Colon C - ulotka, skład, skutki uboczne i dawkowanie leku

Fot: SolStock / gettyimages.com

Colon C jest suplementem diety stosowanym w celu uzupełnienia codziennej diety w błonnik. Pomaga w uregulowaniu cyklu wypróżnień. Preparat może być stosowany dwa razy dziennie tak długo, jak zachodzi taka potrzeba. 

Colon C – działanie suplementu diety

Produkty Colon C zawierają łupiny nasion psyllium, które tworzą żelową masę w jelicie poprzez wiązanie wody. Dzięki temu zwiększa się objętość stolca, który nabiera miękkiej konsystencji w przypadku osób mających problem z regularnym wypróżnianiem.

Suplement diety przeznaczony jest dla dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia. Suplement diety może być spożywany przez wegetarian i wegan. Przed użyciem dokładnie wymieszać. Preparat po otwarciu powinien być przechowywany w lodówce.

Co możemy jeść, aby uniknąć zaparć? Zobaczcie na filmie:

Zobacz film: Jedzenie na zaparcia - co powinniśmy jeść aby ich uniknąć? Źródło: Wiem, co jem, wiem, co kupuję

Colon C – skład suplementu diety

Preparat Colon C zawiera łuski nasion babki płesznik, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus bifidus, fruktooligosacharydy.

Proszek o zawartości 10 g zawiera: 6,18 g łupin nasiennych babki jajowatej, 3,48 g inuliny z cykorii, Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium lactis.

Colon C – dawkowanie suplementu diety

Preparat należy przyjmować doustnie. Zaleca się jeść 2 czubate łyżeczki (10 g) dziennie - jedną przed śniadaniem, drugą przed kolacją. Colon C można zmieszać z wodą lub sokiem owocowym i natychmiast wypić. Zaleca się, aby popić preparat dodatkową szklanką wody lub soku.

Po dwóch tygodniach można zmniejszyć ilość preparatu o połowę.

Łączna ilość przyjętego płynu na 5 g suplementu diety Colonu C nie powinna być mniejsza niż 250 ml.

Colon C – wskazania do stosowania suplementu diety

Colon C jest polecany osobom, które chcą wyregulować pracę jelit oraz uzupełnić mikroflorę jelitową. Preparat można stosować każdego dnia, bez ograniczeń czasowych, ponieważ nie powoduje rozleniwienia jelit.

Mogą go stosować osoby, które chcą uzupełnić swoją dietę w błonnik, fruktooligosacharydy oraz bakterie kwasu mlekowego.

Jest wskazany we wspomaganiu perystaltyki jelit, a także w celu rozwoju prawidłowej flory bakteryjnej jelit oraz regulacji wypróżnień. Stosowanie preparatu Colon C może pomóc w uregulowaniu masy ciała pacjenta. Preparat rekomendowany jest przez Polskie Towarzystwo Dietetyki w dietoterapii zaparć.

Colon C – przeciwwskazania do stosowania suplementu diety

Przeciwwskazaniem do zażywania preparatu jest uczulenie na którykolwiek z jego składników.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.

Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu jest jego termin ważności - nie wolno zażywać przeterminowanego preparatu.

Colon C – interakcje

Należy zachować minimum 1 godzinę przerwy pomiędzy zastosowaniem preparatu Colon, a innego leku lub suplementu diety. Interakcje z lekami nie są znane. Colon C nie wpływa na zdolność prowadzenia maszyn.

Colon C – skutki uboczne

Brak danych na temat skutków ubocznych zażywania preparatu.

Data aktualizacji: 05.08.2019,
Opublikowano: 02.08.2019 r.

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Czy można przedawkować paracetamol? Jakie są objawy i skutki zatrucia paracetamolem?

Paracetamol jest łatwo dostępnym lekiem wydawanym bez recepty. Ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Znajduje się w wielu powszechnie stosowanych preparatach złożonych, dostępny jest też w formie samodzielnej, dlatego bardzo łatwo go przedawkować.

Czytaj więcej
Farmaceuta: Trzymanie leków w plastikowych opakowaniach to nie najlepszy pomysł

Związki wydzielane przez plastik mogą być niebezpieczne nie tylko w opakowaniach żywności, ale także opakowaniach lekarstw - alarmuje Grzegorz Carowicz, farmaceuta. Specjalista radzi, jak przechowywać leki, by uniknąć ryzyka przedostania się do nich toksycznych substancji. 

Czytaj więcej
Jaka witamina C dla dzieci jest najlepsza?

Organizm dziecka potrzebuje witaminy C, aby prawidłowo się rozwijać i funkcjonować, a także mieć siłę bronić się przed infekcjami. Dlatego warto wiedzieć, w jakich pokarmach i jakiej formie witamina ta jest dostarczana do organizmu oraz kiedy warto ją suplementować.

Czytaj więcej
Antybiotyki dozwolone przy karmieniu piersią. Które są bezpieczne?

Antybiotyki bezpieczne przy karmieniu piersią to przede wszystkim penicyliny. Odpowiednie lekarstwo dobiera lekarz tak, by było ono bezpieczne dla matki i dziecka, a jednocześnie miało właściwe spektrum działania i było skuteczne.

Czytaj więcej
Izotretynoina – wskazania i skutki uboczne stosowania

Izotretynoina to preparat wprowadzony do lecznictwa w pierwszej połowie lat siedemdziesiątych. Jest skuteczna w leczeniu niektórych ciężkich i średniociężkich form trądziku, ale nie jest też lekiem obojętnym dla zdrowia. Szczególnie niebezpieczna może być w okresie ciąży.

Czytaj więcej
Czy Ketonal jest dostępny bez recepty?

Ketonal to środek przeciwbólowy, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Bardzo dobrze radzi sobie z dolegliwościami bólowymi o łagodnym i umiarkowanym nasileniu. Można po niego sięgać, gdy pojawia się ból zęba, głowy lub mięśni. Ketonal jest dostępny także w wersji bez recepty. Zobacz, jak go stosować.

Czytaj więcej
Psychobiotyki – jak działają i kiedy się je stosuje?

Psychobiotyki to bakterie probiotyczne, które wykorzystuje się w terapii chorób psychicznych. Przypisuje się im korzystny wpływ na oś mózgowo-jelitową, a dzięki temu na zdrowie psychiczne. Część badań sugeruje, że będzie można wykorzystywać je również w leczeniu chorób neurodegeneracyjnych.

Czytaj więcej
Metamizol – czym jest i jak działa?

Metamizol jest pochodną pirazolonu. Substancja występuje w postaci krystalicznie białego proszku; działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Po podaniu szybko się wchłania do przewodu pokarmowego i jest metabolizowana w wątrobie. Jednym z przeciwwskazań do jej przyjmowania jest ciąża.

Czytaj więcej
Antybiotyki i witamina C – czy dochodzi do interakcji? Jak bezpiecznie łączyć antybiotyk z suplementem?

Witamina C może obniżać stężenie antybiotyków z grupy aminoglikozydów. Nie jest przeciwwskazana przy stosowaniu innych antybiotyków, jednak należy stosować odpowiednie zasady przyjmowania. Witamina C może wchodzić w interakcje z wieloma związkami.

Czytaj więcej
Grejpfruty wchodzą w interakcje z lekami na nadciśnienie, cholesterol, cukrzycę... Dlaczego? Czym to grozi?

Leki na cholesterol, nadciśnienie czy na cukrzycę to jedne z najczęściej przepisywanych farmaceutyków. U pacjentów leczonych przewlekle odradza się spożywanie grejpfrutów. Dlaczego? Czy wszystkie leki wchodzą w interakcje z grejpfrutami?

Czytaj więcej