Balsam ujędrniający – już pora przygotowywać się na wakacje

mat. prasowe 

Twoje ciało nie jest tak jędrne, jakbyś sobie tego życzyła? Chociaż właściwy sposób odżywiania i regularna aktywność fizyczna odgrywają istotną rolę, to zdecydowanie za mało. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia pielęgnacja ciała. Dowiedz się, jak poprawić jędrność skóry, jaki wybrać balsam ujędrniający i jak spotęgować efekty jego działania. Dzięki tym wskazówkom, Twoje ciało będzie doskonale przygotowane na sezon bikini.

Z wiekiem skóra traci elastyczność – ma to związek z ubytkami kolagenu i elastyny. To naturalne, że jest ona mniej sprężysta niż jeszcze kilkanaście lat temu. Jednak nie musisz godzić się na taki stan – wystarczy podjąć działania, dzięki którym Twoje ciało odzyska jędrność.

Wprowadź drobne zmiany w stylu życia

Dążenie do przywrócenia skórze elastyczności i sprężystości wcale nie oznacza, że musisz swoje życie wywracać „do góry nogami” i podporządkowywać je regularnym treningom na siłowni. Czasami wystarczą drobne zmiany w dotychczasowym stylu życia. Jakie?

Zwiększenie aktywności fizycznej

Wielogodzinna pozycja siedząca nie jest sprzymierzeńcem dobrej kondycji skóry. To jednak nie Twoja wina, że właśnie taką masz pracę. Warto jednak zwiększyć swoją aktywność i wcale nie muszą to być ćwiczenia na siłowni. Wystarczy, że będziesz więcej spacerować, znajdziesz czas na jazdę na rowerze czy wyjście na basen. To formy aktywności, które potrafią zrobić wiele dobrego dla skóry – szybko się o tym przekonasz.

Drobne modyfikacje w diecie

Brak czasu na pełnowartościowe posiłki, jedzenie w pośpiechu, sięganie po niezdrowe przekąski – takie „grzeszki” potrafią odbić się niekorzystnie na kondycji skóry. Zrezygnuj z nich na rzecz dań spożywanych powoli i regularnie, przyrządzanych w oparciu o świeże produkty spożywcze, a zauważysz pozytywne efekty tych drobnych zmian. Pamiętaj przy tym o wypijaniu sporej ilości wody, by odpowiednio nawodnić organizm, a przy okazji również skórę.

Balsam ujędrniający – podstawa zabiegów pielęgnacyjnych

Stosowanie odpowiednich kosmetyków i poddawanie skóry domowym zabiegom to doskonałe uzupełnienie zdrowego stylu życia. Jeśli czynności pielęgnacyjne staną się rytuałem, Twoja skóra będzie Ci za to wdzięczna.

Podstawą jest właściwie dobrany balsam ujędrniający, taki jak specjalistyczny balsam marki Resibo: Work Work Work. Za sprawą aktywnych składników, wspomoże poprawę kondycji skóry. Dzięki jego systematycznemu stosowaniu można osiągnąć naprawdę zadowalające efekty. Aby jednak tak się stało, należy zwrócić uwagę m.in. na skład kosmetyku. Znaczenie mają składniki aktywne, takie jak:

  • Witamina E – wspomaga nawilżenie skóry, pomaga zmniejszyć aktywność wolnych rodników odpowiadających za przedwczesne starzenie;
  • Masło mango – wspiera nawilżenie i odżywienie skóry, wspomaga łagodzenie podrażnień, pomaga w przywracaniu elastyczności;
  • Olej makadamia – wspomaga regenerację i wygładzenie skóry, pomaga wzmocnić naturalną barierę ochronną;
  • Olej sezamowy – wspomaga regenerację i ochronę skóry, pomaga zwiększyć jej elastyczność.

W przywracaniu jędrności skóry pomocny okazuje się ekstrakt z jednokomórkowej algi Tisochrysis lutea, który wspiera proces termogenezy. Jednocześnie wspomaga walkę z cellulitem poprzez wygładzenie i zwiększenie elastyczności ciała. Między innymi z tego powodu stanowi pożądany składnik w balsamach ujędrniających – wyjaśnia przedstawiciel firmy Resibo, specjalizującej się w produkcji kosmetyków naturalnych.

Szczotkowanie na sucho – sposób na spotęgowanie efektów?

Czy wiesz, że nawet najbardziej specjalistyczny balsam ujędrniający nie przyniesie oczekiwanych efektów, jeśli nie zaangażujesz się wystarczająco w pielęgnację? Samo zaaplikowanie kosmetyku to zdecydowanie za mało.

Szczotkowanie na sucho to doskonałe uzupełnienie działania balsamu ujędrniającego. Stanowi połączenie peelingu i masażu – zabiegów, które pobudzają krążenie, wygładzają skórę i pomagają przywrócić jej jędrność. To wystarczające powody, dla których czynność ta – w połączeniu z aplikacją kosmetyku ujędrniającego – powinna stać się elementem Twojej rutyny pielęgnacyjnej.

Na czym polega szczotkowanie na sucho? Należy wykonywać delikatne ruchy (długie posuwiste) z odpowiednią siłą nacisku – tak, aby nie powodować nadmiernego zaczerwienienia. Koniecznością jest szczotkowanie ciała od dołu do góry – zawsze w kierunku serca. Aby zauważyć pozytywne efekty, ten domowy zabieg należy wykonywać regularnie – najlepiej codziennie, po 5-10 minut.

Pamiętaj! Chociaż szczotkowanie na sucho niesie za sobą wiele korzyści, nie wszyscy będą mogli skorzystać z jego dobrodziejstwa. Przeciwwskazaniami do wykonania tej czynności są m.in.:

  • Rany i stany zapalne na skórze,
  • Żylaki,
  • Świeże blizny.

Należy zachować ostrożność także w przypadku, gdy skóra ma tendencję do pękających naczynek.

Po zabiegu szczotkowania ciało jest już gotowe na zaaplikowanie balsamu ujędrniającego.

Chociaż lato zbliża się wielkimi krokami, nadal masz jeszcze wystarczająco dużo czasu na zabiegi pielęgnacyjne. Szczotkowanie na sucho i aplikowanie balsamu ujędrniającego uzupełnij zdrową dietą i aktywnością fizyczną – dzięki temu Twoje ciało odzyska dawną sprężystość.

Data aktualizacji: 05.05.2022,
Opublikowano: 05.05.2022 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Jakie są przyczyny trądziku różowatego? 

Trądzik różowaty jest powszechną chorobą skórną, która dotyka miliony ludzi na całym świecie. Choć myli się go z tradycyjnym trądzikiem, ma unikalne cechy i objawy. Charakteryzuje się przede wszystkim zaczerwienieniem skóry, wypryskami, a także uczuciem pieczenia i swędzenia. Chociaż nie jest groźny dla zdrowia, może znacząco wpływać na jakość życia i samopoczucie osób dotkniętych tą chorobą. 

Czytaj więcej
Jak czytać skład kosmetyków i na co zwracać uwagę? 

Odpowiednio dobrane produkty kosmetyczne pomagają maskować niedoskonałości skóry, podkreślają jej naturalne piękno, a także chronią przed skutkami negatywnego wpływu środowiska. Zrozumienie składu kosmetyków ma ogromne znaczenie z perspektywy naszego zdrowia i pielęgnacji. Warto dowiedzieć się, co kryje się pod nazwami poszczególnych składników, aby świadomie wybierać produkty, które będą korzystne dla naszej skóry i naszego ciała. 

Czytaj więcej
Jaki kolagen jest najlepszy na skórę i włosy? 

Kolagen, często określany „białkiem młodości”, uznawany jest za kluczowy składnik wspierający zachowanie zdrowej, promiennej skóry oraz lśniących włosów. Mimo że producenci suplementów diety prześcigają się w tworzeniu kolejnych preparatów, wybór najlepszego kolagenu wcale nie jest łatwy. Zatem jak wybrać najlepszy kolagen na skórę? Czy opinie użytkowników powinny być czynnikiem wpływającym na zakup? Czy kolagen pomaga w zachowaniu młodego wyglądu? 

Czytaj więcej
Przykłady ziół fotouczulających. Fotouczulenie – objawy i sposoby leczenia

Zioła fotouczulające to takie, w składzie których znajdują się substancje reagujące negatywnie na promieniowanie UV. Fotoalergia charakteryzuje się powstaniem dolegliwości skórnych w postaci m.in.: zaczerwienienia, swędzenia, pieczenia, obrzęku, złuszczenia i przebarwienia skóry.

Czytaj więcej
Ugryzienie meszki – jakie mogą wystąpić objawy i kiedy należy zgłosić się do lekarza?

Ugryzienie meszki dosyć łatwo rozpoznać. Charakteryzuje je widoczny i krwawiący ślad, wokół którego kształtuje się bolesny obrzęk. Drobne rany po ukąszeniu meszki dosyć długo się goją, a ból może utrzymywać się przez kilka dni.

Czytaj więcej
Brodawki na twarzy – nieestetyczny problem. Jak się ich pozbyć?

Brodawki na twarzy to problem estetyczny niejednego pacjenta, który udaje się do dermatologa. Popularnym preparatem na brodawki na twarzy jest maść z kwasem salicylowym. Oprócz niej istnieje wiele innych metod na brodawki na twarzy.

Czytaj więcej
Zbliżające się lato to czas wyzwań dla skóry – o czym musisz pamiętać

Promienie słoneczne przynoszą wiele pożytku dla naszego zdrowia i samopoczucia. Z ich działaniem wiążą się jednak również negatywne aspekty. Czy powinnyśmy zatem opierać się pokusie przebywania na zewnątrz? W żadnym wypadku Podpowiadamy, jak mądrze korzystać z letnich dni, aby nie ucierpiała na tym nasza skóra.

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
Kolagen rybi – właściwości zdrowotne. Jaki wpływ kolagen rybi ma na stawy, skórę czy włosy

Kolagen rybi stosowany jest nie tylko jako substancja spowalniająca starzenie się skóry czy włosów. Hydrolizat kolagenu z ryb morski może łagodzić bóle i przyspieszać regenerację stawów.

Czytaj więcej
Łysienie plackowate u dzieci – objawy, przyczyny, sposoby leczenia

Łysienie plackowate uważa się za najczęstszą przyczynę utraty włosów u dzieci. Ta przewlekła choroba zapalna ma niejasną patogenezę, choć często wymienia się wpływ czynników autoimmunologicznych. Niewiele jest fachowych publikacji na jej temat, zwłaszcza tych dotyczących leczenia.

Czytaj więcej