10 powodów, dla których warto spędzić ferie w mieście

Fot. LuckyImages / stock.adobe.com

Ferie w mieście mogą być bardzo fajne i obfitujące w przeróżne aktywności. Co robić z dzieckiem w mieście? Jakie atrakcje można przygotować i o czym pamiętać, aby były one bezpieczne? Często to właśnie przyczyny zdrowotne skłaniają rodziców do spędzenia czasu wolnego z dzieckiem w mieście, a nie poza nim. 

Zima w mieście może być atrakcyjna! W końcu wolny czas można spędzać z pomysłem dosłownie wszędzie. Co warto robić zimą w mieście?

1. Muzeum

Wiele obiektów organizuje dla dzieci zajęcia na czas ferii. W Warszawie można było np. za darmo pójść do Kopernika, na zajęcia w Muzeum Karykatury, Muzeum Narodowym czy na Zamku Królewskim. 

2. Kursy

Często ferie są dobrym okresem na nadrobienie zaległości w nauce. Organizowane są przyśpieszone kursy przygotowujące do matury, egzaminów gimnazjalnych czy certyfikatów językowych.

3. Łyżwy

W szkołach często są darmowe lodowiska dla młodzieży, a na wielu innych obiektach można chodzić na profesjonalne kursy łyżwiarstwa.

4. Sanki?

Niestety, zima nas nie rozpieszcza i śniegu jest bardzo mało lub jest on mokry. Dlatego sanki często nie są dostępną opcją. Może jednak okazać się, że pod miastem lub w okolicy jest stok, na którym można poszusować! Zwykle nie są one duże, ale zawsze coś! Na takim stoku można nauczyć się jeździć na nartach lub snowboardzie, spróbować, czy sporty zimowe są dla nas.

Polecamy: Ubierz się na stok - poradnik początkującego narciarza

5. Rodzinny czas

Ferie są idealną okazją do spędzenia czasu z dzieckiem. Wolne od szkoły, dodatkowych zajęć i od pracy stwarza świetną okazję do wspólnych obiadów, spacerów i rozmów.

6. Teatr, kino

W ferie można nadrobić zaległości i wybrać się do kina lub teatru!

7. Książka

To także dobry czas na przeczytanie paru książek.

8. Poprawa kondycji

  1. Wolne od szkoły, czy pracy może pozwolić nam na poprawę kondycji. Długie spacery, ćwiczenia, dieta - przez dwa tygodnie można zrobić dla siebie bardzo dużo.

Warto wiedzieć: Co zjeść i wypić, aby się szybko rozgrzać?

9. Spotkania ze znajomymi

Wolne od zajęć to dobra okazje do narobienia spotkań towarzyskich.

10. Coś dla siebie

SPA, sen czy spokojne spędzenie dnia w domu czasem jest potrzebne do regeneracji sił.

Zobacz film: Jak wybrać ćwiczenia do domowego treningu? Źródło: Dzień Dobry TVN


Data aktualizacji: 31.05.2019,
Opublikowano: 27.01.2018 r.

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Duszący kaszel u małego dziecka: jakie są możliwe komplikacje? 

Kaszel jest mechanizmem obronnym organizmu. Kiedy coś podrażnia gardło lub drogi oddechowe, odruch kaszlowy jest sposobem na wydalenie substancji drażniących. Jednak może być też objawem choroby, która przynosi różne komplikacje. Sprawdź, o czym może świadczyć duszący kaszel u małego dziecka. 

Czytaj więcej
Jak nadmierne oglądanie telewizji wpływa na dziecko? Zmienia zachowanie

O tym, że dzieci nie powinny spędzać zbyt dużo czasu przed telewizorem czy innym ekranem badacze informowali już wielokrotnie. Najnowsze badania pokazują, że oglądanie bajek może zaburzać integrację sensoryczną. Co to oznacza w praktyce? 

Czytaj więcej
Odkryto prawdopodobną przyczynę nagłej śmierci łóżeczkowej 

Mimo wielu badań  naukowcy wciąż nie potrafią wskazać przyczyny tzw. nagłej śmierci łóżeczkowej. Jednak najnowsza analiza przeprowadzona przez specjalistów ze Stanów Zjednoczonych może to zmienić. Do jakich wniosków doszli eksperci? 

Czytaj więcej
Tajemniczy wirus dotarł z Chin do Europy? 

Kilka dni temu media informowały o tym, że w Chinach rośnie liczba dzieci z zapaleniem płuc. Podobne przypadki obserwuje się w Europie. Co wywołuje chorobę u małych pacjentów? 

Czytaj więcej
Niepokojące skupiska zapaleń płuc u dzieci. WHO chce wyjaśnień 

W Chinach rośnie liczba dzieci z zapaleniem płuc. Sprawie przygląda się już Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Czy wiadomo, co wywołuje chorobę u małych pacjentów?  

Czytaj więcej
Zespół Aspergera - objawy, przyczyny i leczenie zaburzenia ze spectrum autyzmu

Zespół Aspergera (lub zaburzenie Aspergera) choć znany jest od połowy lat 80. to do rejestru jednostek chorobowych został wpisany stosunkowo niedawno, bo dopiero w 1994 roku. Czym charakteryzuje się to zaburzenie? U kogo diagnozowane jest najczęściej i na czym polega leczenie zespołu Aspergera?

Czytaj więcej
Czerwone policzki u dziecka to objaw choroby? 

Czerwone policzki u dziecka to często spotykane zjawisko, które może wzbudzać niepokój u rodziców. Czy jest to jedynie przejściowy stan skórny, czy może świadczyć o poważniejszej chorobie? W tym artykule przyjrzymy się czerwonym policzkom u dzieci, omówimy potencjalne przyczyny tego objawu oraz podpowiemy, kiedy warto skonsultować się z lekarzem.

Czytaj więcej
Odwodnienie organizmu - rozpoznać oznaki, uprzedzić skutki

Odwodnienie jest stanem chorobowym organizmu, występującym na skutek znacznej utraty wody i elektrolitów. Chociaż objawy odwodnienia kojarzą się głównie z wysokimi temperaturami i nadmiernym poceniem się, mogą pojawić się również na skutek chorób. Stan ten jest szczególnie niebezpieczny dla dzieci i osób starszych.

Czytaj więcej
Cukrzyca ciążowa. Czym jest i jak wygląda leczenie?

Cukrzyca to stan, kiedy w krwioobiegu znajduje się za dużo glukozy. Jest to spowodowane niedoborem insuliny, czyli hormonu, który reguluje i obniża poziom glukozy we krwi. Nieleczona cukrzyca ciążowa może skutkować groźnymi powikłaniami. Dlatego tak ważne jest jej wczesne zdiagnozowanie i leczenie. Sprawdź, jakie są objawy cukrzycy ciążowej. 

Czytaj więcej
Szczepienia przeciwko HPV. Jak z nich skorzystać? 

Już pierwszego czerwca wystartują ogólnopolskie i bezpłatne szczepienia przeciwko wirusowi HPV. Są one skierowane przede wszystkim do chłopców i dziewczynek wieku 12-13 lat. Jak z nich skorzystać? Czy trzeba się zapisywać? 

Czytaj więcej