Hepatil - ulotka, skład, skutki uboczne, dawkowanie, działanie

Fot: magicmine / fotolia.com

Hepatil jest suplementem diety mającym wspomóc pracę wątroby i przyczynić się do właściwego metabolizmu tłuszczów. Preparat wpływa jednak nie tylko na wątrobę, ale i na cały organizm dzięki zawartości ważnych pierwiastków. Jak stosować suplement diety Hepatil? 

Hepatil – działanie suplementu diety

Hepatil jest suplementem diety wspierającym pracę wątroby. Ma także przyczynić się do właściwego metabolizmu tłuszczów w wątrobie. Stosowanie Hepatilu Complex 4w1  kompleksowo wspiera kondycję wątroby, dzięki zawartości czterech składników w jednej kapsułce preparatu.

Pamiętajmy, aby nie przyjmować żadnych preparatów po terminie ważności. 

Hepatil – skład suplementu diety

W preparacie Hepatil Complex 4w1 znajdziemy fosfolipidy, które budują błony komórkowe wszystkich komórek organizmu, także błony komórek wątrobowych, czyli hepatocytów. Suplementacja fosfolipidami, dostarczającymi fosfatydylocholinę, działa ochronnie na wątrobę i wspomaga naturalny proces jej regeneracji. W preparacie znajdziemy także cholinę, która z kolei jest odpowiedzialna za prawidłowy metabolizm tłuszczów w organizmie. To niedobór choliny odpowiada za odkładanie się tłuszczu w wątrobie, a w następstwie jej stłuszczenie. Stłuszczenie wątroby może prowadzić do zwłóknienia wątroby i jej niewydolności.

W każdej kapsułce preparatu Hepatil Complex 4w1 znajdziemy także witaminę E, która zabezpiecza komórki przed wolnymi rodnikami, a także przyczynia się do prawidłowego metabolizmu tłuszczów. Witamina B6, również obecna w preparacie bierze udział w podstawowym procesie energetycznym zachodzącym w każdej komórce, wspomaga trawienie tłuszczów oraz syntezę białek.

Zobaczcie, jak zbudowana jest wątroba:

Zobacz film: Budowa wątroby. Źródło: 36,6

Hepatil – dawkowanie suplementu diety

W przypadku preparatu Hepatil Complex 4w1 zalecane dzienne spożycie to 3 kapsułki na dobę. Dzieci po 7. roku życia, młodzież i dorośli powinni przyjmować od 1 do 2 tabletek 3 razy na dobę, popijając wodą. Preparat należy przyjmować wyłącznie po posiłku.

W opakowaniu preparatu znajdziemy 50 kapsułek. Ważne, aby pamiętać, że jest to suplement diety, który nie zastąpi nam zbilansowanej i zdrowej diety zapewniającej prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Hepatil – wskazania do stosowania suplementu diety

Hepatil jest preparatem stosowanym przy problemach z wątrobą. Ma za zadanie wspomóc jej pracę. Zawarte w suplemencie składniki (folipidy, cholina, witamina E i witamina B6) wpływają pozytywnie na pracę całego organizmu,

Hepatil – przeciwwskazania do stosowania suplementu diety

Przeciwwskazaniem do suplementacji suplementu diety Hepatil Complex 4w1 jest uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu.

Przeciwwskazaniem do stosowania jakichkolwiek preparatów bez konsultacji z lekarzem jest ciąża i okres karmienia piersią. 

Hepatil – interakcje

Brak informacji na temat interakcji z innymi lekami lub żywnością. Preparat nie ma wpływu na obsługę maszyn.

Hepatil – skutki uboczne

Nie ma danych na temat skutków ubocznych wywoływanych przez lek. Ważne, aby nie przekraczać dziennej zalecanej dawki preparatu.

Hepatil Slim - co to za preparat?

Hepatil Slim jest również suplementem diety. Ma pomóc w utrzymaniu prawidłowej masy ciała, a także wspomóc pracę wątroby i prawidłowy metabolizm tłuszczów. Zalecana dzienna porcja to 6 tabletek (3 tabletki 2 razy na dzień) popite niewielką ilością wody. W preparacie znajdziemy cholinę i yerba mate (wyciąg z liści ostrokrzewu paragwajskiego). Cholina, jak już pisaliśmy, wspomaga funkcjonowanie wątroby oraz przyczynia się do właściwego metabolizmu tłuszczów. Z kolei yerba mate pomaga w utrzymaniu prawidłowej masy ciała oraz sprzyja rozpadowi lipidów (wpływa na prawidłowy metabolizm tłuszczów i zwiększa wydatek energetyczny), a także wykazuje działanie antyoksydacyjne.

Data aktualizacji: 09.08.2019,
Opublikowano: 08.08.2019 r.

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Czy można przedawkować paracetamol? Jakie są objawy i skutki zatrucia paracetamolem?

Paracetamol jest łatwo dostępnym lekiem wydawanym bez recepty. Ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Znajduje się w wielu powszechnie stosowanych preparatach złożonych, dostępny jest też w formie samodzielnej, dlatego bardzo łatwo go przedawkować.

Czytaj więcej
Farmaceuta: Trzymanie leków w plastikowych opakowaniach to nie najlepszy pomysł

Związki wydzielane przez plastik mogą być niebezpieczne nie tylko w opakowaniach żywności, ale także opakowaniach lekarstw - alarmuje Grzegorz Carowicz, farmaceuta. Specjalista radzi, jak przechowywać leki, by uniknąć ryzyka przedostania się do nich toksycznych substancji. 

Czytaj więcej
Jaka witamina C dla dzieci jest najlepsza?

Organizm dziecka potrzebuje witaminy C, aby prawidłowo się rozwijać i funkcjonować, a także mieć siłę bronić się przed infekcjami. Dlatego warto wiedzieć, w jakich pokarmach i jakiej formie witamina ta jest dostarczana do organizmu oraz kiedy warto ją suplementować.

Czytaj więcej
Antybiotyki dozwolone przy karmieniu piersią. Które są bezpieczne?

Antybiotyki bezpieczne przy karmieniu piersią to przede wszystkim penicyliny. Odpowiednie lekarstwo dobiera lekarz tak, by było ono bezpieczne dla matki i dziecka, a jednocześnie miało właściwe spektrum działania i było skuteczne.

Czytaj więcej
Izotretynoina – wskazania i skutki uboczne stosowania

Izotretynoina to preparat wprowadzony do lecznictwa w pierwszej połowie lat siedemdziesiątych. Jest skuteczna w leczeniu niektórych ciężkich i średniociężkich form trądziku, ale nie jest też lekiem obojętnym dla zdrowia. Szczególnie niebezpieczna może być w okresie ciąży.

Czytaj więcej
Czy Ketonal jest dostępny bez recepty?

Ketonal to środek przeciwbólowy, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Bardzo dobrze radzi sobie z dolegliwościami bólowymi o łagodnym i umiarkowanym nasileniu. Można po niego sięgać, gdy pojawia się ból zęba, głowy lub mięśni. Ketonal jest dostępny także w wersji bez recepty. Zobacz, jak go stosować.

Czytaj więcej
Psychobiotyki – jak działają i kiedy się je stosuje?

Psychobiotyki to bakterie probiotyczne, które wykorzystuje się w terapii chorób psychicznych. Przypisuje się im korzystny wpływ na oś mózgowo-jelitową, a dzięki temu na zdrowie psychiczne. Część badań sugeruje, że będzie można wykorzystywać je również w leczeniu chorób neurodegeneracyjnych.

Czytaj więcej
Metamizol – czym jest i jak działa?

Metamizol jest pochodną pirazolonu. Substancja występuje w postaci krystalicznie białego proszku; działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Po podaniu szybko się wchłania do przewodu pokarmowego i jest metabolizowana w wątrobie. Jednym z przeciwwskazań do jej przyjmowania jest ciąża.

Czytaj więcej
Antybiotyki i witamina C – czy dochodzi do interakcji? Jak bezpiecznie łączyć antybiotyk z suplementem?

Witamina C może obniżać stężenie antybiotyków z grupy aminoglikozydów. Nie jest przeciwwskazana przy stosowaniu innych antybiotyków, jednak należy stosować odpowiednie zasady przyjmowania. Witamina C może wchodzić w interakcje z wieloma związkami.

Czytaj więcej
Grejpfruty wchodzą w interakcje z lekami na nadciśnienie, cholesterol, cukrzycę... Dlaczego? Czym to grozi?

Leki na cholesterol, nadciśnienie czy na cukrzycę to jedne z najczęściej przepisywanych farmaceutyków. U pacjentów leczonych przewlekle odradza się spożywanie grejpfrutów. Dlaczego? Czy wszystkie leki wchodzą w interakcje z grejpfrutami?

Czytaj więcej