Depilacja pach – które metody są najskuteczniejsze? Jak prawidłowo depilować pachy?

Fot. ChesiireCat / Getty Images

Depilacja pach to zabieg wykonywany nie tylko przez wiele kobiet, ale również przez coraz większą liczbę mężczyzn. Niestety jest to dość uciążliwa czynność, ponieważ trzeba ją wykonywać regularnie, a niewłaściwie przeprowadzona często wiąże się z podrażnieniami skóry. Czy istnieje metoda depilacji pach, która pozwoli na ich uniknięcie?

Depilacja pach woskiem, depilatorem czy kremem? Istnieje wiele sposobów na pozbywanie się niechcianego owłosienia. Który z nich jest jednak najlepszy? Zdania są w tej kwestii podzielone, ponieważ każda osoba ma inne preferencje. Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniej formy depilacji pach, warto jednak poznać różne rozwiązania. Pozwoli to na podjęcie bardziej świadomej decyzji i ułatwi znalezienie odpowiedniego sposobu.

Depilacja woskiem - czy to najlepszy sposób, aby pozbyć się niechcianego owłosienia? Zobaczcie na filmie:

Zobacz film: Depilacja woskiem - czy to najlepszy sposób, aby pozbyć się niechcianego owłosienia? Źródło: 36,6

Depilacja pach woskiem – w domu czy w gabinecie kosmetycznym?

Jedną z najbardziej efektywnych metod jest depilacja pach woskiem. Podczas zabiegu usuwana jest nie tylko zewnętrzna część włosa, ale również jego cebulka. Dzięki temu można cieszyć się gładkimi pachami przez dłuższy czas, co stanowi dużą wygodę. Wiele osób, które decydują się pierwszy raz na zabieg, zastanawia się, na ile starcza depilacja pach woskiem? Szacuje się, że efekty utrzymują się przez 3–4 tygodnie, jednak tak naprawdę jest to kwestia indywidualna. Może zdarzyć się tak, że depilacja pach woskiem wystarczy tylko na 1–2 tygodnie.

W przypadku usuwania owłosienia woskiem popularna jest depilacja pach u kosmetyczki. Wizyta u specjalistki pozwoli na szybkie i sprawne przeprowadzenie zabiegu. Najlepiej więc, aby osoby niewprawione w stosowaniu tego typu metody, skorzystały najpierw z oferty gabinetu kosmetycznego. Depilacja pach woskiem wykonywana jest wówczas poprzez nakładanie substancji na skórę, a następnie odrywanie jej wraz z włosami. Cena zabiegu waha się najczęściej między 30 a 60 zł. Aby go wykonać, włosy powinny mieć 0,5–1 cm długości.

Inną metodą jest depilacja pach plastrami z woskiem. Zabieg ten można wykonać samodzielnie w domu. W drogeriach dostępne są gotowe plastry, których wystarczy użyć zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu. Ich cena to zazwyczaj kilkanaście złotych, co jest bardziej opłacalne niż wizyta u kosmetyczki. Należy jednak pamiętać, że depilacja pach plastrami w domu wymaga nieco cierpliwości i wprawy.

Czego używasz do depilacji pach?

Odpowiedz aby zobaczyć wyniki
Zagłosuj

Depilacja pach plastrami lub bezpośrednio nakładanym woskiem ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala na stosunkowo trwałe usunięcie owłosienia. Niestety czasami wywołuje ból i dyskomfort. Ponadto, skóra po zabiegu może być zaczerwieniona i bardziej wrażliwa, co jednak łatwo zniwelować poprzez odpowiednią pielęgnację. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że w przypadku niektórych osób ten sposób pozbywania się owłosienia może spowodować wrastanie włosków.

Warto też wiedzieć, że istnieje metoda usuwania owłosienia zbliżona do stosowania wosku. Jest nią depilacja pach pastą cukrową, która powoduje mniejszy ból i podrażnienia. Zabieg można wykonać w domu lub skorzystać z depilacji pach u kosmetyczki.

Depilacja pach depilatorem

Kolejną metodą jest depilacja pach depilatorem. Również w tym przypadku usuwane włoski muszą mieć odpowiednią długość, czyli minimum 0,5 cm. Stosując to rozwiązanie, można liczyć na gładką skórę nawet przez kilkanaście dni. Depilacja pach depilatorem jest jednak dość bolesna i może prowadzić do wrastania włosów. Ponadto, biorąc pod uwagę delikatność skóry w tym rejonie, możliwe jest wystąpienie niepożądanych podrażnień.

Nietypową metodą, która działa podobnie do depilatora, jest depilacja pach pęsetą. To rozwiązanie wymaga jednak dużej cierpliwości, ponieważ zajmuje bardzo dużo czasu.

Czy bezbolesna depilacja pach jest możliwa?

Bezbolesnym sposobem na pozbycie się niechcianego owłosienia jest depilacja pach kremem. Metoda jest bardzo prosta - polega na nałożeniu specjalnego kremu na skórę, według instrukcji na opakowaniu. Efekty depilacji pach kremem są bardzo dobre – owłosienie znika, a podrażnienia pojawiają się stosunkowo rzadko. Jedyną wadą jest to, że włosy dość szybko odrastają. Należy też pamiętać, że nie każdy może stosować kremy do depilacji, ponieważ u niektórych osób może dojść do reakcji alergicznej. W związku z tym, przed zastosowaniem produktu, należy przeprowadzić test na niewielkim fragmencie skóry.

Najskuteczniejsza metoda, czyli laserowa depilacja pach

Najbardziej skuteczna depilacja pach to zabieg przeprowadzony z wykorzystaniem lasera. Dzięki niemu można cieszyć się gładką skórą przez bardzo długi czas, bez żadnych skutków ubocznych. Depilacja pach laserem jest jednak dość kosztowna. Cena zabiegu sięga zazwyczaj 200–250 zł, jednak do uzyskania pożądanego efektu należy kilkukrotnie go powtórzyć. Ponadto, laserowa depilacja pach musi być wykonywana co 1–2 lata.

Należy też pamiętać o przeciwwskazaniach. Należą do nich, m.in.: ciąża, opalenizna, przyjmowanie niektórych leków, choroby skórne i nowotwory. Oprócz tego, przed zabiegiem, przez minimum 4 tygodnie nie można przeprowadzać depilacji pach woskiem.

Wybór metody depilacji pach zależy od indywidualnych preferencji. Należy pamiętać, że współcześnie ten zabieg kosmetyczny nie jest zarezerwowany tylko dla kobiet, ponieważ depilacja pach u mężczyzn zyskuje coraz więcej zwolenników.

Data aktualizacji: 31.03.2019,
Opublikowano: 26.03.2019 r.

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Sól nie jest taka zła! Jak działają kosmetyki na jej bazie? 

Sól doskonale poprawia smak potraw. Mimo że w kuchni lepiej z nią nie przesadzać, to w łazience można ją stosować do woli. Jak działają kosmetyki na bazie soli i jak je stosować?

Czytaj więcej
Ocet jabłkowy – na odchudzanie i piękne włosy. Przepis, właściwości, efekty 

Ocet jabłkowy – przepis na ten specyfik znany był w medycynie ludowej już od wieków. Wykorzystywano go do nie tylko do leczenia rozmaitych przypadłości, ale także do pielęgnacji ciała i włosów.

Czytaj więcej
Jak zatrzymać siwienie w młodym wieku? Poznaj przyczyny przedwczesnego siwienia

Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.

Czytaj więcej
Peeling kawitacyjny – na czym polega, jakie daje rezultaty i kiedy można go stosować

Peeling kawitacyjny to sposób na dogłębne oczyszczenie skóry twarzy. Jest przy tym delikatny i nie podrażnia skóry. Do zalet peelingu kawitacyjnego należą usunięcie ze skóry zrogowaciałego naskórka i zanieczyszczeń, stymulacja odnowy komórek oraz poprawa nawodnienia skóry.  

Czytaj więcej
Na czy polega lifting rzęs? Opinie, efekty, bezpieczeństwo

Lifting rzęs to zabieg, który pozwala na semipermanentne podniesienie i podkręcenie włosków. Polecany jest on zwłaszcza kobietom o prostych, niesfornych i krótkich rzęsach, odpornych na działanie zalotki i maskary.

Czytaj więcej
Piaskowanie i skaling zębów – zastosowanie, przebieg, otrzymane efekty

Piaskowanie i skaling zębów to zabiegi stomatologiczne, których głównym zadaniem jest usunięcie kamienia nazębnego osadzającego się w okolicach szyjek zębowych. Piaskowanie jest uzupełnieniem skalingu. Zastosowanie tych metod pozwala na zabezpieczenie jamy ustnej przed rozwojem bakterii.

Czytaj więcej
Naturalny krem do twarzy – przykładowe przepisy i zasady tworzenia kremów DIY

Naturalny krem do twarzy, jak sama nazwa wskazuje, oparty jest wyłącznie na naturalnych składnikach. W największym uproszczeniu to połączenie tłuszczu, wody i dodatkowych półproduktów. Odpowiedni ich dobór pozwala uzyskać kremy odpowiednie dla konkretnych typów cery.

Czytaj więcej
Skóra dojrzała – jak ją pielęgnować i jakich kosmetyków używać

Określenie „cera dojrzała” dotyczy skóry z zauważalnymi objawami utraty kolagenu, elastyny i wody. Pojawia się na niej coraz więcej głębokich zmarszczek, nie tylko wokół oczu i ust, ale także na policzkach i czole. Sprawdź, co możesz zrobić, aby poprawić wygląd cery po 40. roku życia.

Czytaj więcej
Popularne sposoby na wrastające włoski. Jakich kosmetyków warto używać?

Wrastające włoski to problem, z którym mają do czynienia przedstawiciele obu płci. Na rynku kosmetycznym i farmaceutycznym dostępnych jest wiele środków przeznaczonych do walki z wrastającymi włoskami.

Czytaj więcej
SPA NA Zdrowie: jak dbać o stopy w domowych warunkach?

Zamknięte gabinety kosmetyczne to wcale nie wyrok dla naszych stóp. Chcesz się cieszyć pięknymi, gładkimi piętami i ładnie przyciętymi paznokciami? Nasz ekspert - kosmetolog Kinga Wagner - zdradziła, jak w domowym zaciszu zadbać o tę część ciała.

Czytaj więcej