Codzienne golenie nóg maszynką jest jak walka z wiatrakami - usunięte włoski odrastają ze zdwojoną siłą i to najczęściej już na drugi dzień. Domowy depilator, krem czy wosk również nie przynoszą najlepszych rezultatów. Jeśli szukasz optymalnego rozwiązania problemu nadmiernego owłosienia, to powinnaś zdecydować się na depilację laserową. Jak działają lasery do depilacji? Czy rzeczywiście mogą usunąć włoski raz na zawsze?
Epilacja a inne metody usuwania owłosienia
Rodzaje depilacji (w kolejności od najmniej do najbardziej skutecznej metody):
golenie maszynką - najszybsza i najmniej bolesna metoda depilacji, niestety włoski szybko odrastają, są twarde i ciemne, a efekt krótkotrwały;
depilacja kremem - również jest metodą bezbolesną, natomiast efekt utrzymuje się nieco dłużej, jednak u wielu osób wywołuje reakcję alergiczną;
depilacja woskiem lub pastą cukrową - jest dość bolesna, ale stosunkowo szybka i daje efekty nawet na kilka tygodni;
depilacja depilatorem elektrycznym - jest nieco mniej bolesna niż depilacja woskiem, a efekty utrzymują się równie długo, odrastające włoski są cieńsze i słabsze;
depilacja laserowa - nazywana również depilacją trwałą, obecnie najskuteczniejsza metoda usuwania owłosienia - po wykonaniu serii zabiegów większość włosków już nie odrośnie.
Słabością depilacji woskiem i depilatorem elektrycznym jest to, że ich częste stosowanie może powodować wrastanie włosków. Golenie maszynką wymaga stosowania szczególnych środków higieny - najlepiej wybierać golarki jednorazowe i po każdym użyciu wyrzucać je do kosza. Na tle wszystkich metod usuwania owłosienia wyróżnia się depilacja laserowa - jako jedyna umożliwia praktycznie trwałe usunięcie włosków.
Depilacja laserowa - jaki laser wybrać?
Nie ma jednego lasera do depilacji. Najlepsze kliniki medycyny estetycznej mają w swojej ofercie do wyboru kilka urządzeń tego typu, których działanie nieco się od siebie różni, np. w Klinice Miracki w Warszawie skorzystasz z depilacji laserowej jednym z trzech nowoczesnych laserów - Vectus, Thunder lub Motus. Na pierwszy rzut oka różnice między tymi urządzeniami są niewielkie. Wybór lasera zależy m.in. od typu owłosienia, karnacji, koloru włosów i innych szczegółów. Zanim zapiszesz się na zabieg, umów się na konsultację, aby specjalista doradził Ci najlepszy laser.
Czym charakteryzują się nowoczesne lasery do depilacji?
laser Motus - wyróżnia się najszybszym wychwytywaniem barwnika (melaniny) w skórze, dzięki czemu jest najlepszą metodą depilacji laserowej dla osób posiadających jasne włosy;
laser Thunder - najbardziej uniwersalny z wymienionych laserów, zastosowanie technologii naprzemiennej (połączenie dwóch laserów) umożliwia skuteczną depilację w przypadku różnych kolorów skóry i typów owłosienia;
laser Vectus - gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa, zmniejsza ryzyko mikrooparzeń skóry podczas zabiegu, umożliwia najszybsze wykonanie zabiegu (np. depilacja pleców dorosłego mężczyzny zajmuje zaledwie 3 minuty).
Skuteczność depilacji laserowej
Depilacja laserowa wymaga wykonania serii zabiegów, aby przynieść satysfakcjonujące efekty. Dlaczego jest to konieczne w każdym przypadku? Życie włosa przebiega w trzech fazach: aktywnej (wzrostu), obumierania oraz spoczynku. Laser nie działa na włosy w stanie spoczynku - wówczas mieszki włosowe są puste. Dlatego kolejne zabiegi wykonywane są w odpowiednich odstępach czasu, by umożliwić nieusuniętym włosom uaktywnienie się. Pełna seria zabiegów pozwala pozbyć się zbędnego owłosienia na długo, a w wielu przypadkach na zawsze.
Więcej na temat laserowego usuwania owłosienia przeczytasz na stronie: klinikamiracki.pl
Autor:
Redakcja TVN
Data aktualizacji: 13.05.2020,
Opublikowano: 13.05.2020 r.
Siwienie włosów w młodym wieku to proces, na który mają wpływ geny, styl życia, niedobór witamin i substancji odżywczych oraz zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W niektórych przypadkach przedwczesnemu siwieniu można zapobiegać lub skutecznie je spowolnić.
Kolagen rybi stosowany jest nie tylko jako substancja spowalniająca starzenie się skóry czy włosów. Hydrolizat kolagenu z ryb morski może łagodzić bóle i przyspieszać regenerację stawów.
Łysienie plackowate uważa się za najczęstszą przyczynę utraty włosów u dzieci. Ta przewlekła choroba zapalna ma niejasną patogenezę, choć często wymienia się wpływ czynników autoimmunologicznych. Niewiele jest fachowych publikacji na jej temat, zwłaszcza tych dotyczących leczenia.
Mogłoby się wydawać, że w letniej kosmetyczce nie ma konieczności gromadzenia zbyt wielu kosmetyków dla kobiet. Tymczasem i w praktyce okazuje się, że każda z nas, także i o tej porze roku powinna o siebie dbać i stosować produkty do pielęgnacji ciała. Upały i słońce nie działają bowiem korzystnie na naszą cerę, włosy i paznokcie. Co zatem warto umieścić na swojej obowiązkowej liście kosmetyków na lato? Sprawdź koniecznie!
Zarówno łupież, jak i sucha skóra głowy powodują łuszczenie się i swędzenie, co sprawia, że może być trudno je od siebie odróżnić. Jednak mimo podobnych objawów są to dwa różne schorzenia, które warto prawidłowo rozpoznać. Wiedza o tym, który z problemów dotyczy twojej skóry głowy, może pomóc w uzyskaniu odpowiedniego leczenia i pozbyciu się spadających białych płatków na dobre.
Chyba każdy, kto ma nieco dłuższe włosy, doświadczył kiedyś w mniejszym lub większym stopniu ich puszenia się. Szczególnie łatwo odczuć to w deszczowe dni, kiedy powietrze jest wilgotne. Sporadyczne puszenie się włosów można szybko okiełznać, jednak są osoby, które zmagają się z tym problemem na co dzień.
Nadmierne wypadanie włosów oraz łysienie stanowią poważny problem zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Włosy wypadają nam codziennie, co jest normalnym zjawiskiem, ponieważ w ich miejsce ciągle wyrastają nowe. Nie każdy wie, że dziennie gubimy około 100 włosów. Jeśli jednak ubytek ten jest znacznie większy, oznacza to, że występuje problem natury zdrowotnej. Czasami proces ten cofa się samoistnie, jeśli jednak postępuje, dochodzi do szpecącego łysienia skóry głowy.
Wiele osób marzy o gęstych i mocnych włosach, gdyż zdecydowanie wpływa to na ogólną aparycję. Próżno jest szukać sposobów na natychmiastowe zagęszczenie i pogrubienie włosów, jednak zbilansowana dieta i systematyczna pielęgnacja wzmacniająca znacząco wpływają na ich kondycję.
Olej tamanu najczęściej wykorzystuje się w pielęgnacji skóry problematycznej, w leczeniu zmian trądzikowych, blizn, rozstępów, przebarwień czy opryszczki. Używa się go również do odżywienia skóry głowy i łagodzenia oznak łupieżu.
Przyklapnięte, płaskie, często posklejane włosy. Brzmi znajomo? Dla właścicielek przetłuszczających się włosów na pewno. Jak pielęgnować włosy, które się przetłuszczają, i co robić, by wyglądały świeżo i ładnie przed dłuższy czas? Oto kilka sprawdzonych, domowych metod.