Jak używać maski do włosów? Przedstawiamy 5 najczęstszych błędów na tym etapie pielęgnacji

Getty Images

Chociaż mycie włosów nie jest wybitnie trudnym zadaniem, okazuje się, że i podczas tej czynności można wykonać kilka błędów – szczególnie gdy chodzi o używanie maski. Jesteś pewna, że prawidłowo ją aplikujesz? Jeśli właśnie obudziłyśmy w tobie pewne wątpliwości, koniecznie rzuć okiem na naszą małą ściągę i wprowadź zmiany w swojej codziennej pielęgnacji czupryny. Unikając lub naprawiając pewne ruchy, możesz mieć pewność, że włos ci z głowy nie spadnie!

1. W ogóle omijasz szerokim łukiem sięganie po ten preparat

Używasz szamponu oraz odżywki i wydaje ci się, że to wystarczy? Cóż, być może właśnie burzymy twój urodowy światopogląd, lecz taki duet ma zdecydowanie za małą siłę w walce o piękną i bujną czuprynę. Niezbędna podczas tej bitwy jest bowiem również maska. Dlaczego to niezbędny krok w pielęgnacji? Szampon ma za zadanie oczyścić skórę głowy, odżywka odżywić włosy. Maska z kolei odpowiednio je nawilżyć i odbudować. Różnica między drugim a trzecim preparatem polega jednak na tym, że odżywka działa jedynie powierzchownie i zawiera mniej składników, które przenikają w głąb włosa, podczas gdy maska posiada bogatszy skład i wnika w strukturę kosmyków.

2. Stosujesz maskę nieregularnie i zbyt rzadko lub zbyt często

Czy można zatem stosować maskę przy każdym myciu? Niekoniecznie. Tego typu preparaty powinno używać się maksymalnie dwa razy w tygodniu. Pamiętaj również, że pierwsze efekty zobaczysz na pewno po kilku razach, a więc porzucanie tego kroku po tygodniu czy dwóch będzie kiepskim pomysłem.

3. Nie przygotowujesz odpowiednio włosów do zaaplikowania kosmetyku

Spłukujesz włosy wodą, nakładasz szampon, spłukujesz, nakładasz odżywkę, spłukujesz i aplikujesz maskę? Błąd. Aby ten kosmetyk mógł prawidłowo zadziałać, powinnaś przed użyciem maski, odsączyć kosmyki i dopiero później wypróbować ten produkt.

4. Trzymasz produkt na włosach za krótko lub z długo

Minimum 3 minuty, maksimum 15. To właśnie w tych widełkach powinniśmy się zmieścić, trzymając na włosach maskę. Jeśli będzie ona za krótko na kosmykach, nie przyniesie efektu. Jeśli za długo, obciąży włosy.

5. Używasz maski nieodpowiedniej do twojego rodzaju włosów

Wybór maski dopasowanej do potrzeb twoich włosów jest tak samo ważny, jak dopasowanie szamponu czy odżywki. Jeśli zainwestujesz w nieodpowiedni kosmetyk, z pewnością się rozczarujesz. Przed zakupem przemyśl więc, jaki efekt chcesz uzyskać i czego najbardziej potrzebują twoje kosmyki.

Zobacz film: jak dbać o włosy zimą?

Źródło: Dzień Dobry TVN

Opublikowano: 13.01.2020 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Jaki kolagen jest najlepszy na skórę i włosy? 

Kolagen, często określany „białkiem młodości”, uznawany jest za kluczowy składnik wspierający zachowanie zdrowej, promiennej skóry oraz lśniących włosów. Mimo że producenci suplementów diety prześcigają się w tworzeniu kolejnych preparatów, wybór najlepszego kolagenu wcale nie jest łatwy. Zatem jak wybrać najlepszy kolagen na skórę? Czy opinie użytkowników powinny być czynnikiem wpływającym na zakup? Czy kolagen pomaga w zachowaniu młodego wyglądu? 

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
Kolagen rybi – właściwości zdrowotne. Jaki wpływ kolagen rybi ma na stawy, skórę czy włosy

Kolagen rybi stosowany jest nie tylko jako substancja spowalniająca starzenie się skóry czy włosów. Hydrolizat kolagenu z ryb morski może łagodzić bóle i przyspieszać regenerację stawów.

Czytaj więcej
Łysienie plackowate u dzieci – objawy, przyczyny, sposoby leczenia

Łysienie plackowate uważa się za najczęstszą przyczynę utraty włosów u dzieci. Ta przewlekła choroba zapalna ma niejasną patogenezę, choć często wymienia się wpływ czynników autoimmunologicznych. Niewiele jest fachowych publikacji na jej temat, zwłaszcza tych dotyczących leczenia.

Czytaj więcej
Kosmetyki na lato dla każdej kobiety! O nich pamiętaj!

Mogłoby się wydawać, że w letniej kosmetyczce nie ma konieczności gromadzenia zbyt wielu kosmetyków dla kobiet. Tymczasem i w praktyce okazuje się, że każda z nas, także i o tej porze roku powinna o siebie dbać i stosować produkty do pielęgnacji ciała. Upały i słońce nie działają bowiem korzystnie na naszą cerę, włosy i paznokcie. Co zatem warto umieścić na swojej obowiązkowej liście kosmetyków na lato? Sprawdź koniecznie!

Czytaj więcej
Łupież czy sucha skóra głowy - różnice, objawy, leczenie

Zarówno łupież, jak i sucha skóra głowy powodują łuszczenie się i swędzenie, co sprawia, że może być trudno je od siebie odróżnić. Jednak mimo podobnych objawów są to dwa różne schorzenia, które warto prawidłowo rozpoznać. Wiedza o tym, który z problemów dotyczy twojej skóry głowy, może pomóc w uzyskaniu odpowiedniego leczenia i pozbyciu się spadających białych płatków na dobre.

Czytaj więcej
Puszące się włosy – przyczyny, rozwiązania, pielęgnacja i kosmetyki do puszących się włosów

Chyba każdy, kto ma nieco dłuższe włosy, doświadczył kiedyś w mniejszym lub większym stopniu ich puszenia się. Szczególnie łatwo odczuć to w deszczowe dni, kiedy powietrze jest wilgotne. Sporadyczne puszenie się włosów można szybko okiełznać, jednak są osoby, które zmagają się z tym problemem na co dzień.

Czytaj więcej
Wypadanie włosów – skuteczne konsultacje on-line

Nadmierne wypadanie włosów oraz łysienie stanowią poważny problem zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Włosy wypadają nam codziennie, co jest normalnym zjawiskiem, ponieważ w ich miejsce ciągle wyrastają nowe. Nie każdy wie, że dziennie gubimy około 100 włosów. Jeśli jednak ubytek ten jest znacznie większy, oznacza to, że występuje problem natury zdrowotnej. Czasami proces ten cofa się samoistnie, jeśli jednak postępuje, dochodzi do szpecącego łysienia skóry głowy.

Czytaj więcej
Jak wzmocnić włosy – witaminy, domowe i naturalne sposoby leczenia

Wiele osób marzy o gęstych i mocnych włosach, gdyż zdecydowanie wpływa to na ogólną aparycję. Próżno jest szukać sposobów na natychmiastowe zagęszczenie i pogrubienie włosów, jednak zbilansowana dieta i systematyczna pielęgnacja wzmacniająca znacząco wpływają na ich kondycję.

Czytaj więcej
Jakie właściwości ma olej tamanu? Efekty stosowania na skórę i włosy. 

Olej tamanu najczęściej wykorzystuje się w pielęgnacji skóry problematycznej, w leczeniu zmian trądzikowych, blizn, rozstępów, przebarwień czy opryszczki. Używa się go również do odżywienia skóry głowy i łagodzenia oznak łupieżu. 

Czytaj więcej