Hydrominum - ulotka, zamiennik, efekty, skutki uboczne, dawkowanie, skład i przeciwwskazania do stosowania

Fot. RunPhoto / Getty Images

Hydrominum jest suplementem diety stosowanym w celu redukcji ilości wody w organizmie. Jest polecana osobom zmagającym się z problemem cellulitu wodnego oraz stosującym nieodpowiednią dietę. Również kobiety stosujące antykoncepcję hormonalną mogą przyjmować Hydrominum.

Hydrominum – działanie suplementu diety

Hydrominum jest preparatem łagodzącym wrażenie i uczucie nabrzmienia, obrzęku ciała. Jest stosowany w celu wspomagania odchudzania, ułatwia walkę z cellulitem wodnym, a także eliminuje z organizmu toksyny. Może być stosowany przez osoby, które stosują niezdrową dietę w celu łagodzenia jej skutków. Jest polecany kobietom ze zmianami hormonalnymi oraz przyjmującym pigułki antykoncepcyjne. 

Hydrominum – skład suplementu diety

W preparacie Hydrominum znajdziemy ekstrakt z owocu opuncji figowej, wyciąg z korzenia mniszka lekarskiego, wyciąg z pokrzywy zwyczajnej, wyciąg z zielonej herbaty. W jednej tabletce znajdziemy 100 mg wyciągu z owocu opuncji figowej, 70 mg wyciągu z korzenia mniszka lekarskiego, 150 mg wyciągu z pokrzywy zwyczajnej, 180 mg wyciągu z zielonej herbaty, 80 mg wyciągu z nasion winogron.

Zawarty w Hydrominum ekstrakt z owocu opuncji figowej usprawnia metabolizm komórkowy, zaś wyciąg z korzenia mniszka lekarskiego ma właściwości żółciopędne i moczopędne, a więc wspomaga detoksykację i usuwanie nadmiaru wody z organizmu. Z kolei wyciąg z pokrzywy zwyczajnej jest tradycyjnym środkiem moczopędnym i oczyszczającym organizm, często stosowanym w kuracjach odtruwających. Wyciąg z zielonej herbaty jest składnikiem bogatym w polifenole i inne antyoksydanty, chroni więc komórki organizmu przed działaniem stresu i szkodliwym działaniem wolnych rodników.

W preparacie znajdziemy także wyciąg z nasion winogron, który pomaga w redukcji cellulitu i wspomaga odchudzanie oraz wyciąg z ziela nawłoci, który wspiera prawidłowe funkcje układu moczowego poprzez eliminację wody z organizmu wraz z produktami przemiany materii. 

Zobaczcie, ile wody powinniśmy pić każdego dnia:

Zobacz film: Ile wody powinniśmy pić każdego dnia? Źródło: 36,6

Hydrominum – dawkowanie suplementu diety

W opakowaniu Hydrominum znajdziemy 30 tabletek, co wystarczy na 30 dni kuracji - zalecana jest jedna tabletka dziennie. Hydrominum kupimy w aptekach za około 20 zł za opakowanie. 

Ważne, aby pamiętać, że suplementy diety nie zastąpią dobrej i zbilansowanej diety bogatej w witaminy i składniki mineralne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Hydrominum – wskazania do stosowania suplementu diety

Wskazaniem do stosowania suplementu diety jest nadmiar wody w organizmie. Skąd bierze się jej nadmiar? W pierwszej kolejności może wynikać z... niedoboru wody! Paradoksalnie niedobór wody w organizmie powoduje jej zatrzymywanie. Wynika to z tego, że organizm robi zapas, aby wody nie zabrakło do niezbędnych procesów życiowych. Zwykle dzieje się tak w sytuacji, gdy wypijamy mniej niż litr na dobę. Przypominamy, że dietetycy zalecają picie 2 litrów wody dziennie.

Do zatrzymywania się wody w organizmie prowadzi także nieodpowiednia dieta. Monodieta, nadmiar soli, przekąski - wszystkie niezdrowe produkty wpływają na zatrzymywanie się wody w organizmie i tym samym uczucie obrzmienia. 

Problem nagromadzenia wody w organizmie znany jest także kobietom, które w trakcie i przed miesiączką mają zachwiania hormonalne prowadzące do zatrzymania płynów w organizmie i w konsekwencji do pojawienia się obrzęków i wzrostu wagi.

W sytuacji nagromadzenia wody preparat Hydrominum pomaga odzyskać odpowiedni balans płynów. Suplement diety mogą także przyjmować osoby z cellulitem wodnym - w odróżnieniu od cellulitu tłuszczowego dotyczy często kobiet szczupłych. Zaburzone krążenie krwi i limfy w tkankach skóry sprawia, że zatrzymany w organizmie płyn wypełnia komórki skóry, co przekłada się właśnie na wodny cellulit.

Naturalne składniki suplementu diety Hydrominum pomagają usuwać nie tylko nadmiar wody z organizmu, lecz także zgromadzone zbędne produkty przemiany materii. Dodatkowo wspierają naturalne procesy oczyszczania organizmu.

Hydrominum – przeciwwskazania do stosowania suplementu diety

Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu jest uczulenie na którykolwiek z jego składników. Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny zawsze poradzić się lekarza przed stosowaniem preparatu.

Hydrominum – interakcje

Nie są znane interakcje z innymi lekami. Jeśli jednak pacjent stosuje leki moczopędne przed zastosowaniem Hydrominum powinien skonsultować się z lekarzem.

Hydrominum – skutki uboczne

Nie ma danych dotyczących możliwych działań niepożądanych związanych ze stosowaniem preparatu.

Hydrominum - zamiennik

Podobne działanie wykazuje preparat HydrOff - w jego składzie znajdziemy ekstrakt 4:1 z liścii zielonej herbaty 180 mg, ekstrakt 4:1 z ziela pokrzywy zwyczajnej 150 mg, ekstrakt 4:1 z łodygi opuncji figowej 120 mg, ekstrakt 4:1 z korzenia mniszka lekarskiego 70 mg, ekstrakt z pestek winorośli właściwej standaryzowany na 60% polifenoli 50 mg. Cena preparatu HydrOff jest zbliżona do Hydrominum - oscyluje w okolicach 20 zł za 30 tabletek. 

Data aktualizacji: 06.08.2019,
Opublikowano: 06.08.2019 r.

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Czy można przedawkować paracetamol? Jakie są objawy i skutki zatrucia paracetamolem?

Paracetamol jest łatwo dostępnym lekiem wydawanym bez recepty. Ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Znajduje się w wielu powszechnie stosowanych preparatach złożonych, dostępny jest też w formie samodzielnej, dlatego bardzo łatwo go przedawkować.

Czytaj więcej
Farmaceuta: Trzymanie leków w plastikowych opakowaniach to nie najlepszy pomysł

Związki wydzielane przez plastik mogą być niebezpieczne nie tylko w opakowaniach żywności, ale także opakowaniach lekarstw - alarmuje Grzegorz Carowicz, farmaceuta. Specjalista radzi, jak przechowywać leki, by uniknąć ryzyka przedostania się do nich toksycznych substancji. 

Czytaj więcej
Jaka witamina C dla dzieci jest najlepsza?

Organizm dziecka potrzebuje witaminy C, aby prawidłowo się rozwijać i funkcjonować, a także mieć siłę bronić się przed infekcjami. Dlatego warto wiedzieć, w jakich pokarmach i jakiej formie witamina ta jest dostarczana do organizmu oraz kiedy warto ją suplementować.

Czytaj więcej
Antybiotyki dozwolone przy karmieniu piersią. Które są bezpieczne?

Antybiotyki bezpieczne przy karmieniu piersią to przede wszystkim penicyliny. Odpowiednie lekarstwo dobiera lekarz tak, by było ono bezpieczne dla matki i dziecka, a jednocześnie miało właściwe spektrum działania i było skuteczne.

Czytaj więcej
Izotretynoina – wskazania i skutki uboczne stosowania

Izotretynoina to preparat wprowadzony do lecznictwa w pierwszej połowie lat siedemdziesiątych. Jest skuteczna w leczeniu niektórych ciężkich i średniociężkich form trądziku, ale nie jest też lekiem obojętnym dla zdrowia. Szczególnie niebezpieczna może być w okresie ciąży.

Czytaj więcej
Czy Ketonal jest dostępny bez recepty?

Ketonal to środek przeciwbólowy, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Bardzo dobrze radzi sobie z dolegliwościami bólowymi o łagodnym i umiarkowanym nasileniu. Można po niego sięgać, gdy pojawia się ból zęba, głowy lub mięśni. Ketonal jest dostępny także w wersji bez recepty. Zobacz, jak go stosować.

Czytaj więcej
Psychobiotyki – jak działają i kiedy się je stosuje?

Psychobiotyki to bakterie probiotyczne, które wykorzystuje się w terapii chorób psychicznych. Przypisuje się im korzystny wpływ na oś mózgowo-jelitową, a dzięki temu na zdrowie psychiczne. Część badań sugeruje, że będzie można wykorzystywać je również w leczeniu chorób neurodegeneracyjnych.

Czytaj więcej
Metamizol – czym jest i jak działa?

Metamizol jest pochodną pirazolonu. Substancja występuje w postaci krystalicznie białego proszku; działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Po podaniu szybko się wchłania do przewodu pokarmowego i jest metabolizowana w wątrobie. Jednym z przeciwwskazań do jej przyjmowania jest ciąża.

Czytaj więcej
Antybiotyki i witamina C – czy dochodzi do interakcji? Jak bezpiecznie łączyć antybiotyk z suplementem?

Witamina C może obniżać stężenie antybiotyków z grupy aminoglikozydów. Nie jest przeciwwskazana przy stosowaniu innych antybiotyków, jednak należy stosować odpowiednie zasady przyjmowania. Witamina C może wchodzić w interakcje z wieloma związkami.

Czytaj więcej
Grejpfruty wchodzą w interakcje z lekami na nadciśnienie, cholesterol, cukrzycę... Dlaczego? Czym to grozi?

Leki na cholesterol, nadciśnienie czy na cukrzycę to jedne z najczęściej przepisywanych farmaceutyków. U pacjentów leczonych przewlekle odradza się spożywanie grejpfrutów. Dlaczego? Czy wszystkie leki wchodzą w interakcje z grejpfrutami?

Czytaj więcej