Klimatyzacja - jak bardzo potrafi nam zaszkodzić?

Fot. Klimatyzacja / 36,6 / x-news.pl

Klimatyzacja jest w dzisiejszych czasach powszechna i w zasadzie każdy z niej korzysta. Czy to jednak dobre? Czy dbamy o to, aby ją regularnie czyścić? Co w niej znajdziemy?  Na te pytania odpowiedzieli prowadzący program 36,6 °C Ewa Drzyzga i prof. Krzysztof Łabuzek.

W pierwszym odcinku nowej serii programu 36,6 °C Ewa Drzyzga i prof. Krzysztof Łabuzek zdecydowali się sprawdzić, co czyha na nas w klimatyzacji. Okazuje się, że nic dobrego, a przecież klimatyzacja to w dzisiejszych czasach standard. Jak działa klimatyzacja i czy czyścimy ją odpowiednio? Bo w końcu nie od dziś wiadomo, że wilgotne przewody klimatyzacyjne są świetnym miejscem do rozwoju wirusów, grzybów i bakterii. Zobaczcie na filmie, jak działa klimatyzacja:

Zobacz film: Klimatyzacja jak działa i co w niej znajdziemy? Źródło: 36,6

Co czyha na nas w popularnej "klimie"? Najgroźniejsza jest bakteria legionella, która może wywoływać legionellozę - trudne do wyleczenia zapalenie płuc. W klimatyzacji mogą rozwijać się także potencjalnie niebezpieczne bakterie wywołujące sepsę, zapalenie dróg moczowych, a nawet zapalenie opon mózgowych. Więcej o klimatyzacji i zagrożeniach, które na nas czyhają dowiecie się z programu 36,6 °C, gdzie przeprowadzono także badania dotyczące zawartości klimatyzacji u osób, które deklarowały dbanie o nią!

Zobacz film: Jak bezpiecznie korzystać z klimatyzacji? Źródło: 36,6

Program 36,6 °C jest emitowany w każdą sobotę o godzinie 18.00 na antenie TVN. Zapraszamy do oglądania. 

Data aktualizacji: 11.09.2019,
Opublikowano: 11.09.2019 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Jak się pozbyć kaszlu palacza?

Po długim okresie palenia papierosów lub innych wyrobów tytoniowych może dokuczać kaszel, który znany jest jako kaszel palacza. Charakteryzuje się on świszczącym i trzeszczącym rzężeniem przy oddychaniu, związanym z zaleganiem flegmy w gardle. Jak sobie z tym radzić?

Czytaj więcej
Mózg kurczy się od palenia papierosów? Najnowsze badania 

Palenie papierosów ma niekorzystny wpływ nie tylko na układ oddechowy czy krążenia. Najnowsze badania pokazują, że nałóg oddziałuje na mózg i sprawia, że narząd staje się coraz mniejszy. Jak to możliwe? 

Czytaj więcej
Pacjenci po zmianach w mózgu po przejściu COVID-19. Niepokojące badania 

O tym, że zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 może wpływać na działanie układu nerwowego, badacze informowali już wielokrotnie. Najnowsze analizy pokazują, że u osób, które przeszły COVID-19 mogą się pojawić nawracające bóle głowy, zaburzenia kojarzenia, koncentracji i pamięci, lęki oraz objawy depresji. Czy dolegliwości zostaną z pacjentami już na stałe? 

Czytaj więcej
Leki na przeziębienie. Bierzemy je nagminnie, mogą być niebezpieczne 

Pseudoefedryna to substancja obecna w wielu lekach na przeziębienie. Mimo że większość farmaceutyków jest dostępna bez recepty, to w ocenie badaczy mogą być one niebezpieczne dla zdrowia. Jak bardzo?  

Czytaj więcej
Miała płuca jak u 80-latki, ignorowała wczesne objawy 

POChP to groźna choroba płuc. Niestety wielu pacjentów bagatelizuje pierwsze objawy choroby i zgłasza się do lekarza zbyt późno. Tak było w przypadku pewnej Brytyjki. 

Czytaj więcej
Objawy COVID-19 są niespecyficzne. Liczba pozytywnych tekstów rośnie

Eksperci alarmują, że rośnie liczba pacjentów z COVID-19. Co więcej, obecnie dominujący wariant koronawirusa SARS-CoV-2 wywołuje mało charakterystyczne objawy, które łatwo pomylić ze zwykłą infekcją górnych dróg oddechowych.  

Czytaj więcej
Tajemniczy wirus dotarł z Chin do Europy? 

Kilka dni temu media informowały o tym, że w Chinach rośnie liczba dzieci z zapaleniem płuc. Podobne przypadki obserwuje się w Europie. Co wywołuje chorobę u małych pacjentów? 

Czytaj więcej
Niepokojące skupiska zapaleń płuc u dzieci. WHO chce wyjaśnień 

W Chinach rośnie liczba dzieci z zapaleniem płuc. Sprawie przygląda się już Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Czy wiadomo, co wywołuje chorobę u małych pacjentów?  

Czytaj więcej
Te czynniki niszczą nasze płuca. Jak je ochronić? 

POChP, czyli przewlekła obturacyjna choroba płuc to najczęściej diagnozowane schorzenie układu oddechowego. Szacuje się, że każdego roku choroba zabija na świecie 3 mln ludzi. Co ją wywołuje i jak jej uniknąć?  

Czytaj więcej
Angina - co ją wywołuje? Jak rozpoznać i jak leczyć anginę?

Angina z pozoru może wydawać się niegroźna, jednak nie można jej bagatelizować. Powikłania po chorobie mogą nawet zagrażać życiu człowieka. Początki tej choroby zakaźnej przypominają symptomy zwykłych infekcji górnych dróg oddechowych.

Czytaj więcej