Pierścionek zaręczynowy z platyny - idealny dla alergików

mat. prasowe 

Pierścionki zaręczynowe czy obrączki ślubne najczęściej kojarzone są ze złotem. Jest to jeden z kruszców, który posiada wszystkie cechy potrzebne biżuterii, którą nosimy długie lata – prezentuje się doskonale, łatwo czyści, a także posiada bardzo dobrą trwałość. 

Z racji tego, że złoto samo w sobie jest metalem stosunkowo miękkim, do wyrobu biżuterii wytwarza się jego stop – połączenie złota ze srebrem, niklem i innymi metalami o większej twardości. Niestety, w związku z tym u niektórych osób, przez zawartość metali nieszlachetnych może pojawić się reakcja alergiczna. Choć w przypadku wyższych prób złota jest to mało prawdopodobne, zdarzają się i takie przypadki. Jednakże nie odbiera to możliwości noszenia pierścionka zaręczynowego czy innego elementu biżuterii. Doskonałym substytutem złota wykorzystywanym w jubilerstwie jest platyna. Kruszec ten można porównać do srebra czy białego złota, jednocześnie mając pewność, że sprawdzi się doskonale w połączeniu z kamieniami szlachetnymi.

Platyna, a białe złoto

Biżuteria wykonana z platyny jest zbliżona wyglądem do srebra i białego złota. Białe złoto powstaje wskutek zmieszania czystego kruszcu z innymi metalami szlachetnymi, które zapewnią mu jasną, białą barwę, na przykład pallad czy srebro. Platyna natomiast swój biały wygląd ma w naturze. To, co czyni ten kruszec bardzo cennym to właściwości hipoalergiczne. Z racji tego, że stop platyny wykorzystywany do wyrobów jubilerskich posiada aż 95% czystego metalu, niemal całkowicie eliminuje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych.

Niezwykła trwałość

To, co wyróżnia platynę wśród innych szlachetnych metali, to niebywała trwałość. Pierścionki zaręczynowe wykonane z tego kruszcu są niesamowicie odporne na wszelkie zarysowania i zniszczenia. Niewielu zdaje sobie sprawę z tego, że platyna jest nawet cenniejsza niż złoto. Warto postawić na ten właśnie metal szlachetny wybierając pierścionek zaręczynowy. Platyna wygląda zjawiskowo, a także jest łatwa w utrzymaniu, dzięki czemu bez problemu można przywrócić jej pierwotny blask. Szukasz pierścionka zaręczynowego marzeń? Zajrzyj do salonu jubilerskiego SAVICKI - https://savicki.pl/pierscionki-zareczynowe. Nieszablonowe wzory, ekskluzywność i trwałość – to wszystko otrzymasz wybierając tę markę. Dodatkowo otrzymasz pakiet udogodnień, zupełnie bezpłatnie - darmowa miarka jubilerska SAVICKI, innowacyjny e-salon, czy rozmowę z pomocnymi konsultantami 7 dni w tygodniu!

Data aktualizacji: 11.03.2022,
Opublikowano: 10.03.2022 r.

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Jak się pozbyć kaszlu palacza?

Po długim okresie palenia papierosów lub innych wyrobów tytoniowych może dokuczać kaszel, który znany jest jako kaszel palacza. Charakteryzuje się on świszczącym i trzeszczącym rzężeniem przy oddychaniu, związanym z zaleganiem flegmy w gardle. Jak sobie z tym radzić?

Czytaj więcej
Mózg kurczy się od palenia papierosów? Najnowsze badania 

Palenie papierosów ma niekorzystny wpływ nie tylko na układ oddechowy czy krążenia. Najnowsze badania pokazują, że nałóg oddziałuje na mózg i sprawia, że narząd staje się coraz mniejszy. Jak to możliwe? 

Czytaj więcej
Pacjenci po zmianach w mózgu po przejściu COVID-19. Niepokojące badania 

O tym, że zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 może wpływać na działanie układu nerwowego, badacze informowali już wielokrotnie. Najnowsze analizy pokazują, że u osób, które przeszły COVID-19 mogą się pojawić nawracające bóle głowy, zaburzenia kojarzenia, koncentracji i pamięci, lęki oraz objawy depresji. Czy dolegliwości zostaną z pacjentami już na stałe? 

Czytaj więcej
Leki na przeziębienie. Bierzemy je nagminnie, mogą być niebezpieczne 

Pseudoefedryna to substancja obecna w wielu lekach na przeziębienie. Mimo że większość farmaceutyków jest dostępna bez recepty, to w ocenie badaczy mogą być one niebezpieczne dla zdrowia. Jak bardzo?  

Czytaj więcej
Miała płuca jak u 80-latki, ignorowała wczesne objawy 

POChP to groźna choroba płuc. Niestety wielu pacjentów bagatelizuje pierwsze objawy choroby i zgłasza się do lekarza zbyt późno. Tak było w przypadku pewnej Brytyjki. 

Czytaj więcej
Objawy COVID-19 są niespecyficzne. Liczba pozytywnych tekstów rośnie

Eksperci alarmują, że rośnie liczba pacjentów z COVID-19. Co więcej, obecnie dominujący wariant koronawirusa SARS-CoV-2 wywołuje mało charakterystyczne objawy, które łatwo pomylić ze zwykłą infekcją górnych dróg oddechowych.  

Czytaj więcej
Tajemniczy wirus dotarł z Chin do Europy? 

Kilka dni temu media informowały o tym, że w Chinach rośnie liczba dzieci z zapaleniem płuc. Podobne przypadki obserwuje się w Europie. Co wywołuje chorobę u małych pacjentów? 

Czytaj więcej
Niepokojące skupiska zapaleń płuc u dzieci. WHO chce wyjaśnień 

W Chinach rośnie liczba dzieci z zapaleniem płuc. Sprawie przygląda się już Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Czy wiadomo, co wywołuje chorobę u małych pacjentów?  

Czytaj więcej
Te czynniki niszczą nasze płuca. Jak je ochronić? 

POChP, czyli przewlekła obturacyjna choroba płuc to najczęściej diagnozowane schorzenie układu oddechowego. Szacuje się, że każdego roku choroba zabija na świecie 3 mln ludzi. Co ją wywołuje i jak jej uniknąć?  

Czytaj więcej
Angina - co ją wywołuje? Jak rozpoznać i jak leczyć anginę?

Angina z pozoru może wydawać się niegroźna, jednak nie można jej bagatelizować. Powikłania po chorobie mogą nawet zagrażać życiu człowieka. Początki tej choroby zakaźnej przypominają symptomy zwykłych infekcji górnych dróg oddechowych.

Czytaj więcej