbać o rzęsy po zabiegu?

Zabieg LVL jest delikatny i nieobciążający dla rzęs. Po jego przeprowadzeniu nie powinnaś zauważyć wzmożonego wypadania ani łamania się rzęs. Włoski powinny pozostać naturalnie elastyczne i miękkie w dotyku. Makijaż oczu możesz wykonywać tak, jak zazwyczaj. Nie musisz rezygnować z używania kredki do oczu czy tuszu do rzęs. Jeżeli chcesz, możesz jednak zastąpić tradycyjną maskarę półpermanentną odżywką NouveauScara, rekomendowaną przez Nouveau Lashes. Według producenta umożliwia ona pogłębienie efektu liftingu i przedłużenie jego efektów. Bez obaw możesz przeprowadzać także demakijaż – nawet intensywne pocieranie nie powinno mieć negatywnego wpływu na rzęsy.

Jakie są metody przedłużania rzęs? Zobaczcie na filmie:

Zobacz film: Metody przedłużania rzęs. Źródło: Stylowy Magazyn

Lifting rzęs – cena

W zależności od miasta, cena liftingu LVL może wahać się pomiędzy 75 a 150 złotymi. Kwota ta może wzrosnąć, jeżeli zabieg zostanie poszerzony o hennę.

Podsumowując, lifting rzęs LVL to nieinwazyjny i bezpieczny sposób na to, by subtelnie podkreślić oprawę oczu. Pozwala on na kilka tygodni zapomnieć o konieczności używania zalotki.

Data aktualizacji: 12.10.2022,
Opublikowano: 12.10.2022 r.

Komentarze (3)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany

Jaga79 21.08.2018r.

WOW muszę wypróbować cos takiego. Teraz próbuję podkręcać swoje zalotką, ale efekt nie jest taki, jaki bym chciała. Może to jest jakieś rozwiązanie

Marca 17.08.2018r.

pierwsze słyszę o takim zabiegu! jak to wygląda? działa? czy osłabia rzęsy? mi się wydaje, a jestem fanką sztucznych rzes, uważam, że wyglądają pięnie, że taki lifting to ciekawa alteratywa!

MagdaLena 07.11.2017r.

robię lifting rzęs już od dwóch lat, zawsze w tym samym salonie, uwielbiam ten zabieg, właśnie za efekt podkręcenia i podkreślenia, ale bez sztucznych doczepianych rzęs, to było dla mnie istotne, bo jakoś do doczepianych nie mogę się przekonać ;)

Zobacz wszystkie 3 komentarzy
Sól nie jest taka zła! Jak działają kosmetyki na jej bazie? 

Sól doskonale poprawia smak potraw. Mimo że w kuchni lepiej z nią nie przesadzać, to w łazience można ją stosować do woli. Jak działają kosmetyki na bazie soli i jak je stosować?

Czytaj więcej
Ocet jabłkowy – na odchudzanie i piękne włosy. Przepis, właściwości, efekty 

Ocet jabłkowy – przepis na ten specyfik znany był w medycynie ludowej już od wieków. Wykorzystywano go do nie tylko do leczenia rozmaitych przypadłości, ale także do pielęgnacji ciała i włosów.

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
Peeling kawitacyjny – na czym polega, jakie daje rezultaty i kiedy można go stosować

Peeling kawitacyjny to sposób na dogłębne oczyszczenie skóry twarzy. Jest przy tym delikatny i nie podrażnia skóry. Do zalet peelingu kawitacyjnego należą usunięcie ze skóry zrogowaciałego naskórka i zanieczyszczeń, stymulacja odnowy komórek oraz poprawa nawodnienia skóry.  

Czytaj więcej
Piaskowanie i skaling zębów – zastosowanie, przebieg, otrzymane efekty

Piaskowanie i skaling zębów to zabiegi stomatologiczne, których głównym zadaniem jest usunięcie kamienia nazębnego osadzającego się w okolicach szyjek zębowych. Piaskowanie jest uzupełnieniem skalingu. Zastosowanie tych metod pozwala na zabezpieczenie jamy ustnej przed rozwojem bakterii.

Czytaj więcej
Naturalny krem do twarzy – przykładowe przepisy i zasady tworzenia kremów DIY

Naturalny krem do twarzy, jak sama nazwa wskazuje, oparty jest wyłącznie na naturalnych składnikach. W największym uproszczeniu to połączenie tłuszczu, wody i dodatkowych półproduktów. Odpowiedni ich dobór pozwala uzyskać kremy odpowiednie dla konkretnych typów cery.

Czytaj więcej
Skóra dojrzała – jak ją pielęgnować i jakich kosmetyków używać

Określenie „cera dojrzała” dotyczy skóry z zauważalnymi objawami utraty kolagenu, elastyny i wody. Pojawia się na niej coraz więcej głębokich zmarszczek, nie tylko wokół oczu i ust, ale także na policzkach i czole. Sprawdź, co możesz zrobić, aby poprawić wygląd cery po 40. roku życia.

Czytaj więcej
Popularne sposoby na wrastające włoski. Jakich kosmetyków warto używać?

Wrastające włoski to problem, z którym mają do czynienia przedstawiciele obu płci. Na rynku kosmetycznym i farmaceutycznym dostępnych jest wiele środków przeznaczonych do walki z wrastającymi włoskami.

Czytaj więcej
SPA NA Zdrowie: jak dbać o stopy w domowych warunkach?

Zamknięte gabinety kosmetyczne to wcale nie wyrok dla naszych stóp. Chcesz się cieszyć pięknymi, gładkimi piętami i ładnie przyciętymi paznokciami? Nasz ekspert - kosmetolog Kinga Wagner - zdradziła, jak w domowym zaciszu zadbać o tę część ciała.

Czytaj więcej
Domowy peeling do twarzy. Przepisy dla cery wrażliwej i naczynkowej

Domowy peeling do twarzy można szybko i prosto wykonać z produktów, które posiada się w domu – na przykład cukru lub kawy. Pomaga on w złuszczeniu zbędnego naskórka oraz oczyszczeniu i odżywieniu cery, dlatego warto go regularnie wykonywać.

Czytaj więcej