Chusteczki dla dzieci wycofane z obrotu!

Fot. skynesher / Getty Images

Firma Nivea, producent chusteczek dla dzieci Bambino, zadecydowała o dobrowolnym wycofaniu produktu z rynku. Powodem tej decyzji było wykrycie podczas testów jakości, że układ konserwujący nie spełnia wewnętrznych standardów jakości.

Firma Nivea Sp. z o.o. poinformowała, że dobrowolnie wycofuje z rynku chusteczki dla dzieci. Mowa o produktach:

  • chusteczki spłukiwane toaletowe Bambino Dzieciaki o zapachu gruszki nr 95828, EAN – kod kreskowy – 5900017071114 (partia nr 92355008 PD), o terminie przydatności 11/2021,
  • chusteczki spłukiwane toaletowe Bambino Dzieciaki o zapachu brzoskwini nr 95829, EAN – kod kreskowy 5900017071138 (partia nr 92345008 PD), o terminie przydatności 11/2021.

Dlaczego wycofano produkt? Podczas testów jakości wykryto, że układ konserwujący w tych partiach produkcyjnych nie spełnia wewnętrznych standardów jakości. 

Podczas rutynowych wewnętrznych testów jakości wykryliśmy, że układy konserwantów w tych dwóch partiach produkcyjnych nie spełniają naszych standardów jakości, co potencjalnie może prowadzić do obecności bakterii, które z kolei stwarzają ryzyko pojawienia się nieprzyjemnego zapachu produktu, podrażnień czy ewentualnych infekcji skóry - czytamy w oświadczeniu firmy na stronie www.bambino.pl.

Ci, którzy kupili chusteczki, powinni zaprzestać ich stosowania. Konsumenci mają możliwość zwrotu zakupionych chusteczek do miejsca zakupu – dotyczy to nawet niepełnych opakowań, bez konieczności posiadania paragonu.

W razie potrzeby kontaktu z firmą można dzwonić na infolinię: 801 888 888.

Zobaczcie na filmie, na co zwrócić uwagę przy wyborze mydła dla dziecka:

Zobacz film: Mydła dla dzieci. Źródło: Wiem, co jem, wiem, co kupuję

Higiena u dziecka

Małe dzieci mają problem z higieną - wkładają do buzi brudne rączki, brudne zabawki. Nie pamiętają o myciu (lub tego nie potrafią), niechętnie także myją zęby czy twarz. Jednak rodzice muszą bacznie pilnować i uczyć dziecko właściwych zachowań.

Mokre chusteczki dobrze sprawdzą się w podróży, jednak do codziennego użytku lepiej wybierać wodę z mydłem. Pozwoli to wyrobić odpowiednie nawyki u dziecka. 

Polecamy: Instruktaż higieny jamy ustnej u dorosłych i dzieci

Należy pamiętać, że brak higieny u dzieci może powodować różne choroby, zaczynając od pasożytniczych, a kończąc na bakteryjnych. Nie od dziś wiadomo, że owsica jest chorobą brudnych rąk! W piaskownicy czy w żłobku bakterie i pasożyty przenoszą się błyskawicznie właśnie ze względu na niedostateczną higienę. 

Warto wiedzieć: Choroba brudnych rąk – rodzaje schorzeń, objawy u dzieci, przyczyny

Data aktualizacji: 15.08.2019,
Opublikowano: 15.08.2019 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Jak nadmierne oglądanie telewizji wpływa na dziecko? Zmienia zachowanie

O tym, że dzieci nie powinny spędzać zbyt dużo czasu przed telewizorem czy innym ekranem badacze informowali już wielokrotnie. Najnowsze badania pokazują, że oglądanie bajek może zaburzać integrację sensoryczną. Co to oznacza w praktyce? 

Czytaj więcej
Odkryto prawdopodobną przyczynę nagłej śmierci łóżeczkowej 

Mimo wielu badań  naukowcy wciąż nie potrafią wskazać przyczyny tzw. nagłej śmierci łóżeczkowej. Jednak najnowsza analiza przeprowadzona przez specjalistów ze Stanów Zjednoczonych może to zmienić. Do jakich wniosków doszli eksperci? 

Czytaj więcej
Tajemniczy wirus dotarł z Chin do Europy? 

Kilka dni temu media informowały o tym, że w Chinach rośnie liczba dzieci z zapaleniem płuc. Podobne przypadki obserwuje się w Europie. Co wywołuje chorobę u małych pacjentów? 

Czytaj więcej
Niepokojące skupiska zapaleń płuc u dzieci. WHO chce wyjaśnień 

W Chinach rośnie liczba dzieci z zapaleniem płuc. Sprawie przygląda się już Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Czy wiadomo, co wywołuje chorobę u małych pacjentów?  

Czytaj więcej
Zespół Aspergera - objawy, przyczyny i leczenie zaburzenia ze spectrum autyzmu

Zespół Aspergera (lub zaburzenie Aspergera) choć znany jest od połowy lat 80. to do rejestru jednostek chorobowych został wpisany stosunkowo niedawno, bo dopiero w 1994 roku. Czym charakteryzuje się to zaburzenie? U kogo diagnozowane jest najczęściej i na czym polega leczenie zespołu Aspergera?

Czytaj więcej
Bezpłatne szczepienia przeciwko HPV dla dzieci od 9. do 18. roku życia 

Resort zdrowia zdecydował się rozszerzyć grupę dzieci, która może skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko HPV. Preparat jest już  dostępny dla młodych ludzi między 9. a 18. rokiem życia. Co zrobić, aby nasza pociecha otrzymała preparat? 

Czytaj więcej
Powstała pierwsza tabletka na depresję poporodową. Kiedy lek trafi na rynek?   

Szacuje się, że z powodu depresji porodowej cierpi 15 proc. kobiet. W walce z tym stanem już niedługo może im pomóc pierwsza na świecie tabletka łagodząca objawy depresji. Co o niej wiadomo i kiedy lek trafi na rynek?

Czytaj więcej
Czerwone policzki u dziecka to objaw choroby? 

Czerwone policzki u dziecka to często spotykane zjawisko, które może wzbudzać niepokój u rodziców. Czy jest to jedynie przejściowy stan skórny, czy może świadczyć o poważniejszej chorobie? W tym artykule przyjrzymy się czerwonym policzkom u dzieci, omówimy potencjalne przyczyny tego objawu oraz podpowiemy, kiedy warto skonsultować się z lekarzem.

Czytaj więcej
Odwodnienie organizmu - rozpoznać oznaki, uprzedzić skutki

Odwodnienie jest stanem chorobowym organizmu, występującym na skutek znacznej utraty wody i elektrolitów. Chociaż objawy odwodnienia kojarzą się głównie z wysokimi temperaturami i nadmiernym poceniem się, mogą pojawić się również na skutek chorób. Stan ten jest szczególnie niebezpieczny dla dzieci i osób starszych.

Czytaj więcej
Nudności i wymioty w ciąży? Sprawdź, dlaczego powinnaś o nich powiedzieć lekarzowi podczas wizyty

Problem występowania pierwszych mdłości w ciąży jest często bagatelizowany. Wiele osób uważa je za „obowiązkowe” dolegliwości w ciąży, o których nie warto nawet informować swojego lekarza. Z tego względu niektóre ciężarne podczas wizyty pomijają temat mdłości i wymiotów w ciąży. To błąd – te objawy mogą niekorzystnie wpłynąć na komfort życia oraz mieć poważne konsekwencje dla zdrowia mamy i maluszka.

Czytaj więcej