Czarna lista produktów dla dzieci. Popularne błędy rodziców
Fot. Dziecko je chrupki / x-news.pl
Co jedzą dzieci, a czego nie powinny? Rodzice często serwują swoim pociechom słodkie przekąski myśląc, że są zdrowe. Jednak oznaczenie produktu kolorową postacią z bajki nie oznacza od razu, że to dobre i wartościowe jedzenie dla dziecka. Dlatego tak ważne jest czytanie etykiet.
Od tego trzeba zacząć - czytanie etykiet jest kluczowe! Wszystko, co ma w swoim składzie cukier na jednej z pierwszych pozycji powinno zostać wyeliminowane z jadłospisu dziecka. Nauczenie malucha, że słodka przekąska jest sposobem na zabicie głodu lub nagrodą za dobre zachowanie jest najgorszą z możliwych opcji. Później rodzicom będzie bardzo trudno wytłumaczyć dziecku, że warzywa są zdrowszą i lepszą alternatywą.
Lista produktów zakazanych dla dzieci jest bardzo długa. Na pierwszym miejscu znajdują się oczywiście żelki. Nawet te dedykowane dzieciom są niezdrowe, ponieważ zawierają tylko cukier i barwniki. Podobnie jest z chrupkami oraz smakowymi płatkami śniadaniowymi. Nie są one wskazane, o wiele lepiej zaserwować dziecku owsiankę z owocami. Podobny problem mają rodzice z jogurtami dla dzieci. Te kolorowe, o pięknych etykietach i jeszcze barwniejszych dodatkach nie są już traktowane jako jogurty. To słodkie desery, a tych w diecie każdego z nas powinno być jak najmniej,
Co jeszcze nie jest przeznaczone dla dziecka? Otóż... owocowe musy! Zobaczcie dlaczego:
Zobacz film: Czarna lista - produkty niezdrowe dla dzieci, które im serwujemy. Źródło: 36,6
"Czym skorupka za młodu nasiąknie..." nie jest pustym hasłem. Dziecko, które zostanie nauczone w domu zdrowych nawyków żywieniowych będzie się zdrowo odżywiać w przyszłości. Niezdrowa dieta jest przyczyną wielu chorób cywilizacyjnych w tym cukrzycy typu 2, a także problemów z układem krążenia. Niestety dzieci w Polsce tyją w zastraszającym tempie, co ma związek z niewłaściwą dietą. W ramach akcji #jembozdrowe prowadzonej przez Ewę Drzyzgę macie okazję dowiedzieć się więcej o prawidłowym odżywianiu dzieci.
Kaszel jest mechanizmem obronnym organizmu. Kiedy coś podrażnia gardło lub drogi oddechowe, odruch kaszlowy jest sposobem na wydalenie substancji drażniących. Jednak może być też objawem choroby, która przynosi różne komplikacje. Sprawdź, o czym może świadczyć duszący kaszel u małego dziecka.
O tym, że dzieci nie powinny spędzać zbyt dużo czasu przed telewizorem czy innym ekranem badacze informowali już wielokrotnie. Najnowsze badania pokazują, że oglądanie bajek może zaburzać integrację sensoryczną. Co to oznacza w praktyce?
Mimo wielu badań naukowcy wciąż nie potrafią wskazać przyczyny tzw. nagłej śmierci łóżeczkowej. Jednak najnowsza analiza przeprowadzona przez specjalistów ze Stanów Zjednoczonych może to zmienić. Do jakich wniosków doszli eksperci?
Kilka dni temu media informowały o tym, że w Chinach rośnie liczba dzieci z zapaleniem płuc. Podobne przypadki obserwuje się w Europie. Co wywołuje chorobę u małych pacjentów?
W Chinach rośnie liczba dzieci z zapaleniem płuc. Sprawie przygląda się już Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Czy wiadomo, co wywołuje chorobę u małych pacjentów?
Zespół Aspergera (lub zaburzenie Aspergera) choć znany jest od połowy lat 80. to do rejestru jednostek chorobowych został wpisany stosunkowo niedawno, bo dopiero w 1994 roku. Czym charakteryzuje się to zaburzenie? U kogo diagnozowane jest najczęściej i na czym polega leczenie zespołu Aspergera?
Czerwone policzki u dziecka to często spotykane zjawisko, które może wzbudzać niepokój u rodziców. Czy jest to jedynie przejściowy stan skórny, czy może świadczyć o poważniejszej chorobie? W tym artykule przyjrzymy się czerwonym policzkom u dzieci, omówimy potencjalne przyczyny tego objawu oraz podpowiemy, kiedy warto skonsultować się z lekarzem.
Odwodnienie jest stanem chorobowym organizmu, występującym na skutek znacznej utraty wody i elektrolitów. Chociaż objawy odwodnienia kojarzą się głównie z wysokimi temperaturami i nadmiernym poceniem się, mogą pojawić się również na skutek chorób. Stan ten jest szczególnie niebezpieczny dla dzieci i osób starszych.
Cukrzyca to stan, kiedy w krwioobiegu znajduje się za dużo glukozy. Jest to spowodowane niedoborem insuliny, czyli hormonu, który reguluje i obniża poziom glukozy we krwi. Nieleczona cukrzyca ciążowa może skutkować groźnymi powikłaniami. Dlatego tak ważne jest jej wczesne zdiagnozowanie i leczenie. Sprawdź, jakie są objawy cukrzycy ciążowej.
Już pierwszego czerwca wystartują ogólnopolskie i bezpłatne szczepienia przeciwko wirusowi HPV. Są one skierowane przede wszystkim do chłopców i dziewczynek wieku 12-13 lat. Jak z nich skorzystać? Czy trzeba się zapisywać?