Mikrodermabrazja korundowa - jak wygląda zabieg?

Fot: GettyImages-CoffeeAndMilk

Mikrodermabrazja korundowa to jeden z popularniejszych zabiegów kosmetycznych. Jego celem jest złuszczenie starego naskórka i "wpuszczenie" do skóry kryształków korundu. Zabieg jest bezinwazyjny, a do jego wykonania używa się specjalnego aparatu. Kiedy warto wykonać taki zabieg i komu jest szczególnie wskazany?

Do wykonania mikrodermabrazji korundowej potrzebne jest specjalne urządzenie, które złuszczy stary naskórek i jednocześnie - pod ciśnienie- wtłoczy do skóry kryształki korundu. Czym jest korund? To nic innego jak tlenek glinu. Związek ten doskonale złuszcza naskórek, przyspiesza regeneracje skóry, a także nadaje skórze gładkości. Tym samym nie bez powodu można go znaleźć w składzie kosmetyków do peelingu ciała.

Mikrodermabrazja korundowa - jak wygląda zabieg?

Celem zabiegu jest przede wszystkim złuszczenie naskórka i wprowadzenie pod skórę korundu. Do wykonania mikrodermabrazji korundowej potrzebne jest specjalne urządzenie. aparat wyposażony jest w specjalną głowicę, która wytwarza mikrocząsteczki korundu. Pod ciśnieniem wtłacza je do skóry (także do jej głębokich warstwa) i dodatkowo usuwa stary naskórek.

Zabieg można wykonywać nie tylko na twarzy, ale praktycznie na całym ciele. Czas potrzebny na wykonanie mikrodermabrazji korundowej będzie zależał od tego, na których partiach ciała chcemy go wykonać. W przypadku twarzy potrzeba ok. 25-30 minut. Jeśli dołożymy do tego dekolt czas wydłuży się do 45 minut. Na wykonanie mikrodermabrazji korundowej całego ciała kosmetyczka może potrzebować ok. 80 minut.

Warto dodać, że zabieg bezinwazyjny i bezbolesny. Delikatny dyskomfort może pojawić się, gdy kosmetyczka poruszała głowicą w okolicach oczu, gdzie skóra jest najdelikatniejsza.

Jak zbudowana jest skóra? Dowiesz się tego z filmu:

Zobacz film: Budowa i funkcje skóry Źródło: 36,6

Mikrodermabrazja korundowa - jak się przygotować?

Zabieg nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań. Jedyne co jest konieczne to oczyszczenie twarzy z makijażu. Nie trzeba tego jednak robić samemu przed przyjściem do salonu kosmetycznego. Skórę powinna oczyścić kosmetyczka przed zabiegiem.

Mikrodermabrazja korundowa - kiedy warto ją wykonać?

Mikrodermabrazja korundowa polecana jest przede wszystkim tym osobom, które borykają się z:

  • rozszerzonymi porami;
  • suchą i matową skórą;
  • zrogowaciałą skóra;
  • nadmiernie tłusta skóra;
  • rozstępami;
  • przebarwieniami na skórze;
  • zmęczoną, zniszczoną i szarą skóra.

Po zabiegu zwiększa się produkcja kolagenu oraz elastyny. Już po zabiegu widać, że skóra jest napięta. Zabieg doskonale reguluje wydzielanie sebum, a także widocznie redukuje zmiany trądzikowe oraz zmarszczki oraz cellulit. Mikrodermabrazja korundowa wyrównuje koloryt skóry, dlatego też polecana jest osobom, które lubią się opalać.

Mikrodermabrazja korundowa - przeciwwskazania do zabiegu

Mimo że mikrodermabrazja korundowa jest całkowicie bezpieczna, to są sytuacje, kiedy wykonanie zabiegu nie jest możliwe. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są:

  • opryszczka, mięczak zakaźny;
  • liszaj zakaźny, figówka gronkowcowa;
  • zakażenia grzybicze;
  • trądzik krostkowy, ropowiczy;
  • nadżerki, uszkodzenia ciągłości skóry;
  • nowotwory skóry.
  • zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy (do 2 miesięcy)

Mikrodermabrazja korundowa - jak dbać o skórę po zabiegu?

Choć zaraz po zabiegu można wrócić do swoich codziennych obowiązków, to należy pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze przez ok. 7 dni po zabiegu należy unikać wystawiania skóry na mróz czy ostre słońce. W dniu, w którym wykonany był zabieg trzeba zrezygnować z ćwiczeń na siłowni, basenu czy sauny. Skórę po zabiegu dobrze jest smarować przez kilka dni kremem z filtrem najlepiej 50.

Mikrodermabrazja korundowa - czy można wykonać ją w domu?

Zabieg można wykonać samemu w domu i nie potrzeba do tego żadnego specjalnego urządzenie. Korund do domowego peelingu można dostać w drogerii. Aby przygotować domową mikrodermabrazję należy połączyć go z kwasem hialuronowym, żelem do mycia twarz, balsamem do ciała czy olejem kokosowy. Zabieg zaleca się wykonywać nie częściej niż 1-2 razy w tygodniu

Data aktualizacji: 20.02.2020,
Opublikowano: 20.02.2020 r.

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Sól nie jest taka zła! Jak działają kosmetyki na jej bazie? 

Sól doskonale poprawia smak potraw. Mimo że w kuchni lepiej z nią nie przesadzać, to w łazience można ją stosować do woli. Jak działają kosmetyki na bazie soli i jak je stosować?

Czytaj więcej
Ocet jabłkowy – na odchudzanie i piękne włosy. Przepis, właściwości, efekty 

Ocet jabłkowy – przepis na ten specyfik znany był w medycynie ludowej już od wieków. Wykorzystywano go do nie tylko do leczenia rozmaitych przypadłości, ale także do pielęgnacji ciała i włosów.

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
Peeling kawitacyjny – na czym polega, jakie daje rezultaty i kiedy można go stosować

Peeling kawitacyjny to sposób na dogłębne oczyszczenie skóry twarzy. Jest przy tym delikatny i nie podrażnia skóry. Do zalet peelingu kawitacyjnego należą usunięcie ze skóry zrogowaciałego naskórka i zanieczyszczeń, stymulacja odnowy komórek oraz poprawa nawodnienia skóry.  

Czytaj więcej
Na czy polega lifting rzęs? Opinie, efekty, bezpieczeństwo

Lifting rzęs to zabieg, który pozwala na semipermanentne podniesienie i podkręcenie włosków. Polecany jest on zwłaszcza kobietom o prostych, niesfornych i krótkich rzęsach, odpornych na działanie zalotki i maskary.

Czytaj więcej
Piaskowanie i skaling zębów – zastosowanie, przebieg, otrzymane efekty

Piaskowanie i skaling zębów to zabiegi stomatologiczne, których głównym zadaniem jest usunięcie kamienia nazębnego osadzającego się w okolicach szyjek zębowych. Piaskowanie jest uzupełnieniem skalingu. Zastosowanie tych metod pozwala na zabezpieczenie jamy ustnej przed rozwojem bakterii.

Czytaj więcej
Naturalny krem do twarzy – przykładowe przepisy i zasady tworzenia kremów DIY

Naturalny krem do twarzy, jak sama nazwa wskazuje, oparty jest wyłącznie na naturalnych składnikach. W największym uproszczeniu to połączenie tłuszczu, wody i dodatkowych półproduktów. Odpowiedni ich dobór pozwala uzyskać kremy odpowiednie dla konkretnych typów cery.

Czytaj więcej
Skóra dojrzała – jak ją pielęgnować i jakich kosmetyków używać

Określenie „cera dojrzała” dotyczy skóry z zauważalnymi objawami utraty kolagenu, elastyny i wody. Pojawia się na niej coraz więcej głębokich zmarszczek, nie tylko wokół oczu i ust, ale także na policzkach i czole. Sprawdź, co możesz zrobić, aby poprawić wygląd cery po 40. roku życia.

Czytaj więcej
Popularne sposoby na wrastające włoski. Jakich kosmetyków warto używać?

Wrastające włoski to problem, z którym mają do czynienia przedstawiciele obu płci. Na rynku kosmetycznym i farmaceutycznym dostępnych jest wiele środków przeznaczonych do walki z wrastającymi włoskami.

Czytaj więcej
SPA NA Zdrowie: jak dbać o stopy w domowych warunkach?

Zamknięte gabinety kosmetyczne to wcale nie wyrok dla naszych stóp. Chcesz się cieszyć pięknymi, gładkimi piętami i ładnie przyciętymi paznokciami? Nasz ekspert - kosmetolog Kinga Wagner - zdradziła, jak w domowym zaciszu zadbać o tę część ciała.

Czytaj więcej