Jak działa metoda BMS? Na jakie schorzenia pomaga?

Zobacz film: Metoda BMS - na czym polega i kiedy się ją stosuje? Źródło: Raport Life

Zespół cieśni nadgarstka to dolegliwość, która potrafi bardzo mocno utrudnić codzienne funkcjonowanie. Na szczęście można ją skutecznie leczyć. Jedną z możliwości jest metoda BMS. Na czym ona polega?

Jak działa BMS?

BMS to biomechaniczna stymulacja układu ruchowego, której podstawą są wibracje.

Do zabiegów wykorzystuje się trzy urządzenia, które generują niskie częstotliwości i wytwarzają falę wibracyjną, która w zależności od potrzeb pacjenta wzmacnia "zwiędnięte" mięśnie i stawy albo rozluźnia mięśnie patologicznie napięte - mówi lek. Dariusz Klarecki z Centrum Biomechanicznej Stymulacji - Hotel Słoneczny Zdrój.

Dzięki takim zabiegom wielu pacjentom udaje się uniknąć operacji, do tego pierwsze efekty pojawiają się bardzo szybko. Zazwyczaj po dwóch - trzech zabiegach chorzy zaczynają odczuwać wyraźną różnicę.

Zobacz także: Czym jest SMS-owa szyja i kciuk? Ekspert opowiada o wpływie technologii na zdrowie

Regularne stosowanie biomechanicznej stymulacji pozwala znacząco wydłużyć efekt terapeutyczny. Aby tak się stało chorym zaleca się wykonanie od ośmiu do dwunastu takich sesji.

BMS - kiedy jeszcze można stosować?

Biomechaniczna stymulacja przynosi ulgę nie tylko tym pacjentom, którzy zmagają z zespołem cieśni nadgarstka. Zabiegi stosowane są także u osób, które przeszły udar, zmagają się z łokciem tenisisty, reumatoidalnym zapaleniem stawów, szumami usznymi, bezsennością,  nietrzymaniem moczu, odkręgosłupowymi bólami głowy, zmianami zwyrodnieniowymi, chorują na stwardnienie rozsiane lub zesztywniające zapalenie stawów.

Warto dodać, że BMS poprawia metabolizm oraz wzmacnia mięśnie.

Szacuje się, że 15 minut biomechanicznej stymulacji odpowiada 90 minutom ćwiczeń na innym sprzęcie - dodaje specjalista.

Data aktualizacji: 28.07.2020,
Opublikowano: 28.07.2020 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Jakimi ziołami leczyć popularne dolegliwości? Ekspert radzi

Coraz częściej obserwujemy zainteresowanie pacjentów naturalnymi metodami leczniczymi, profilaktyką lub wspomaganiem terapii. Zioła są z pozoru bezpiecznie, ale źle użyte i nieprawidłowo dobrane, mogą nam zaszkodzić. Pamiętajmy, że oprócz właściwości  leczniczych ziół, to większość trucizn pochodzi ze świata roślin. Przed zastosowaniem ziół, zawsze warto sięgnąć po poradę farmaceuty lub lekarza biegłego w temacie fitoterapii.

Czytaj więcej
Sól nie jest taka zła! Jak działają kosmetyki na jej bazie? 

Sól doskonale poprawia smak potraw. Mimo że w kuchni lepiej z nią nie przesadzać, to w łazience można ją stosować do woli. Jak działają kosmetyki na bazie soli i jak je stosować?

Czytaj więcej
Klinika bez tajemnic. Kto pojawi się w kolejnym odcinku?

Klinika bez tajemnic nie tylko pokazuje pracę i życie kliniki od kuchni. Program przede wszystkim pomaga bohaterom pozbyć się mankamentów urody i odzyskać wiarę we własne możliwości. Komu specjaliści z kliniki dr. Marcina Ambroziaka pomogą w 8.odcinku?

Czytaj więcej
Nowy odcinek Raportu life już 20 grudnia na antenie Discovery life!

Już w niedzielę, 20 grudnia, o 14.20 na antenie Discovery life emisja najnowszego odcinka Raportu life! O czym będzie mowa w programie? Sprawdźcie! 

Czytaj więcej
Mastektomia profilaktyczna – czy jej wykonywanie ma sens?

Czytaj więcej
Skleroterapia żylaków. Na czym polega zabieg i kiedy się go wykonuje?

Czytaj więcej
Czy łysienie androgenowe da się zatrzymać? Odpowiedź znajdziesz w kolejnym odcinku Kliniki bez tajemnic!

Medycyna estetyczna ma ogromne możliwości. Dzięki niej można nie tylko poprawić kształt nosa czy pozbyć się zmarszczek, ale także zatrzymać łysienie! Z takim problemem do kliniki dr. Marcina Ambroziaka zgłosił się Harry Jefferson - makijażysta oraz influencer. Czy specjalistą udało się rozwiązać jego problem?

Czytaj więcej
Przebarwienia na twarzy. Co zrobić, aby się ich pozbyć?

Czytaj więcej
Świerzbiączka - co to za choroba i jak z nią walczyć?

Świerzbiączka to choroba skóry. Pod wpływem różnych czynników, np. promieni słonecznych na ciele chorych pojawiają  się nieestetyczne, swędzące zmiany. Jak można sobie z nimi poradzić? Czy możliwe jest całkowite wyleczenie świerzbiączki?

Czytaj więcej
Malformacje naczyniowe. Jak powstają i czy można je usunąć?

Czytaj więcej