Co to jest i na czym polega facefitness?

mat. prasowe 

Facefitness to bezinwazyjna i bezbolesna metoda wygładzania zmarszczek oraz modelowania twarzy. Dokładnie i regularnie wykonywane ćwiczenia mięśni mimicznych, a także aparatu mowy sprawią, że Twoja skóra stanie się gładsza i bardziej elastyczna, a Ty poczujesz się lepiej. Sprawdź, w czym tkwi sekret!

Czym jest i co daje facefitness?

Facefitness to anglojęzyczne określenie gimnastyki twarzy, czyli ćwiczeń ruchowych odpowiednich grup mięśniowych, których celem jest zwiększenie siły osłabionych włókien i rozluźnienie zbyt napiętych. Aktywność tego typu stanowi element rehabilitacji układu stomatognatycznego, ale także korzystnie wpływa na wygląd twarzy. Facefitness w sposób bezinwazyjny i bezbolesny poprawia kondycję skóry. Ćwiczenia mięśni mimicznych, a także aparatu mowy sprawiają, że skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna, a zmarszczki są mniej widoczne. Regularne sesje pozwalają łagodzić obrzęki i cienie pod oczami oraz uzyskać efekt liftingu powiek, policzków i kącików ust. Dzięki nim możesz także pozbyć się drugiego podbródka i wiotkiej tkanki oraz poprawić ogólne zdrowie. To ciekawa forma relaksu, zwłaszcza kiedy zmagasz się z nawracającym bólem głowy czy sztywnością karku w pracy. Gimnastyka tego typu stanowi cenne narzędzie w redukcji oznak zmęczenia i stresu. Więcej na temat metod relaksacyjnych znajdziesz na stronie internetowej https://www.welbi.pl/ To serwis o zdrowiu fizycznym i psychicznym, zawierający wiele porad.

Facefitness stanowi nieocenioną pomoc w usprawnianiu ruchowym w przebiegu różnych chorób neurologicznych, np. po udarze mózgu, porażeniach nerwu twarzowego czy po przewianiu głowy. Treningi wpisują się w holistyczne podejście do zdrowia, ponieważ angażują do pracy także szyję i kark, co korzystnie wpływa nie tylko na miejscowy metabolizm, ale również na krążenie. W przebiegu wielu ćwiczeń wstrzymuje się i wypuszcza w różny sposób powietrze, zamyka oczy i porusza głową. Dzięki temu dodatkowo uczymy się kontroli oddechu, rozwijamy równowagę i koordynację wzrokowo-ruchową oraz poprawiamy koncentrację.

Na czym polega facefitness?

Facefitness obejmuje przede wszystkim ćwiczenia rozluźniające i wzmacniające mięśni odpowiedzialnych za mimikę twarzy, czyli w okolicy oczu i ust oraz policzki, czoło i podbródek, dlatego w przebiegu gimnastyki twarzy będziesz wykonywać przeróżne miny i przybierać różnorodne wyrazy twarzy. Najważniejsze ruchy to m.in.: zamykanie i otwieranie oczu, zaciskanie powiek, mrużenie, marszczenie czoła, podnoszenie brwi, uśmiechanie się z zamkniętymi i otwartymi ustami, zagryzanie warg, nabieranie powietrza w policzki, gwizdanie czy wystawianie języka i skłony głowy. Jeśli z jakichś powodów nie możesz np. zamykać oczu, pomóż sobie ręką w sposób bierny. W facefitness istotny jest także masaż, który warto wykonać już na początku sesji treningowej. Jako środek poślizgowy użyj oliwki lub kremu nawilżającego. Możesz też zdecydować się na balsam przeciwzmarszczkowy czy serum do twarzy. Masaż polega na wykonywaniu kolistych ruchów w okolicach oczu i ust, głaskaniu całej powierzchni twarzy i szczypaniu oraz oklepywaniu w miejscach najbardziej narażonych na zmarszczki. Zabiegi wykonuj codziennie i regularnie, np. podczas wieczornej toalety.

Artykuł partnera

Data aktualizacji: 09.08.2021,
Opublikowano: 28.05.2021 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Jakie są przyczyny trądziku różowatego? 

Trądzik różowaty jest powszechną chorobą skórną, która dotyka miliony ludzi na całym świecie. Choć myli się go z tradycyjnym trądzikiem, ma unikalne cechy i objawy. Charakteryzuje się przede wszystkim zaczerwienieniem skóry, wypryskami, a także uczuciem pieczenia i swędzenia. Chociaż nie jest groźny dla zdrowia, może znacząco wpływać na jakość życia i samopoczucie osób dotkniętych tą chorobą. 

Czytaj więcej
Jak czytać skład kosmetyków i na co zwracać uwagę? 

Odpowiednio dobrane produkty kosmetyczne pomagają maskować niedoskonałości skóry, podkreślają jej naturalne piękno, a także chronią przed skutkami negatywnego wpływu środowiska. Zrozumienie składu kosmetyków ma ogromne znaczenie z perspektywy naszego zdrowia i pielęgnacji. Warto dowiedzieć się, co kryje się pod nazwami poszczególnych składników, aby świadomie wybierać produkty, które będą korzystne dla naszej skóry i naszego ciała. 

Czytaj więcej
Jaki kolagen jest najlepszy na skórę i włosy? 

Kolagen, często określany „białkiem młodości”, uznawany jest za kluczowy składnik wspierający zachowanie zdrowej, promiennej skóry oraz lśniących włosów. Mimo że producenci suplementów diety prześcigają się w tworzeniu kolejnych preparatów, wybór najlepszego kolagenu wcale nie jest łatwy. Zatem jak wybrać najlepszy kolagen na skórę? Czy opinie użytkowników powinny być czynnikiem wpływającym na zakup? Czy kolagen pomaga w zachowaniu młodego wyglądu? 

Czytaj więcej
Przykłady ziół fotouczulających. Fotouczulenie – objawy i sposoby leczenia

Zioła fotouczulające to takie, w składzie których znajdują się substancje reagujące negatywnie na promieniowanie UV. Fotoalergia charakteryzuje się powstaniem dolegliwości skórnych w postaci m.in.: zaczerwienienia, swędzenia, pieczenia, obrzęku, złuszczenia i przebarwienia skóry.

Czytaj więcej
Ugryzienie meszki – jakie mogą wystąpić objawy i kiedy należy zgłosić się do lekarza?

Ugryzienie meszki dosyć łatwo rozpoznać. Charakteryzuje je widoczny i krwawiący ślad, wokół którego kształtuje się bolesny obrzęk. Drobne rany po ukąszeniu meszki dosyć długo się goją, a ból może utrzymywać się przez kilka dni.

Czytaj więcej
Brodawki na twarzy – nieestetyczny problem. Jak się ich pozbyć?

Brodawki na twarzy to problem estetyczny niejednego pacjenta, który udaje się do dermatologa. Popularnym preparatem na brodawki na twarzy jest maść z kwasem salicylowym. Oprócz niej istnieje wiele innych metod na brodawki na twarzy.

Czytaj więcej
Zbliżające się lato to czas wyzwań dla skóry – o czym musisz pamiętać

Promienie słoneczne przynoszą wiele pożytku dla naszego zdrowia i samopoczucia. Z ich działaniem wiążą się jednak również negatywne aspekty. Czy powinnyśmy zatem opierać się pokusie przebywania na zewnątrz? W żadnym wypadku Podpowiadamy, jak mądrze korzystać z letnich dni, aby nie ucierpiała na tym nasza skóra.

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
Kolagen rybi – właściwości zdrowotne. Jaki wpływ kolagen rybi ma na stawy, skórę czy włosy

Kolagen rybi stosowany jest nie tylko jako substancja spowalniająca starzenie się skóry czy włosów. Hydrolizat kolagenu z ryb morski może łagodzić bóle i przyspieszać regenerację stawów.

Czytaj więcej
Łysienie plackowate u dzieci – objawy, przyczyny, sposoby leczenia

Łysienie plackowate uważa się za najczęstszą przyczynę utraty włosów u dzieci. Ta przewlekła choroba zapalna ma niejasną patogenezę, choć często wymienia się wpływ czynników autoimmunologicznych. Niewiele jest fachowych publikacji na jej temat, zwłaszcza tych dotyczących leczenia.

Czytaj więcej