Ile smogu zniosą płuca? Odpowiedź w 36,6°C w najbliższą sobotę

Zobacz film: Odcinek emitowany 25.11.2017 - poruszane tematy. Źródło: 36,6

W każdą sobotę o godzinie 18.00 na antenie TVN możecie oglądać program 36,6 °C. Projekt Ewy Drzyzgi porusza ciekawe tematy z zakresu medycyny i pomaga widzom zadbać o zdrowie. W odcinku sobotnim, 25 listopada, poruszymy wstydliwy problem nietrzymania moczu, dowiemy się ile wdychamy smogu w sezonie grzewczym i skąd w naszym ciele kamienie?

Dzięki światowej sławy ekspertom dowiemy się, co nam szkodzi, a co może pomóc. Na zdrowie wpływa nie tylko dieta i ćwiczenia fizyczne, ale i szereg badań profilaktycznych, dzięki którym szybko możemy wykryć potencjalne zagrożenia. Jak się badać i kiedy, co nas powinno zaniepokoić, co możemy zmienić, żeby sobie nie zaszkodzić - wszystkiego dowiecie się z programu 36,6 °C. 

W najbliższą sobotę, 25 listopada 2017, Ewa Drzyzga przyjrzy się dokładnie emisji zanieczyszczeń powietrza do atmosfery! Problem smogu powraca zimą jak bumerang - skąd się biorą problemy? Co to jest niska emisja i jak uchronić się przed smogiem? 

Poruszony zostanie także często wstydliwy problem nietrzymania moczu oraz dowiemy się, skąd w ludzkim ciele biorą się kamienie. A może być ich bardzo dużo. 

Zapraszamy przed ekrany telewizorów w sobotę 25 listopada na godzinę 18.00. Ewa Drzyzga i grono lekarzy odpowiedzą w programie 36,6 °C na wszystkie nurtujące was pytania.

Data aktualizacji: 11.06.2018,
Opublikowano: 24.11.2017 r.

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Mózg kurczy się od palenia papierosów? Najnowsze badania 

Palenie papierosów ma niekorzystny wpływ nie tylko na układ oddechowy czy krążenia. Najnowsze badania pokazują, że nałóg oddziałuje na mózg i sprawia, że narząd staje się coraz mniejszy. Jak to możliwe? 

Czytaj więcej
Tajemniczy wirus dotarł z Chin do Europy? 

Kilka dni temu media informowały o tym, że w Chinach rośnie liczba dzieci z zapaleniem płuc. Podobne przypadki obserwuje się w Europie. Co wywołuje chorobę u małych pacjentów? 

Czytaj więcej
Niepokojące skupiska zapaleń płuc u dzieci. WHO chce wyjaśnień 

W Chinach rośnie liczba dzieci z zapaleniem płuc. Sprawie przygląda się już Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Czy wiadomo, co wywołuje chorobę u małych pacjentów?  

Czytaj więcej
Te czynniki niszczą nasze płuca. Jak je ochronić? 

POChP, czyli przewlekła obturacyjna choroba płuc to najczęściej diagnozowane schorzenie układu oddechowego. Szacuje się, że każdego roku choroba zabija na świecie 3 mln ludzi. Co ją wywołuje i jak jej uniknąć?  

Czytaj więcej
Ten dodatek do rosołu zwiększy twoją odporność. Idealny na jesień 

Rosół to zupa znana niemal na całym świecie. Ceniona jest nie tylko za smak, ale również właściwości prozdrowotne. Wiele osób uważa, że pomaga złagodzić dolegliwości towarzyszące przeziębieniu czy grypie. Czy faktycznie? 

Czytaj więcej
Jakie mogą być przyczyny zapalenia płuc? Zapalenie płuc a wentylacja mechaniczna

Przyczyny zapalenia płuc mogą być różne, lecz najczęściej za powstanie choroby odpowiadają bakterie, w tym zwłaszcza dwoinka zapalenia płuc. W przypadku małych dzieci w etiologii choroby istotną rolę odgrywają wirusy, a szczególnie syncytialny wirus oddechowy RSV.

Czytaj więcej
Rak płuca to nie wyrok. Jakie są nowoczesne metody leczenia tego nowotworu?

Rak płuca to jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów. Najnowsze badania pokazują, że rozwija się nie tylko u palaczy, ale także u tych osób, które nigdy nie paliły. Na szczęście, dzięki nowoczesnym metodom leczenia nad chorobą udaje się zapanować.

Czytaj więcej
Polacy uzależnieni od nikotyny. Ilu z nas nie może obejść się bez papierosa? 

Palenie papierosów jest szkodliwe dla zdrowia. Przyczynia się ono do rozwoju chorób układu oddechowego oraz niektórych nowotworów. Niestety, mimo apeli lekarzy i kampanii zachęcających do zerwania z nałogiem, niewiele się zmienia. Ilu Polaków jest uzależnionych od nikotyny?  

Czytaj więcej
Przewlekła obturacyjna choroba płuc – objawy POCHP, leczenie i przyczyny choroby

Przewlekła obturacyjna choroba płuc objawia się uczuciem duszności, które nasilają się, np. w czasie wzmożonego wysiłku fizycznego a w przypadku ciężkiego przebiegu nawet w spoczynku. Leczenie POCHP polega głównie na podawaniu leków doustnych i wziewnych, tlenu, a także rehabilitacji oddechowej. 

Czytaj więcej
GIF wycofał lek ratujący życie. Dlaczego preparat zniknął z aptek? 

Główny Inspektorat Farmaceutyczny zdecydował o wycofaniu z aptek adrenaliny. Lek stosowany jest głównie w przypadku wstrząsu anafilaktycznego. Dlaczego farmaceutyk nie będzie już dostępny? 

Czytaj więcej