Kerabione - suplement na włosy i paznokcie, ulotka, dawkowanie, skutki uboczne

Fot.: Piotr Marcinski / stock.adobe.com

Kerabione jest suplementem diety, który ma za zadanie utrzymać włosy, paznokcie i skórę w prawidłowej kondycji. Pomaga również w  utrzymaniu prawidłowej pigmentacji włosów. Preparat zawiera biotynę, selen, cynk, miedź, ryboflawinę (witaminę B2) oraz witaminę A.

Kerabione – działanie suplementu

Zawarte w Kerabione biotyna, cynk i selen pomagają zachować zdrowe włosy i paznokcie. Z kolei miedź pomaga w utrzymaniu prawidłowej pigmentacji włosów, a witamina A, biotyna, bicyna, ryboflawina (witamina B2), cynk przekładają się na zdrowy wygląd skóry.

Producent preparatu zapewnia na swojej stronie internetowej, że preparat Kerabione zawiera tylko te witaminy na włosy, skórę i paznokcie, których działanie zostało potwierdzone przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA). 

Kerabione – skład suplementu

1 kapsułka suplementu diety, jakim jest Kerabione, zawiera: 100 mg L-cysteiny, 100 mg L-lizyny, 100 mg L-metioniny, 40 mg witaminy C, 8 mg niacyny, 6,67 mg wyciągu z kiełków bambusa (w tym 5 mg krzemu), 5 mg witaminy E, 5 mg cynku, 2,5 mg kwasu hialuronowego, 0,7 mg witaminy B2 (ryboflawina), 0,5 mg miedzi, 0,4 mg witaminy A, 27,5 µg selenu, 25 µg biotyny (witamina H).

W preparacie znajdziemy także skrobię kukurydzianą.

Skupmy się przez chwilę na właściwościach poszczególnych składników preparatu. Wyciąg z kiełków bambusa jest źródłem krzemu, który odpowiada za prawidłową strukturę włosów i paznokci. 

Do aminokwasów znajdujących się w Kerabione zaliczamy cysteinę i metioninę, czyli aminokwasy o właściwościach antyoksydacyjnych, które znajdziemy w keratynie, białku budulcowym włosów i paznokci. 

Zawarte w Kerabione witaminy C i E są antyoksydantami, ograniczają szkodliwe działanie wolnych rodników. W preparacie znajdziemy także witaminę A, która uczestniczy w procesie wzrostu i regeneracji nabłonków. 

Witaminy z grupy B wspomagają proces regeneracji uszkodzonej skóry i są niezbędne dla utrzymania jej prawidłowego stanu. 

W preparacie znajdziemy także składniki mineralne (cynk, selen, miedź), które poprawiają stan skóry, włosów i paznokci. Warto przy tym pamiętać, że miedź bierze udział w syntezie melaniny, barwnika występującego w skórze i włosach, który chroni głębsze warstwy skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.

Kerabione – dawkowanie suplementu

Suplement diety Kerabione należy przyjmować podczas posiłku w ilości nie większej niż 2 kapsułki na dobę. Preparat jest przeznaczony dla osób powyżej 12. roku życia.

Cena opakowania, w którym znajdziemy 60 kapsułek wynosi około 33 złotych.

Z filmu dowiecie się, jak dieta może wpływać na wygląd włosów:

Zobacz film: Jak zła dieta przekłada się wygląd włosów? Źródło: Dzień Dobry TVN

Kerabione – wskazania do stosowania suplementu

Suplement diety Kerabione jest zazwyczaj stosowany w celu wzmocnienia i regeneracji włosów, skóry i paznokci. Zażywa się go w celu uzupełnienia diety w składniki niezbędne dla zachowania dobrego wyglądu włosów, skóry i paznokci.

Kerabione – przeciwwskazania do stosowania suplementu

Zawsze przed zastosowaniem suplementu diety należy skonsultować się z lekarzem. Kobiety w ciąży i karmiące piersią nie powinny stosować suplementu diety na własną rękę - nie ma danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania Kerabione w ciąży i przez matki karmiące. 

Przeciwwskazaniem do stosowania Kerabione jest uczulenie na którykolwiek ze składników leku. Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu, dlatego należy poradzić się lekarza przed rozpoczęciem suplementacji.

Ważne! Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Dla zachowania zdrowia ważna jest zróżnicowana dieta oraz zdrowy tryb życia.

Kerabione – interakcje

Nie ma danych na temat interakcji preparatu z innymi lekami.

Kerabione – skutki uboczne

Nie ma danych dotyczących możliwych działań niepożądanych.

Kerabione - inne suplementy diety

Kerabione to nie tylko tabletki zawierające witaminy, aminokwasy i składniki mineralne mające poprawić wygląd włosów, skóry i paznokci. Pod tą nazwą znajdziemy także szampony, serum do rzęs, serum do włosów, a także preparat Kerabione Mama przeznaczony dla kobiet w ciąży i wzbogacony o kwas foliowy, żelazo i jod.

Data aktualizacji: 30.07.2019,
Opublikowano: 29.07.2019 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Czy można przedawkować paracetamol? Jakie są objawy i skutki zatrucia paracetamolem?

Paracetamol jest łatwo dostępnym lekiem wydawanym bez recepty. Ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Znajduje się w wielu powszechnie stosowanych preparatach złożonych, dostępny jest też w formie samodzielnej, dlatego bardzo łatwo go przedawkować.

Czytaj więcej
Farmaceuta: Trzymanie leków w plastikowych opakowaniach to nie najlepszy pomysł

Związki wydzielane przez plastik mogą być niebezpieczne nie tylko w opakowaniach żywności, ale także opakowaniach lekarstw - alarmuje Grzegorz Carowicz, farmaceuta. Specjalista radzi, jak przechowywać leki, by uniknąć ryzyka przedostania się do nich toksycznych substancji. 

Czytaj więcej
Jaka witamina C dla dzieci jest najlepsza?

Organizm dziecka potrzebuje witaminy C, aby prawidłowo się rozwijać i funkcjonować, a także mieć siłę bronić się przed infekcjami. Dlatego warto wiedzieć, w jakich pokarmach i jakiej formie witamina ta jest dostarczana do organizmu oraz kiedy warto ją suplementować.

Czytaj więcej
Antybiotyki dozwolone przy karmieniu piersią. Które są bezpieczne?

Antybiotyki bezpieczne przy karmieniu piersią to przede wszystkim penicyliny. Odpowiednie lekarstwo dobiera lekarz tak, by było ono bezpieczne dla matki i dziecka, a jednocześnie miało właściwe spektrum działania i było skuteczne.

Czytaj więcej
Izotretynoina – wskazania i skutki uboczne stosowania

Izotretynoina to preparat wprowadzony do lecznictwa w pierwszej połowie lat siedemdziesiątych. Jest skuteczna w leczeniu niektórych ciężkich i średniociężkich form trądziku, ale nie jest też lekiem obojętnym dla zdrowia. Szczególnie niebezpieczna może być w okresie ciąży.

Czytaj więcej
Czy Ketonal jest dostępny bez recepty?

Ketonal to środek przeciwbólowy, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Bardzo dobrze radzi sobie z dolegliwościami bólowymi o łagodnym i umiarkowanym nasileniu. Można po niego sięgać, gdy pojawia się ból zęba, głowy lub mięśni. Ketonal jest dostępny także w wersji bez recepty. Zobacz, jak go stosować.

Czytaj więcej
Psychobiotyki – jak działają i kiedy się je stosuje?

Psychobiotyki to bakterie probiotyczne, które wykorzystuje się w terapii chorób psychicznych. Przypisuje się im korzystny wpływ na oś mózgowo-jelitową, a dzięki temu na zdrowie psychiczne. Część badań sugeruje, że będzie można wykorzystywać je również w leczeniu chorób neurodegeneracyjnych.

Czytaj więcej
Metamizol – czym jest i jak działa?

Metamizol jest pochodną pirazolonu. Substancja występuje w postaci krystalicznie białego proszku; działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Po podaniu szybko się wchłania do przewodu pokarmowego i jest metabolizowana w wątrobie. Jednym z przeciwwskazań do jej przyjmowania jest ciąża.

Czytaj więcej
Antybiotyki i witamina C – czy dochodzi do interakcji? Jak bezpiecznie łączyć antybiotyk z suplementem?

Witamina C może obniżać stężenie antybiotyków z grupy aminoglikozydów. Nie jest przeciwwskazana przy stosowaniu innych antybiotyków, jednak należy stosować odpowiednie zasady przyjmowania. Witamina C może wchodzić w interakcje z wieloma związkami.

Czytaj więcej
Grejpfruty wchodzą w interakcje z lekami na nadciśnienie, cholesterol, cukrzycę... Dlaczego? Czym to grozi?

Leki na cholesterol, nadciśnienie czy na cukrzycę to jedne z najczęściej przepisywanych farmaceutyków. U pacjentów leczonych przewlekle odradza się spożywanie grejpfrutów. Dlaczego? Czy wszystkie leki wchodzą w interakcje z grejpfrutami?

Czytaj więcej