Co zrobić, aby pozbyć się rozstępów?

Zobacz film: Jak pozbyć się rozstępów? Źródło: W poszukiwaniu piękna

Ciąża czy znaczna utrata wagi sprawiają, że u wielu kobiet na skórze zaczynają pojawiać się rozstępy. Jak można sobie z nimi poradzić i kiedy warto skorzystać z pomocy specjalistów? 

Rozstępy pojawiają się w momencie, gdy skóra zostaje rozciągnięta do granic swoich możliwości. Dzieje się tak u kobiet w ciąży lub tych, które w dość krótkim czasie zgubiły sporo kilogramów. Ale nie tylko. Rozstępy pojawiają się także u osób otyłych, kobiet w okresie menopauzy oraz u dojrzewających nastolatek.

Dlaczego powstają rozstępy?

Kiedy skóra została zbyt mocno rozciągnięta fibroplasty, które się w niej znajdują nie są w stanie wytworzyć wystarczającej ilości kolagenu i elastyny. W rezultacie na skórze zaczynają pojawiać się pęknięcia wypełnione tkanką bliznowatą. Rozstępy najczęściej pojawiają się na brzuchu, udach, pośladkach oraz piersiach.

Zobacz także: Jak pozbyć się rozstępów? Kosmetyki, zabiegi i domowe sposoby na usuwanie rozstępów

Jak się pozbyć rozstępów?

Z rozstępami można walczyć na kilka sposobów. Jeśli rozstępy dopiero zaczęły się pojawiać, to powinny sobie z nimi poradzić specjalistyczne kremy. Stosowane regularnie poprawią wygląd skóry i sprawią, że nieestetyczne zmiany znikną. Trzeba mieć jednak na uwadze, że sięgnięcie po nie w tzw. fazie zanikowej, czyli w momencie, gdy rozstępy bledną - niewiele pomoże. Jakie kremy wybierać? Przede wszystkim te, które mają w swoim składzie kwas hialuronowy, alantoinę, glicerynę, pantenol, wyciąg z soi, witaminy, wyciąg z wąkrotki azjatyckiej oraz związki krzemu.

Ze świeżymy rozstępami powinny poradzić sobie także masaże z wykorzystaniem naturalnych olejków oraz domowe peelingi, np. na bazie kawy.

Jeśli kremy czy domowe sposoby nie działają lub rozstępy widnieją na skórze od dłuższego czasu warto skorzystać z pomocy specjalistów od medycyny estetycznej. Dobrym rozwiązaniem będzie zabieg z wykorzystaniem lasera ablacyjnego. Jego działanie polega na dziurkowaniu skóry, czyli uszkadzaniu jej zewnętrznej i wewnętrznej warstwy. Dzięki temu organizm zaczyna wytwarzać kolagen, a rozstępy stają się mniej widoczne.

Osoby, które zdecydują się na taki zabieg muszą mieć na uwadze, że jedna sesja to za mało. Ilość zabiegów, które trzeba będzie wykonać zależy od skóry i tego, jak będzie się regenerowała.

Data aktualizacji: 05.08.2020,
Opublikowano: 04.08.2020 r.

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Jakimi ziołami leczyć popularne dolegliwości? Ekspert radzi

Coraz częściej obserwujemy zainteresowanie pacjentów naturalnymi metodami leczniczymi, profilaktyką lub wspomaganiem terapii. Zioła są z pozoru bezpiecznie, ale źle użyte i nieprawidłowo dobrane, mogą nam zaszkodzić. Pamiętajmy, że oprócz właściwości  leczniczych ziół, to większość trucizn pochodzi ze świata roślin. Przed zastosowaniem ziół, zawsze warto sięgnąć po poradę farmaceuty lub lekarza biegłego w temacie fitoterapii.

Czytaj więcej
Sól nie jest taka zła! Jak działają kosmetyki na jej bazie? 

Sól doskonale poprawia smak potraw. Mimo że w kuchni lepiej z nią nie przesadzać, to w łazience można ją stosować do woli. Jak działają kosmetyki na bazie soli i jak je stosować?

Czytaj więcej
Klinika bez tajemnic. Kto pojawi się w kolejnym odcinku?

Klinika bez tajemnic nie tylko pokazuje pracę i życie kliniki od kuchni. Program przede wszystkim pomaga bohaterom pozbyć się mankamentów urody i odzyskać wiarę we własne możliwości. Komu specjaliści z kliniki dr. Marcina Ambroziaka pomogą w 8.odcinku?

Czytaj więcej
Nowy odcinek Raportu life już 20 grudnia na antenie Discovery life!

Już w niedzielę, 20 grudnia, o 14.20 na antenie Discovery life emisja najnowszego odcinka Raportu life! O czym będzie mowa w programie? Sprawdźcie! 

Czytaj więcej
Mastektomia profilaktyczna – czy jej wykonywanie ma sens?

Czytaj więcej
Skleroterapia żylaków. Na czym polega zabieg i kiedy się go wykonuje?

Czytaj więcej
Czy łysienie androgenowe da się zatrzymać? Odpowiedź znajdziesz w kolejnym odcinku Kliniki bez tajemnic!

Medycyna estetyczna ma ogromne możliwości. Dzięki niej można nie tylko poprawić kształt nosa czy pozbyć się zmarszczek, ale także zatrzymać łysienie! Z takim problemem do kliniki dr. Marcina Ambroziaka zgłosił się Harry Jefferson - makijażysta oraz influencer. Czy specjalistą udało się rozwiązać jego problem?

Czytaj więcej
Przebarwienia na twarzy. Co zrobić, aby się ich pozbyć?

Czytaj więcej
Świerzbiączka - co to za choroba i jak z nią walczyć?

Świerzbiączka to choroba skóry. Pod wpływem różnych czynników, np. promieni słonecznych na ciele chorych pojawiają  się nieestetyczne, swędzące zmiany. Jak można sobie z nimi poradzić? Czy możliwe jest całkowite wyleczenie świerzbiączki?

Czytaj więcej
Malformacje naczyniowe. Jak powstają i czy można je usunąć?

Czytaj więcej