Dlaczego oczyszczacz powietrza jest tak przydatny w domu alergika?

mat. prasowe

Kto boryka się z alergią wziewną, ten wie, jak trudne jest codzienne funkcjonowanie. Regularne przyjmowanie leków nie należy do przyjemności, odczulanie trwa kilkanaście miesięcy. Oczyszczacz powietrza to sposób, by przynajmniej w ograniczonej przestrzeni odetchnąć przysłowiową pełną piersią.

Oczyszczacz powietrza – duża skuteczność za stosunkowo nieduże pieniądze

Dobry oczyszczacz powietrza kosztuje ponad tysiąc złotych. Czy można powiedzieć, że to mało? Wysokość ceny zawsze jest względna, jednak w przypadku oczyszczacza nie tylko sama kwota powinna być brana pod uwagę.

Oczyszczacz kupuje się tylko raz i praktycznie nie ponosi kosztów jego eksploatacji. Nowoczesne oczyszczacze pobierają stosunkowo mało prądu i wzrost rachunków za energię jest praktycznie nieodczuwalny. Tymczasem każdy alergik wie, ile kosztują leki przeciwhistaminowe. Jeśli alergia jest silna, tych leków musi być odpowiednio dużo i muszą być przyjmowane stale. Muszą, bo nieleczona alergia wziewna to najkrótsza droga do astmy, a z tą, jak wiadomo, żartów nie ma. Z ekonomicznego punktu widzenia bardzo opłaca się zainwestować w dobry oczyszczacz, tym bardziej że służy on nie tylko alergikowi, ale i reszcie domowników.

mat. prasowe

Oczyszczacz powietrza – jakie alergeny usuwa

Liczba alergenów jest trudna do oszacowania. Standardowy panel wziewny to 20 alergenów, ale ich liczba na pewno jest większa. Dlaczego? Przy testach sprawdza się, np. ogólnie uczulenie na psią sierść. Tymczasem sierść jednego psa może uczulać, drugiego już nie. Podobnie jest z pyłkami traw i drzew.

Oczyszczacze powietrza usuwają i wychwytują zdecydowaną większość alergenów wziewnych. Jest to możliwe, ponieważ dobry oczyszczacz usuwa nawet drobne pyły zawieszone. Większe drobinki kurzu i alergenów nie stanowią dla niego problemu.

Jeśli ktoś cierpi na alergię na kurz, roztocza kurzu, pyłki, sierść, grzyby lub pleśnie na pewno powinien kupić oczyszczacz. To nie tylko kwestia zdrowia dróg oddechowych, ale i samopoczucia na co dzień. Kiedy czujemy się dobrze, jesteśmy bardziej ożywieni, sprawniejsi fizycznie i umysłowo. Łatwiej przychodzi koncentracja, nauka i praca sprawiają mniej problemów.

mat. prasowe

Oczyszczacz powietrza – nie tylko alergeny

Szukając oczyszczacza powietrza dla alergika, skupiamy się przede wszystkim na znalezieniu takiego, który będzie wychwytywał z powietrza alergeny. W praktyce w tym celu sprawdzi się każdy oczyszczacz, który przechwytuje kurz i roztocza kurzu domowego, zarodniki grzybów i pleśni, pyłki, pyły zawieszone, drobinki sierści zwierząt.

Poza usuwaniem nieczystości z powietrza, dobry oczyszczacz ma jeszcze kilka dodatkowych funkcji, którym warto przyjrzeć się bliżej. To zdolność do usuwania brzydkiego zapachu z powietrza (np. dym papierosowy) i ubrań (stęchlizna typowa dla długiego przechowywania w szafie lub kufrze), nawilżania powietrza, monitorowania jego jakości, a także usuwania elektrostatyczności ze sprzętów elektrycznych i elektronicznych, np. ekranu komputera.

Oczyszczacze Sharp z technologią Plasmacluster to skuteczna broń w walce z wirusami i bakteriami

Nie tylko kurz i inne alergeny, ale także wirusy i bakterie! I to wcale nie jest żart. Oczyszczacze powietrza Sharp (zobacz: https://oxyshop.pl/sharp/) z opatentowaną technologią Plasmacluster są w stanie neutralizować obecne w powietrzu patogeny chorobotwórcze.

mat. prasowe

Jest to możliwe dzięki zastosowaniu technologii Plasmacluster, która wykorzystuje drobinki wody unoszące się w powietrzu i tworzy z nich dodatnie jony wodoru oraz ujemne jony tlenu. Sama jonizacja powietrza jest naturalna i niegroźna dla człowieka, mamy z nią do czynienia stale.

Dodatnie jony wodoru i ujemne jony tlenu łączą się w wolne rodniki OH. Gdy napotkają na swojej drodze wirus lub bakterię, osiadają na ich powierzchni, która zbudowana jest głównie z białka. Białko jest niezbędne patogenowi do egzystencji. Wolny rodnik OH wyizolowuje z białka atom wodoru i łączy się z nim, tworząc cząsteczkę wody. Osłabiony patogen staje się bezsilny i całkowicie niegroźny.

Jakie funkcje musi mieć oczyszczacz dla alergika

Monitorowanie wilgotności powietrza oraz nawilżanie go w razie potrzeby to jedna z niezbędnych alergikom funkcji. Suche powietrze podrażnia i tak bardzo wrażliwą śluzówkę nosa oraz gardło. Monitorowanie powietrza na obecność pyłków roślin oraz dezaktywowanie ich to kolejna funkcja, której warto szukać w oczyszczaczach powietrza dla alergików. Mają ją między innymi wspominane wyżej oczyszczacze Sharp. Ponieważ oczyszczacz powietrza czasem musi pracować w nocy, warto wybrać taki, który pracuje bardzo cicho. Oczyszczacze Sharp można kupić między innymi w sklepie mediamarkt.pl

Data aktualizacji: 29.10.2020,
Opublikowano: 29.10.2020 r.

Polecamy

Komentarze (1)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany

Kamilaa 06.11.2020r.

Jest przydatny, bo nawilża i pozwala oddychać czystym powietrzem. W duecie z irobotem daja sobie świetnie radę i wiem, że w domu mam czyste powietrze. Szczególnie teraz kiedy idzie okres grzewczy i na dworze powietrze nie jest zbyt dobre.

Zobacz wszystkie 1 komentarzy
Jak się pozbyć kaszlu palacza?

Po długim okresie palenia papierosów lub innych wyrobów tytoniowych może dokuczać kaszel, który znany jest jako kaszel palacza. Charakteryzuje się on świszczącym i trzeszczącym rzężeniem przy oddychaniu, związanym z zaleganiem flegmy w gardle. Jak sobie z tym radzić?

Czytaj więcej
Mózg kurczy się od palenia papierosów? Najnowsze badania 

Palenie papierosów ma niekorzystny wpływ nie tylko na układ oddechowy czy krążenia. Najnowsze badania pokazują, że nałóg oddziałuje na mózg i sprawia, że narząd staje się coraz mniejszy. Jak to możliwe? 

Czytaj więcej
Pacjenci po zmianach w mózgu po przejściu COVID-19. Niepokojące badania 

O tym, że zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 może wpływać na działanie układu nerwowego, badacze informowali już wielokrotnie. Najnowsze analizy pokazują, że u osób, które przeszły COVID-19 mogą się pojawić nawracające bóle głowy, zaburzenia kojarzenia, koncentracji i pamięci, lęki oraz objawy depresji. Czy dolegliwości zostaną z pacjentami już na stałe? 

Czytaj więcej
Leki na przeziębienie. Bierzemy je nagminnie, mogą być niebezpieczne 

Pseudoefedryna to substancja obecna w wielu lekach na przeziębienie. Mimo że większość farmaceutyków jest dostępna bez recepty, to w ocenie badaczy mogą być one niebezpieczne dla zdrowia. Jak bardzo?  

Czytaj więcej
Miała płuca jak u 80-latki, ignorowała wczesne objawy 

POChP to groźna choroba płuc. Niestety wielu pacjentów bagatelizuje pierwsze objawy choroby i zgłasza się do lekarza zbyt późno. Tak było w przypadku pewnej Brytyjki. 

Czytaj więcej
Objawy COVID-19 są niespecyficzne. Liczba pozytywnych tekstów rośnie

Eksperci alarmują, że rośnie liczba pacjentów z COVID-19. Co więcej, obecnie dominujący wariant koronawirusa SARS-CoV-2 wywołuje mało charakterystyczne objawy, które łatwo pomylić ze zwykłą infekcją górnych dróg oddechowych.  

Czytaj więcej
Tajemniczy wirus dotarł z Chin do Europy? 

Kilka dni temu media informowały o tym, że w Chinach rośnie liczba dzieci z zapaleniem płuc. Podobne przypadki obserwuje się w Europie. Co wywołuje chorobę u małych pacjentów? 

Czytaj więcej
Niepokojące skupiska zapaleń płuc u dzieci. WHO chce wyjaśnień 

W Chinach rośnie liczba dzieci z zapaleniem płuc. Sprawie przygląda się już Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Czy wiadomo, co wywołuje chorobę u małych pacjentów?  

Czytaj więcej
Te czynniki niszczą nasze płuca. Jak je ochronić? 

POChP, czyli przewlekła obturacyjna choroba płuc to najczęściej diagnozowane schorzenie układu oddechowego. Szacuje się, że każdego roku choroba zabija na świecie 3 mln ludzi. Co ją wywołuje i jak jej uniknąć?  

Czytaj więcej
Angina - co ją wywołuje? Jak rozpoznać i jak leczyć anginę?

Angina z pozoru może wydawać się niegroźna, jednak nie można jej bagatelizować. Powikłania po chorobie mogą nawet zagrażać życiu człowieka. Początki tej choroby zakaźnej przypominają symptomy zwykłych infekcji górnych dróg oddechowych.

Czytaj więcej