Manicure tytanowy – czym jest, jakie są jego zalety i jak wykonać go krok po kroku

Fot.: looking2thesky / stock.adobe.com

Manicure tytanowy to sposób na pięknie wyglądające paznokcie, który wkracza do polskich salonów kosmetycznych. Charakteryzuje go wysoka trwałość, a także właściwości pielęgnacyjne, poprawiające stan zdrowia paznokci.

Manicure tytanowy został wymyślony w Stanach Zjednoczonych i od wielu lat cieszy się tam dużą popularnością. W Polsce dopiero zyskuje popularność. Jest trwały – efekty utrzymują się kilka tygodni, a mimo to nie musi być utwardzany przy pomocy lampy emitującej promienie ultrafioletowe. Manicure hybrydowy może być alternatywą dla innych rodzajów manicure’u, np. hybrydowego, żelowego, czy akrylowego.

Manicure tytanowy – czym różni się od innych rodzajów manicure’u

Istnieją różne rodzaje manicure’u. Można podzielić je ze względu na trwałość i wyróżnić dwa rodzaje:

  • Klasyczny manicure – wykonywany przy pomocy lakierów do paznokci, który utrzymuje się na paznokciach do kilku dni i można usunąć go zwykłym zmywaczem do paznokci.
  • Manicure długotrwały – utrzymuje się na paznokciach nawet kilka tygodni, a do jego usunięcia niezbędne są zwykle specjalne urządzenia lub silne płyny z acetonem.

Ze względu na dużą wygodę, jaką zapewnia manicure trwały, cieszy się on dużą popularnością. Najczęściej wykonywane rodzaje manicure’u to:

  • Manicure hybrydowy – polega na nałożeniu na oczyszczoną i wyprofilowaną płytkę paznokcia specjalnego preparatu, który utwardza się przy pomocy lampy emitującej promienie UV. Manicure hybrydowy stanowi swego rodzaju pancerz dla paznokcia, który może być chroniony przed łamaniem się czy rozdwajaniem. Jest trwały i może utrzymywać się do miesiąca. Preparaty do wykonania tego rodzaju manicure’u nie posiadają jednak żadnych składników odżywczych. Ponadto u osób posiadających tłuste lub cienkie płytki może okazać się mało trwały.
  • Manicure żelowy – aby wykonać tego typu manicure, należy nałożyć specjalny, żelowy preparat bezpośrednio na płytkę paznokcia lub na wcześniej nałożony tips. Utwardza się go również przy pomocy lampy UV. Zaletą manicure’u żelowego jest możliwość kreowania kształtu paznokcia i przedłużania go. Wadą – konieczność usuwania go przy pomocy pilnika lub frezarki, a także koszt wyższy, niż w przypadku manicure’u hybrydowego.
  • Manicure akrylowy – wykonuje się go podobnie do manicure’u żelowego, jednak przy pomocy innych preparatów – proszku akrylowego zmieszanego z liquidem. Manicure akrylowy jest trwały i wygląda naturalnie, jednak może wywoływać reakcje alergiczne, a sama substancja podczas nakładania wydziela nieprzyjemny zapach.

Na tle wymienionych wyżej rodzajów manicure’u wyróżnia się manicure tytanowy. Stanowi on połączenie trwałości manicure hybrydowego czy akrylowego z zaletami manicure’u pielęgnacyjnego. Preparaty użyte do jego wykonania zawierają składniki odżywcze, które poprawiają stan zdrowia paznokci. Są nimi np. witaminy A, D, E oraz wapń. W skład preparatów do manicure’u tytanowego wchodzi też dwutlenek tytanu oraz polimer akrylowy, które zapewniają trwałość, a także nadtlenek benzoilu, czyli substancja dezynfekująca.

Lakier tytanowy utrzymuje się na paznokciach nawet kilka tygodni, jednak do jego utwardzenia nie wykorzystuje się lampy UV.

Paznokcie tytanowe krok po kroku

Manicure tytanowy wykonuje się inaczej niż jakikolwiek inny manicure. Oto instrukcja krok po kroku:

  1. Paznokcie muszą być dokładnie oczyszczone – na ich powierzchni nie powinny znajdować się resztki lakierów czy odżywek.
  2. Paznokciom należy nadać odpowiedni kształt i usunąć wystające skórki.
  3. Płytka paznokci musi zostać zmatowiona i odtłuszczona.
  4. Na odpowiednio przygotowaną płytkę paznokcia nakłada się bazę w postaci cienkiej warstwy żelu.
  5. Bezpośrednio po nałożeniu żelu palec zanurza się w kolorowym proszku, który przykleja się do pomalowanej wcześniej płytki paznokcia.
  6. Nadmiar pyłku należy strzepnąć. Proszek bez problemu daje się usunąć ze skóry.
  7. Zwykle należy powtórzyć czynności z punktu nr 4, 5 i 6 (po wyschnięciu pierwszej warstwy). Na płytkę paznokcia można nałożyć kilka warstw – im więcej, tym manicure jest trwalszy. Warto jednak pamiętać, że zbyt duża ilość warstw może wywoływać nienaturalny efekt.
  8. Po osiągnięciu zamierzonego efektu, na wierzch paznokcia nanosi się lakier utwardzający, który wysusza puder i nadaje trwałość manicure’owi.
  9. Paznokcie i obszar palca wokół nich smaruje się oliwką pielęgnacyjną.
  10. Po 2-3 tygodniach (w zależności o tempa wzrostu paznokcia) można uzupełnić odrost.

Manicure tytanowy – jak usunąć lakier tytanowy z paznokci

Manicure tytanowy najlepiej usuwać u kosmetyczki – samodzielne pozbywanie się warstw lakieru może wywołać podrażnienia i zniszczyć płytkę paznokcia (zwłaszcza przy braku doświadczenia).

Kosmetyczki wykorzystują zwykle frezarki, służące do mechanicznego spiłowania powierzchni paznokcia. Można w tym celu wykorzystać także pilnik, jednak ta metoda zabiera zwykle zdecydowanie więcej czasu. Koniecznie należy uważać, aby nie naruszyć powierzchni paznokcia.

Inną metodą jest pozbycie się preparatów przy pomocy wacików nasączonych acetonem – każdy wacik należy przyłożyć do paznokcia na kilka minut.

Manicure tytanowy – wady i zalety

Manicure tytanowy ma zarówno wiele zalet, jak i wad. Do największych korzyści zalicza się działanie pielęgnacyjne, trwałość i brak konieczności wykorzystywania lampy UV. Poza tym paznokcie wyglądają naturalnie i elegancko. Sam zabieg nie jest czasochłonny – zwykle zabiera około 45 minut.

Warto jednak pamiętać, że na efekt wzmocnienia paznokci należy zwykle poczekać – płytka wzmacnia się po kilku zabiegach. Ponadto koszt zabiegu może być wyższy niż np. koszt manicure’u hybrydowego. Jak przy wszystkich rodzajach trwałego manicure’u istnieje konieczność uzupełniania odrostów lub ściągania istniejących i nakładania nowych warstw preparatu. Paznokcie wydają się sztywniejsze niż naturalne, co dla niektórych osób może być zaletą, a dla innych powodować uczucie dyskomfortu.

Zobacz film: Jak dbać o paznokcie? Źródło: Stylowy Magazyn

Data aktualizacji: 20.12.2017,
Opublikowano: 21.12.2017 r.

Komentarze (1)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany

patisonka 24.01.2018r.

Zawsze uważam takie artykuły za ciekawe, bo z tego co wiem do zakupu produktów i tak trzeba odbyć szkolenie i uzyskać certyfikat ;) Tak jest przynajmniej w przypadku Revi. Według mnie to jest dobre, bo mamy gwarancję dobrze wykonanego manicure. Poza tym zgadzam się, że jest to metoda z wieloma zaletami. Nawet jeśli na efekt wzmocnienia musimy nieco poczekać, to według mnie warto. No i wyższe koszty to kwestia coś za coś ;)

Zobacz wszystkie 1 komentarzy
Sól nie jest taka zła! Jak działają kosmetyki na jej bazie? 

Sól doskonale poprawia smak potraw. Mimo że w kuchni lepiej z nią nie przesadzać, to w łazience można ją stosować do woli. Jak działają kosmetyki na bazie soli i jak je stosować?

Czytaj więcej
Ocet jabłkowy – na odchudzanie i piękne włosy. Przepis, właściwości, efekty 

Ocet jabłkowy – przepis na ten specyfik znany był w medycynie ludowej już od wieków. Wykorzystywano go do nie tylko do leczenia rozmaitych przypadłości, ale także do pielęgnacji ciała i włosów.

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
Peeling kawitacyjny – na czym polega, jakie daje rezultaty i kiedy można go stosować

Peeling kawitacyjny to sposób na dogłębne oczyszczenie skóry twarzy. Jest przy tym delikatny i nie podrażnia skóry. Do zalet peelingu kawitacyjnego należą usunięcie ze skóry zrogowaciałego naskórka i zanieczyszczeń, stymulacja odnowy komórek oraz poprawa nawodnienia skóry.  

Czytaj więcej
Na czy polega lifting rzęs? Opinie, efekty, bezpieczeństwo

Lifting rzęs to zabieg, który pozwala na semipermanentne podniesienie i podkręcenie włosków. Polecany jest on zwłaszcza kobietom o prostych, niesfornych i krótkich rzęsach, odpornych na działanie zalotki i maskary.

Czytaj więcej
Piaskowanie i skaling zębów – zastosowanie, przebieg, otrzymane efekty

Piaskowanie i skaling zębów to zabiegi stomatologiczne, których głównym zadaniem jest usunięcie kamienia nazębnego osadzającego się w okolicach szyjek zębowych. Piaskowanie jest uzupełnieniem skalingu. Zastosowanie tych metod pozwala na zabezpieczenie jamy ustnej przed rozwojem bakterii.

Czytaj więcej
Naturalny krem do twarzy – przykładowe przepisy i zasady tworzenia kremów DIY

Naturalny krem do twarzy, jak sama nazwa wskazuje, oparty jest wyłącznie na naturalnych składnikach. W największym uproszczeniu to połączenie tłuszczu, wody i dodatkowych półproduktów. Odpowiedni ich dobór pozwala uzyskać kremy odpowiednie dla konkretnych typów cery.

Czytaj więcej
Skóra dojrzała – jak ją pielęgnować i jakich kosmetyków używać

Określenie „cera dojrzała” dotyczy skóry z zauważalnymi objawami utraty kolagenu, elastyny i wody. Pojawia się na niej coraz więcej głębokich zmarszczek, nie tylko wokół oczu i ust, ale także na policzkach i czole. Sprawdź, co możesz zrobić, aby poprawić wygląd cery po 40. roku życia.

Czytaj więcej
Popularne sposoby na wrastające włoski. Jakich kosmetyków warto używać?

Wrastające włoski to problem, z którym mają do czynienia przedstawiciele obu płci. Na rynku kosmetycznym i farmaceutycznym dostępnych jest wiele środków przeznaczonych do walki z wrastającymi włoskami.

Czytaj więcej
SPA NA Zdrowie: jak dbać o stopy w domowych warunkach?

Zamknięte gabinety kosmetyczne to wcale nie wyrok dla naszych stóp. Chcesz się cieszyć pięknymi, gładkimi piętami i ładnie przyciętymi paznokciami? Nasz ekspert - kosmetolog Kinga Wagner - zdradziła, jak w domowym zaciszu zadbać o tę część ciała.

Czytaj więcej