Domowe sposoby pielęgnacji twarzy – maseczki z zielonego ogórka. Działanie, efekty, przepisy na domowe maseczki

Fot: edwardderule / fotolia.com

Maseczki na twarz z ogórka to łatwy, tani i naturalny sposób na to, by przywrócić skórze twarzy nawilżenie, jędrność i blask. Wykorzystaj nasze przepisy i pożegnaj przesuszoną, zmęczoną cerę. Domowe SPA jest w zasięgu ręki.

Maseczka na twarz to dla wielu osób zabieg kojarzący się z drogimi, ekskluzywnymi salonami odnowy biologicznej. Jednak domowe maseczki są nie tylko naturalne i pełne odżywczych składników, ale także tanie i łatwe w przygotowaniu. W poniższych przepisach skupimy się na jednym, niepozornym warzywie, jakim jest zielony ogórek. Witaminy i minerały, jakie zawiera, są odpowiednie dla każdego typu cery. Wszystkie maseczki z ogórka zapewniają nawilżenie, odżywienie, ukojenie, odświeżenie i relaksujący zapach.

Zobaczcie, jak wykonać oczyszczający tonik z ogórka:

Zobacz film: Oczyszczający tonik z ogórka. Źródło: Klinika urody

Ogórek – właściwości

Witaminy A, B, C i E, siarka, potas, fosfor, magnez, wapń, sód – to tylko część składników, jakie zawiera zielony ogórek. Właściwości tego warzywa pozwalają na ukojenie podrażnionej cery, rozjaśnienie przebarwień, dogłębne oczyszczenie porów (z tego powodu często stosuje się ogórek na trądzik). Ogórkowe, naturalne maseczki na twarz pozwolą cieszyć się gładką, ściągniętą i miękką skórą. Co ważne, ogórek posiada pH identyczne ze skórą twarzy, a więc tonizuje ją i uspokaja.

Domowe maseczki na twarz

Świeży ogórek można stosować jako okłady na powieki. Pokrojony w plasterki, ułożony pod oczami, może znacznie zmniejszyć nieestetyczne sińce i obrzęki. Właściwości ogórka zielonego sprawiają, że stanowi on doskonałą bazę do wielu maseczek domowych na twarz.

Naturalne maseczki do twarzy: ogórek i olej rycynowy

Ta maseczka na twarz – domowa i naturalna – to dobry sposób na to, by rozjaśnić przebarwienia (np. posłoneczne lub po trądziku). Jak wykonać maseczkę z ogórków i olejku rycynowego? Wystarczy, że zetrzeć na tarce 1 ogórek gruntowy (lub 1/3 ogórka szklarniowego) i powstałą papkę dokładnie wymieszasz z 1 łyżką olejku rycynowego. Maskę należy nałożyć na oczyszczoną twarz, a po 15 minutach zmyc letnią wodą.

Ogórkowe maseczki na twarz – domowe sposoby na nawilżenie cery

Jeśli cera jest przesuszona i zmęczona to znak, że potrzebna jest jej nawilżająca maseczka do twarzy! W tym celu należy zetrzeć ogórek na tarce o drobnych oczkach i dodać do niego olej kokosowy lub oliwę z oliwek w proporcji 1:1. Maseczkę należy zostawić na twarzy na 15 - 20 minut, a następnie zmyjć ją wodą.

Maseczki naturalne na twarz – dla skóry tłustej

Miąższ i sok z ogórka na twarz działają ściągająco i odświeżająco, regulują wydzielanie sebum i ograniczają świecenie się cery. Właśnie dlatego maseczka na twarz z ogórka zielonego jest doskonałą propozycją dla posiadaczy skóry tłustej. Przygotowanie jej jest bardzo proste: wystarczy, 1 ogórek starty na papkę wymieszać z dwiema łyżkami naturalnego jogurtu. Przygotowaną mieszankę należy nałożyć na czystą twarz na 15 minut, a następnie spłukać.

Zobacz film: 10 kroków pielęgnacji koreańskiej. Źródło: Dzień Dobry TVN

Maseczki do twarzy – domowe sposoby na cienie pod oczami

Aby szybko i skutecznie pozbyć się worków i cieni, można zastosować maseczkę z ogórka pod oczy – działa ona skuteczniej, niż klasyczny sposób z plastrami ogórka, nakładanymi na oczy. Wystarczy zetrzeć 1 ogórek, dokładnie odcisnąć pozostały sok i zanurzyć w nim 2 płatki kosmetyczne. Powstałe okłady z ogórka należy położyć na zamkniętych powiekach i relaksować się przez 15 minut.

Odświeżająca maseczka z ogórka na twarz

Ta maseczka ogórkowa to sposób na przyjemne orzeźwienie i odświeżenie. Aby ją przygotować, należy zetrzeć na tarce 1 ogórek i wymieszać z łyżką drobno posiekanych liści mięty. Powstałą papkę należy przełożyć na 10 minut do lodówki, a następnie na 15 minut nałożyć na skórę twarzy.

Ogórkowa maseczka na twarz – domowe sposoby na trądzik

Oczyszczające właściwości ogórka zielonego sprawiają, że jest on dobrym wsparciem w walce z trądzikiem i niedoskonałościami cery. Maseczka z ogórka na trądzik pozwala ukoić podrażnienia i oczyścić cerę, a także zmniejszyć widoczność zmian trądzikowych. Jak ją wykonać? Połowę startego ogórka trzeba wymieszać z 1 łyżką płatków owsianych i 1 łyżką jogurtu naturalnego. Powstałą maskę z ogórka nakłada się na twarz na 15 minut.

Maseczka z ogórka i cytryny – dla każdego typu cery

Ta domowa maseczka z ogórka polecana jest do odświeżania i odżywiania skóry twarzy. Aby ją przygotować, należy wymieszać papkę ze startego ogórka z łyżką soku z cytryny i białkiem jaja. Maseczkę nakłada się na czystą twarz i zmywa po 15 minutach.

Domowe sposoby na maseczki do twarzy do świetny przepis na to, by urządzić swoje własne, prywatne SPA. Każda maseczka z zielonego ogórka to bezpieczny, łatwy i tani sposób na to, by podarować sobie odrobinę relaksu.

Zobacz film: Produkty na jędrną cerę. Źródło: Stylowy Magazyn


Data aktualizacji: 19.10.2018,
Opublikowano: 04.09.2017 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Sól nie jest taka zła! Jak działają kosmetyki na jej bazie? 

Sól doskonale poprawia smak potraw. Mimo że w kuchni lepiej z nią nie przesadzać, to w łazience można ją stosować do woli. Jak działają kosmetyki na bazie soli i jak je stosować?

Czytaj więcej
Ocet jabłkowy – na odchudzanie i piękne włosy. Przepis, właściwości, efekty 

Ocet jabłkowy – przepis na ten specyfik znany był w medycynie ludowej już od wieków. Wykorzystywano go do nie tylko do leczenia rozmaitych przypadłości, ale także do pielęgnacji ciała i włosów.

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
Peeling kawitacyjny – na czym polega, jakie daje rezultaty i kiedy można go stosować

Peeling kawitacyjny to sposób na dogłębne oczyszczenie skóry twarzy. Jest przy tym delikatny i nie podrażnia skóry. Do zalet peelingu kawitacyjnego należą usunięcie ze skóry zrogowaciałego naskórka i zanieczyszczeń, stymulacja odnowy komórek oraz poprawa nawodnienia skóry.  

Czytaj więcej
Na czy polega lifting rzęs? Opinie, efekty, bezpieczeństwo

Lifting rzęs to zabieg, który pozwala na semipermanentne podniesienie i podkręcenie włosków. Polecany jest on zwłaszcza kobietom o prostych, niesfornych i krótkich rzęsach, odpornych na działanie zalotki i maskary.

Czytaj więcej
Piaskowanie i skaling zębów – zastosowanie, przebieg, otrzymane efekty

Piaskowanie i skaling zębów to zabiegi stomatologiczne, których głównym zadaniem jest usunięcie kamienia nazębnego osadzającego się w okolicach szyjek zębowych. Piaskowanie jest uzupełnieniem skalingu. Zastosowanie tych metod pozwala na zabezpieczenie jamy ustnej przed rozwojem bakterii.

Czytaj więcej
Naturalny krem do twarzy – przykładowe przepisy i zasady tworzenia kremów DIY

Naturalny krem do twarzy, jak sama nazwa wskazuje, oparty jest wyłącznie na naturalnych składnikach. W największym uproszczeniu to połączenie tłuszczu, wody i dodatkowych półproduktów. Odpowiedni ich dobór pozwala uzyskać kremy odpowiednie dla konkretnych typów cery.

Czytaj więcej
Skóra dojrzała – jak ją pielęgnować i jakich kosmetyków używać

Określenie „cera dojrzała” dotyczy skóry z zauważalnymi objawami utraty kolagenu, elastyny i wody. Pojawia się na niej coraz więcej głębokich zmarszczek, nie tylko wokół oczu i ust, ale także na policzkach i czole. Sprawdź, co możesz zrobić, aby poprawić wygląd cery po 40. roku życia.

Czytaj więcej
Popularne sposoby na wrastające włoski. Jakich kosmetyków warto używać?

Wrastające włoski to problem, z którym mają do czynienia przedstawiciele obu płci. Na rynku kosmetycznym i farmaceutycznym dostępnych jest wiele środków przeznaczonych do walki z wrastającymi włoskami.

Czytaj więcej
SPA NA Zdrowie: jak dbać o stopy w domowych warunkach?

Zamknięte gabinety kosmetyczne to wcale nie wyrok dla naszych stóp. Chcesz się cieszyć pięknymi, gładkimi piętami i ładnie przyciętymi paznokciami? Nasz ekspert - kosmetolog Kinga Wagner - zdradziła, jak w domowym zaciszu zadbać o tę część ciała.

Czytaj więcej