Hepatil - ulotka, skład, skutki uboczne, dawkowanie, działanie

Fot.: natali_mis / stock.adobe.com

Hepatil jest suplementem diety wspomaga pracę wątroby i przyczynia się do właściwego metabolizmu tłuszczów. Można go stosować w celu regeneracji i wsparcia pracy wątroby.

Hepatil – działanie suplementu diety

Suplement diety Hepatil  zawiera L-asparaginian L-ornityny (100 mg) oraz cholinę (35 mg). Dzięki zawartości choliny wspomaga pracę wątroby i przyczynia się do właściwego metabolizmu tłuszczów.

Hepatil – skład suplementu diety

W jednej tabletce suplementu diety Hepatil znajdziemy 100 mg L-asparaginianu L-ornityny oraz 35 mg choliny. Producentem suplementu jest Teva Pharmaceuticals Polska. Hepatil możemy kupić w opakowaniu zawierającym 40 kapsułek oraz 80 kapsułek. Cena pierwszego wynosi około 13 złotych, natomiast większego opakowania - około 20 złotych.

Hepatil – dawkowanie suplementu diety

Hepatil jest preparatem, który należy przyjmować po posiłku. Dzieci po 7. roku życia, młodzież i dorośli. 1 do 2 tabletek 3 razy na dobę, popijając wodą.

Nie należy przekraczać zalecanych dawek, bowiem może być to niebezpieczna dla zdrowia i życia. Należy także pamiętać, a

Zobaczcie na filmie, jak zbudowana jest wątroba:

Zobacz film: Budowa wątroby. Źródło: 36,6

Hepatil – wskazania do stosowania suplementu diety

Wskazaniem do stosowania suplementu diety Hepatil są problemy z wątrobą. Można go zażywać w przypadku niewydolności wątroby, ochrony wątroby, w celu regeneracji wątroby oraz w czasie zapalenia wątroby.

Hepatil – przeciwwskazania do stosowania suplementu diety

Przeciwwskazaniem do zażywania suplementu diety Hepatil jest uczulenie na którykolwiek ze składników leku. Nie należy także stosować suplementu diety po terminie ważności. Przeterminowane leki należy odpowiednio zutylizować oddając je do punktu aptecznego. W żadnym razie nie wolno ich wyrzucać do kanalizacji lub śmieci, bowiem zanieczyszczają środowisko.

Należy także pamiętać, że suplementy diety nie zastąpią zdrowej i zbilansowanej diety. Zawsze, a w szczególności w przypadku schorzeń układu pokarmowego, należy przestrzegać zalecanej przez lekarza diety.

Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zażywaniem Hepatilu powinny porozumieć się z lekarzem i farmaceutą. Nie ma danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu przez kobiety w ciąży ani przez kobiety karmiące piersią.

Hepatil – interakcje

Nie ma danych dotyczących występowania interakcji preparatu z innymi lekami. Nie ma także danych dotyczących wpływu preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń/maszyn.

Hepatil – skutki uboczne

Jak do tej pory nie ma danych dotyczących możliwych skutków ubocznych związanych z zażywaniem preparatu Hepatil. Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu.

Data aktualizacji: 29.08.2019,
Opublikowano: 29.08.2019 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Czy można przedawkować paracetamol? Jakie są objawy i skutki zatrucia paracetamolem?

Paracetamol jest łatwo dostępnym lekiem wydawanym bez recepty. Ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Znajduje się w wielu powszechnie stosowanych preparatach złożonych, dostępny jest też w formie samodzielnej, dlatego bardzo łatwo go przedawkować.

Czytaj więcej
Farmaceuta: Trzymanie leków w plastikowych opakowaniach to nie najlepszy pomysł

Związki wydzielane przez plastik mogą być niebezpieczne nie tylko w opakowaniach żywności, ale także opakowaniach lekarstw - alarmuje Grzegorz Carowicz, farmaceuta. Specjalista radzi, jak przechowywać leki, by uniknąć ryzyka przedostania się do nich toksycznych substancji. 

Czytaj więcej
Jaka witamina C dla dzieci jest najlepsza?

Organizm dziecka potrzebuje witaminy C, aby prawidłowo się rozwijać i funkcjonować, a także mieć siłę bronić się przed infekcjami. Dlatego warto wiedzieć, w jakich pokarmach i jakiej formie witamina ta jest dostarczana do organizmu oraz kiedy warto ją suplementować.

Czytaj więcej
Antybiotyki dozwolone przy karmieniu piersią. Które są bezpieczne?

Antybiotyki bezpieczne przy karmieniu piersią to przede wszystkim penicyliny. Odpowiednie lekarstwo dobiera lekarz tak, by było ono bezpieczne dla matki i dziecka, a jednocześnie miało właściwe spektrum działania i było skuteczne.

Czytaj więcej
Izotretynoina – wskazania i skutki uboczne stosowania

Izotretynoina to preparat wprowadzony do lecznictwa w pierwszej połowie lat siedemdziesiątych. Jest skuteczna w leczeniu niektórych ciężkich i średniociężkich form trądziku, ale nie jest też lekiem obojętnym dla zdrowia. Szczególnie niebezpieczna może być w okresie ciąży.

Czytaj więcej
Czy Ketonal jest dostępny bez recepty?

Ketonal to środek przeciwbólowy, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Bardzo dobrze radzi sobie z dolegliwościami bólowymi o łagodnym i umiarkowanym nasileniu. Można po niego sięgać, gdy pojawia się ból zęba, głowy lub mięśni. Ketonal jest dostępny także w wersji bez recepty. Zobacz, jak go stosować.

Czytaj więcej
Psychobiotyki – jak działają i kiedy się je stosuje?

Psychobiotyki to bakterie probiotyczne, które wykorzystuje się w terapii chorób psychicznych. Przypisuje się im korzystny wpływ na oś mózgowo-jelitową, a dzięki temu na zdrowie psychiczne. Część badań sugeruje, że będzie można wykorzystywać je również w leczeniu chorób neurodegeneracyjnych.

Czytaj więcej
Metamizol – czym jest i jak działa?

Metamizol jest pochodną pirazolonu. Substancja występuje w postaci krystalicznie białego proszku; działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Po podaniu szybko się wchłania do przewodu pokarmowego i jest metabolizowana w wątrobie. Jednym z przeciwwskazań do jej przyjmowania jest ciąża.

Czytaj więcej
Antybiotyki i witamina C – czy dochodzi do interakcji? Jak bezpiecznie łączyć antybiotyk z suplementem?

Witamina C może obniżać stężenie antybiotyków z grupy aminoglikozydów. Nie jest przeciwwskazana przy stosowaniu innych antybiotyków, jednak należy stosować odpowiednie zasady przyjmowania. Witamina C może wchodzić w interakcje z wieloma związkami.

Czytaj więcej
Grejpfruty wchodzą w interakcje z lekami na nadciśnienie, cholesterol, cukrzycę... Dlaczego? Czym to grozi?

Leki na cholesterol, nadciśnienie czy na cukrzycę to jedne z najczęściej przepisywanych farmaceutyków. U pacjentów leczonych przewlekle odradza się spożywanie grejpfrutów. Dlaczego? Czy wszystkie leki wchodzą w interakcje z grejpfrutami?

Czytaj więcej